Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy gondolom perre viszem. Mi...

Úgy gondolom perre viszem. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Na most lehet pár embert -főleg akik az oktatásban dolgoznak- érzékenyen fog ez érinteni, inkább menjenek ők egy másik kérdésre trollkodni :)


Szóval a fogamra gyulladáscsökkentőt szedek, aminek a mellékhatása mint gondolom sokan tudjuk: hasmenés.

Természetesen arra az egy hétre amíg szedni kell ezt,

a fogorvos nem tud kiírni minket, menni kell iskolába.

A legtöbb tanár kiengedett wc-re a múlthéten amikor kikéreckedtem, de van egy nagyon öreg, nagyon régi értékeket képviselő tanárom, aki valószínűleg még abból a korból származik amikor a tanárok nyíltan verhették a diákokat, sőt kötelességük volt.


Nem engedett ki, azt mondta beír hiányzónak ha kimegyek. Mondtam neki mi a bajom, mit szedek, de őt nem érdekelte, és mondtam hogy akkor én most kisétálok az ajtón, akkor is elmegyek wc-re, majd ha végeztem akkor pedig az igazgatói iroda felé veszem az irányt és elmondom a történetet, meg hogy miért van (lesz) igazolatlanom.


Erre ő nevetett egyet és bezárta az ajtót. Igen, bezárta. Kulcsra.


Sajnos megtörtént a baj óra közben.


Szeretném őt beperelni több okból is.

Ugye fogva tartás, sérült a becsületem stb.

Tanuk lesznek, senki nem szereti azt a tanárt.


Először feljelentést kell tenni a rendőrségen, vagy a bíróságra be kell sétálnom és közölnöm hogy pert szeretnék indítani xy ellen? A per elindítási díja mennyi?


2016. nov. 12. 17:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
18 elmúltam amúgy.
2016. nov. 12. 17:47
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem rohantál ki mielőtt bezárta az ajtót? vagy miért nem rúgtad ki? Suliba elég szar ajtók vannak, nekimész, már be is törted.
2016. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi tényleg jelentsd fel, ez egy állat.
2016. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jaja és fizethettem volna 150.000-ret az 5.000 ft-os ajtóért :) Na de tényleg, csak van itt valaki aki már indított pert és tud segíteni.
2016. nov. 12. 17:56
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazából annyit tudok hogy a feljelentés nem elég, mert ez nem a rendőrség hatásköre, hogy kártérítést ítéljen nekem.
2016. nov. 12. 17:57
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Menj el a bíróságra az ingyenes panasznapon (vagy valami ilyesmi a neve...). Ott ingyen elmondják, hogy mit tehetsz.
2016. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk nem kellett volna az igazgatói irodával fenyegetőzni. Akkor nem zárta volna rád, te meg simán kisétálhattál volna. De mindegy most már, az igazgatónak ezt mindenképp mondd el, illetve polgári pert indíthatsz. Vagy a kliknél bepanaszolod, ha van ott jó ismerős, akkor ki is rúgathatod.
2016. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Istenem! Egyébként az eset után miért nem mentél az igazgatói irodába, ha már ezzel fenyegetőztél? Ideje lenne felnőnöd, és rájönni, hogy a jogaid érvényesülését saját magadnak kell kiharcolnod, nem elég vinnyogni.
2016. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És ezután mit csináltál? Szaros seggel hazakullogtál? Olyan balhét csaptam volna az igazgatónál, hogy beleremegett volna az egész iskola.
2016. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"illetve polgári pert indíthatsz"


Pont ezt szeretném, a kérdés lényege meg tömören az hogy: hogy kell elindítani?


Amúgy te mégis mit mondtál volna amikor tudod hogy 5 percen belül nagy gond lesz ott hátul?

Meg ha kisétálok akkor beír, viseljem el?

Vagy járkáljak az igazgatóhoz aki úgy is mindig a tanárnak ad igazat?


Igazgatónak elmondtam amúgy tegnap, azaz megemlítettem óra után mert tanít. Annyit mondott nekem hogy ezt gondoljam már át azért, xy öregapám is lehetne.. És itt volt az a pont hogy elköszöntem :)


# 8/8 Pont ezt fogom csinálni, kiharcolni a jogaimat a bíróságon. Remélem jó nagy pénzbüntetést kap, az meg számomra majdnem biztos hogy ilyen után majd kirugják.

(Szaros gatyába menjek igazgatóhoz amúgy óra után?:D Végül is bizonyítéknak jó lett volna,de én inkább mentem haza fürdeni.)

2016. nov. 12. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!