Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet rendőrségi ügy abból ha...

Lehet rendőrségi ügy abból ha gyilkolással kapcsolatos gondolatokról vezetek blogot a szabadidőmben?

Figyelt kérdés
szeretnék egy hobbit, ami kikapcsol a mindennapokban, levezethetem rajta kicsit a feszültségemet, és nem kell sok idő a kivitelezéséhez. elterveztem, hogy naplót fogok vezetni, leírnám benne az összes olyan gondolatomat, ami rátelepszik az agyamra annyira, hogy akadályozzon bármiben is. (értsd: teljesítés melóban, kapcsolatfenntartás, nyugalom )viszont nem lenne jó, ha bármiféle visszaütő dolog lenne ebből. nyílttá tenném, hogy a hasonló dolgokat átélő emberek kicsit kikerülhessenek a szivárványködből, lássák, hogy nincsenek egyedül a gondolataikkal és a problémáikkal, (a kegyetlenebb gondolatokat is beleértve) mégis lehet velük boldogulni. itt kérdezek, mert itt kapok a leghamarabb érdemleges választ, és amúgy is rég fogtam már kezet trollokkal is. szerintetek lehet ebből gáz, mittudomén rátalál xy, jelent, vagy ha kiírom kezdésként, hogy ez mind fiktív gondolat és "mi lenne ha", akkor oké és elfogadott?
2016. nov. 15. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem értelek, miért akarod ezeket a gondolatokat nyilvánosságra hozni?

Írhatsz naplót a gépeden, amihez másnak nincs hozzáférhetösége, és akkor semmi kockázatod sincs.


Egyébként lehetséges, hogy valaki jelenti a blogodat, és attól kezdve figyelnek téged. A legkisebb - szerintük - gyanus esetben azonnal elövesznek. (Meg ha van tényleg lelkibeteg rosszakaród, akkor megvalósítja valamelyik gondolatodat - aztán igen nehéz bebizonyítani, hogy nem te voltál az.)

2016. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Írjál novellát.

Ha a naplódat teszed nyilvánossá és abban valós emberekről, helyzetekről vannak durva dolgok, az elég gáz. Pl. valaki rátalál a melóhelyedről? Vagy rokonaid olvassák, hogy éppen hogyan tekernéd ki a nyakukat? Szerinted ez normális?

Írjál "titkos" naplót. Ha meg nagy a fantáziád és vonz a krimi, akkor írják novellákat.

2016. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem konkrét merényletet tervezgetsz addig nem fogja őket izgatni.
2016. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább írj regényt vagy novellát, krimit, thrillert ha ilyen gondolataid vannak. Van pár író, akiknek bejött, lehet, hogy neked is bejönne.
2016. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jobban szeretem az internetes felületet, magamat ismerve a gépemen csak pakolgatnám ide-oda, aztán elkallódna, egy blog meg fix, valamiért kényelmesebb érzetet ad, be tudom rendezni, ahogy akarom. de lehet benne van az is, hogy valahol érdekel hogyan viszonyulnának hozzám az emberek ha jobban belelátnának a fejembe, akkor is azok keresnék-e a társaságomat akik most 'meg akarnak ismerni' van ebben egy nagy kanál gőg és kíváncsiság. de fontosabb a mindennapi életem nyugalma, valószínűleg nem fogom nyilvánossá tenni, köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. nov. 15. 12:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Írd ki, hogy a valósággal bármilyen egyezés a véletlen műve. A sztori kitalált eseményekről gondolatokról szó. Az h e/1 ben írod az meg nem gond.
2016. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is írj regényt vagy novellákat, azt is kiteheted ám a netre, amatőr írói oldalakon még kaphatsz is véleményeket, kritikákat. Sok író csinál ilyet, Stephen King állítólag a félelmeit írta meg, én most éppen gimis korombeli rossz élményeimet (is) beleszövöm a mostani regényembe. Hidd el, ez is nagyon hatásos módszer a feszültség levezetésére, bár tény, hogy én nem csak arra használom, komolyan érdekel az írás.
2016. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

S. àbel sztorija megvan? Az ismerosei olvastak az irasait, es birosagi ugy lett belole. Teljesen jogosan egyebkent, mert bolond szegeny.


Ahogy valoszinuleg te is, ha ilyeneken jar az agyad.

2016. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Abban a pillanatban, hogy bármelyik ember bizonyítani tudja, hogy róla van lehet belőle rendőrségi ügyed.
2016. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Á, az első válaszolóval egyetértve, több mint kínos lenne, ha netalántán valaki megvalósítaná az ötleteimet, eleinte nem gondoltam erre a lehetőségre, de tényleg kellemetlen következményei lehetnének. Addig valószínűleg el tudnék számolni a lelkiismeretemmel, amíg azok az ötletek kerülnek terítékre, amiket (szinte) bármelyik ember helyeselne egy őszintébb vagy feldúltabb percében, de ha családtagokat is listára venne pont az én feszültebb kiírásomból adódóan, már nem repesnék az örömtől, főleg ha én lennék a legelső gyanúsított-jelölt. De a gondolattal jó volt eljátszadozni, ez már önmagában lehetne egy krimi alapja.
2016. nov. 15. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!