Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy gondolom perre viszem. Mi...

Úgy gondolom perre viszem. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Na most lehet pár embert -főleg akik az oktatásban dolgoznak- érzékenyen fog ez érinteni, inkább menjenek ők egy másik kérdésre trollkodni :)


Szóval a fogamra gyulladáscsökkentőt szedek, aminek a mellékhatása mint gondolom sokan tudjuk: hasmenés.

Természetesen arra az egy hétre amíg szedni kell ezt,

a fogorvos nem tud kiírni minket, menni kell iskolába.

A legtöbb tanár kiengedett wc-re a múlthéten amikor kikéreckedtem, de van egy nagyon öreg, nagyon régi értékeket képviselő tanárom, aki valószínűleg még abból a korból származik amikor a tanárok nyíltan verhették a diákokat, sőt kötelességük volt.


Nem engedett ki, azt mondta beír hiányzónak ha kimegyek. Mondtam neki mi a bajom, mit szedek, de őt nem érdekelte, és mondtam hogy akkor én most kisétálok az ajtón, akkor is elmegyek wc-re, majd ha végeztem akkor pedig az igazgatói iroda felé veszem az irányt és elmondom a történetet, meg hogy miért van (lesz) igazolatlanom.


Erre ő nevetett egyet és bezárta az ajtót. Igen, bezárta. Kulcsra.


Sajnos megtörtént a baj óra közben.


Szeretném őt beperelni több okból is.

Ugye fogva tartás, sérült a becsületem stb.

Tanuk lesznek, senki nem szereti azt a tanárt.


Először feljelentést kell tenni a rendőrségen, vagy a bíróságra be kell sétálnom és közölnöm hogy pert szeretnék indítani xy ellen? A per elindítási díja mennyi?


2016. nov. 12. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Miért, ha az utcán végig tudtál menni, akkor mit számít az a plusz egy ember? :D De amúgy én azt csináltam volna, hogy csak simán kisétálok, nem mondok semmit, mert tuti, hogy azért rágott be, mert azt mondtad h mész az igazgatóhoz. Csak ezt nem kellett volna az orrára kötni. Elmész fosni egyet aztán mész az igazgatóhoz. Nem ment volna utánad.
2016. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet nem egyértelmű, de az igazgatósat már csak a végén mondtam, előtte szépen, illedelmesen kéreckedtem ki.


De hagyjuk ezt, tudtam hogy jobb lett volna csak úgy kiírni a kérdést hogy: hogy kell pert indítani?

Mondjuk akkor 0 válasz lenne most az biztos :D


Na mind1, ha senki nem tudja, akkor lehet tényleg az lesz hogy elkullogok a bíróságra, ott majd eligazítanak.

2016. nov. 12. 18:22
 13/21 anonim ***** válasza:
Jó, de oda azért ne szaros seggel menj ha egy mód van rá. De amúgy hiába a végén mondtad, a fenyegetés az fenyegetés. Ha láttad, hogy a szép szó se használ, azoknál a csúnya szó még rosszabb. Max a verésből értenek. Csak akkor meg téged csapnak ki. De amúgy menj el egy ügyvédet, mondd el neki mi a helyzet és szeretnél pert indítani. Tudni fogja mit kell csinálni.
2016. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A becsületed nem sérült a jog szerint. Ezért nem perelhetsz.

A fogva tartás pedig közvádas bűncselekmény, abban se neked kell pert indítanod.


Amit tehetsz:

szépen leírod az egész történetet és elküldöd az igazgatódnak és a KLIK-nek. Majd ők lerendezik a tanárral a dolgot.

Ennyi.


Pénzt ne remélj. Bocsánatkérést kaphatsz.

2016. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Engem nem is a pénzt hajt, azt szeretném -akármennyire is gonoszság így kívülről- hogy veszítse el az állását.
2016. nov. 12. 18:53
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a történeted alapján, ezt perre is kell vinni.
2016. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%
"kikéreckedtem" Véletlenül nem nyelvtan tanárrol van szo?
2016. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Rendőrségi jegyzőkönyv mindenképpen kell, a polgári perhez is.


A szabadság korlátozása büntetőjogilag alapból büntetendő, ezt majd a rendőrség eldönti, hogy indít-e vádemelési eljárást vagy nem. Könnyen lehet, hogy nem, hiszen azóta már ki vagy szabadulva, és ez egész eset amúgy sem volt életveszélyes. (Még az is lehet, hogy jót röhögnek majd rajtad a hátad mögött.)


A becsületsértésért "nem vagyoni kár" vagy valami hasonló jogcímen lehet polgári pert indítani. Ezt egy ügyvéddel kell megkonzultálni, ehhez a részéhez nem értek.


Azonban ez fordítva is elsülhet, mert ha úgy dönt a bíróság (és közben ők is jót röhögnek rajtad), hogy nem ért téged kár, akkor a perköltséget veled fizettetik meg. Sőt, ezek után még a tanárodat érte nem vagyoni kár, mert ártatlanul bevádoltad a nyilvánosság előtt (például ezen a fórumon), hitelrontás vagy valami hasonló címen az ő javára is megítélhetnek kártérítést, amit aztán fizethetsz.

2016. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szép lenne ha a bíróság neki ítélne :D

Akkor bármelyik tanár bezárhatja a diákokat, azt is, akinek sürgős dolga van a wc-n?

Meg nem úgy van hogy elvileg a tanárnak kötelező kiengednie a gyereket? (Persze tudom hogy gyakorlatilag 50%-uk nem tartja be, de a bíróság előtt az "elvileg" a fontos)


A másik feléről meg, hitelrontás akkor érné ezért ha be lehetne őt azonosítani, vagy engem, és énáltam őt.

De jelenleg ez itt nem áll fent.

Ezért ennyit én is tudok :)

2016. nov. 12. 22:59
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nyugodj meg, hasonló történetért már strassbourg is ítélt kártérítést.


Nyugodj meg, azt kell megnézni, hogy az iskola és a tanárod milyen jogszabályokat szegett meg. Nem a bíróság az első, hanem fokozatosan alulról kell menni a felsőbb szintek felé.


Fontos: menj el a háziorvoshoz és kérj igazolást arról, hogy ennek a gyógyszernek ez a mellékhatása.


1. körben tedd meg a panaszt az igazgatónál és a kliknél írásban. Fontos, hogy mindent írásban, és arról is írass alá velük papírt, hogy átvették a panaszt.


2. körben: Ami jogsértés lehet a te esetedben az egyenlő bánásmód megsértése. Senkit nem lehet egészségi állapota miatt diszkriminálni, tilos a jogellenes elkülönítés is. Az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál indíts eljárást, ez illetékmentes.


3. körben: Menj el a megyei/ha bp. akkor kerületi kormányhivatal gyámügyi osztályára. Jelentsd fel az iskolát és a tanárt. Mivel tanulsz és fiatal felnőtt vagy a gyermekvédelmi szabályok vonatkoznak rád. Ők fognak segíteni a büntető feljelentésben is. A tanár veszélyeztetést és személyi szabadság korlátozását követte el. Ezért börtön jár neki.


4. körben: tegyél panaszt az EMMI oktatásért felelős államtitkárságán is.


A gyámüógyi és egyxenlő bánásmód eljárások illetékmentesek. Szerintem a büóntető fejlentések is, sőt lehet van a gyámnak hatásköre hivatalból büntető feljelentést tenni. Nagyon súlyos veszélyeztetés az ha valakit nem engednek ki a wc-re ezzel érvelj, hogy akár mérgezést is kaphattál volna.

2016. nov. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!