Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a szules menete? Kivancsi...

Mi a szules menete? Kivancsi lennek arra, h. azutan h. elkezdodnek a fajasok, es elfolyik a magzatviz, gondolom irany a korhaz es h. mi jo utanna.

Figyelt kérdés

Pl.: ha szeretnek fajdalomcsillapitot (es nem keso meg) akkor mikor kapom meg?Utanna elinditjak a szulest, vagy hagynak meg vajudni?Ha nem indul el magatol akkor mit csinalnak? Milyen a burokrepesztes? Kozben folyamatosan tudjak figyelni a babat, marmint a koldokzsinor, sziv, stb..minden rendben van-e? Es miutan megszuletett a baba akkor mi tortenik? Az ok, h. elviszik es utanna? Zsakok a hasra, megfigyeles? Azutan mikor lathatom ujra a kisfiam :)?


Bocsanat, h. ennyi kerdeztem, csak szeretnem osszeallitani magamban a kepet, h. hogyan is nez ki az egesz folyamat.

Most 5 honapos vagyok, amugy kulfoldon elek, de gondolom azert itt sem lesz nagyon maskepp:)

Elore is koszonom a valaszokat!


2008. dec. 16. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, nem folyik el a magzatvíz mindenkinek csak a filmekben:)

nekem 20 majd 10, majd 5-3 s egy perces fájásaim voltak, magzatvíz nem folyt el, mikor 3 perces fájás volt, szülésznőt hívtam mondta h maradjak ha bírom...én csak egy órára mentem a kórházba 7 cm-rel, persze ha magzatvíz elfolyik menni kell...ott beöntés(bár én nem kaptam)megborotválnak, vizsgálatok vérnyomás...szülőszobán ctg....s szülés ha kitágultál...ki lehet bírni nekem csupa pozitív élményem van pl

szülést nem indítják elvileg csak akinek baj van vagy 41 hét után azt hiszem (én 37hétre szültem)burokrepesztést meg se éreztem akkor folyt el magzatvizem(jó meleg)

mamát babát figyelik vajúdás közben gép jelzi ha köldökzsinór v szív nincs rendben.

megszületik, hasadra teszik, majd elviszik vizsgálatokra.

zsákot nem tettek rám, minek??Aztán összevarrtak 120perc megfigyelés elvileg é kb 1 órát voltam ott s szobába be...szép szülést neked is:)

2008. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ui, előző vagyok s én alapítványiba voltam így rögtön mikor kisfiamat is rendbetették...de férjem vele volt végig, már hozták is hozzám s végig velünk volt:)nyíregyházán szültem amúgy
2008. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:)

A magzatvizrol eddig ezt nem is tudtam :)(hulye filmek)

En is ilyen konnyu-gyors szulest szeretnek, es koszi a valaszt!

(Ja, zsak! Akkor mar nem hasznaljak, azert rakjak a hasra h. elobb huzodjon vissza.)


Jo babazast

2008. dec. 16. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Szió!

Itt nagyon sok hasznos dolgot olvashatsz a szülésről:

[link]

Könnyű szülést!!!!

ZIta (34 hetes kislány anyukája)

2008. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hu, koszi-koszi :)

En is mindenkinek gyors szep szulest kivanok, es jo babazast.

2008. dec. 16. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kezdődött, hogy elfolyt a magzatvíz. Akkor azonnal be kell menni a kórházba. Ha elfolyik, ha szivárog és ha vérzés van.

Ha fájásokkal kezdődik, akkor az 5 percs fájásoknál kell bemenni.

A dikom mondta, hogy szerencsésebb, ha a fájásokkal kezdődik a szülés, és az a gyakoribb.

nekem nehéz szülésem volt, meg úgy kellett megindítani, egyből 2 perces erős fájások 4-5 órán keresztül.

De sokan vannak, akiknek könnyen megy.

2008. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!