Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előfordulhat a kirendelt...

Előfordulhat a kirendelt védőt elfeljetik értesíteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megkaptam a vádíratott és abban benne voltak a tanúk nevei és a kirendelt védőm Neve a telefonszáma.Szerdán lesz a tárgyalásom pénteken fel is hívtam a megadott számot.Ő azt mondta semmiféle papírt nem kapott arról,hogy kedden tárgyalásom lesz és ő lesz a kirendelt védőm.Mondtam neki itt van előttem a papír feketén-fehéren le van írva,hogy maga képvisel.Azt is mondta,nem tudd az egészről ő az ügyemmel kapcsolatban semmiféle megkeresést nem kapott,persze nyomozati iratokat sem.
2016. nov. 6. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, előfordul. Utolsó pillanatban szoktak faxot küldeni, amit az ügyvéd vagy megkap, vagy nem.

(Pl. ha éjjel küldik az irodába, reggel meg tárgyalás lenne, esélyes, hogy nem kapja meg időben.)

Sajnos így megy ez.

2016. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem így megy, ahogy az első leírja.

A védőt ugyanakkor értesítik, amikor a vádlottat. Ergo, ha a vádlott megkapta, akkor a védő is megkapta.

Egy dolgot kivéve, ha netán időközben a védőt felmentették mondjuk, mert akkor persze, hogy nem tud róla. Vagy éppenséggel elfelejtettek a védő részére kézbesíteni. Bár ezt elviekben a bíró látja, hogy érkezett-e tértivevény a védő részéről.

Nyomozati iratokat meg nem is kell kapnia a védőnek. Az nem jár csak úgy. Ha kér belőle, akkor kap, ha nem kér, akkor nem kap.

2016. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves Második, nem tudom, te hol élsz vagy mit csinálsz, de én ezt tapasztalom nap mint nap, amit az első hozzászólásomban írtam.
2016. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bíróságos részek vannak az édes életbe?
2016. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kedves Második, nem tudom, te hol élsz vagy mit csinálsz, de én ezt tapasztalom nap mint nap, amit az első hozzászólásomban írtam."

Speciel bíróságon dolgozom, úgyhogy tudom, hogy nem szoktuk elfelejteni idézni a tárgyalásra a védőt.:)

2016. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor legyél büszke, mert jó helyen dolgozol.

Engem rendeltek ki folyosóról, mert a kirendelt védőhöz nem ért el időben az idézés. (Konkrétan 10 perccel a tárgyalás előtt küldték neki faxon, majd telefonon is próbálták elérni, de nem vette fel.)

2016. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért ez ritka eset, amiről te beszélsz, bár nem tudom, hogy más bíróságokon ez hogy megy, de gondolom nem ez az általános. Legalább is nálunk nem.

Nálunk minden védő időben van idézve, kivéve egy esetet, amikor a kedves vádlott az utolsó pillanatban vonja vissza meghatalmazását a védőjétől, mert akkor sajnos előfordul, hogy az utolsó pillanatban kell valakit kirendelni. De ez akkor sem a tárgyalás előtt 10 perccel történik nálunk.:)

2016. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, az én esetemben tárgyalás előtt 1 perccel történt. Konkrétan kijöttem a saját tárgyalásomról, odajött egy bíró, közölte, hogy amennyiben ügyvéd vagyok, ő most engem kirendelt.

Mondom, tök jó, de azért azt megtudhatom, hogy egyáltalán milyen ügyben!? :D

2016. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, jó, de nem ez az általános. Az, hogy volt már erre példa, az egy dolog, valójában meg nyilván a tárgyalási időköz miatt ez eleve nem lehet általános.
2016. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!