Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meglopnak minket és erőszak...

Ha meglopnak minket és erőszakkal vissza vesszük, még mi járhatunk rosszul?

Figyelt kérdés

Ma délután bátyám a lába kiejtett a pénztárcájából 5e ft-ot a belvárosban, egyébként is a város tele van cigánnyal, ebből következett az hogy ácsorgó kölykök közül valaki pont felkapta, eszébe nem jutott vissza volna visszaadni, helyette "megpróbált" elfutni, de utolértem és kirúgtam a lábát amitől esett egy jó nagyot, elvettem a markából a pénzt, és még fejen is csaptam mérgemben, mondjuk ez már felindulásból történt, mert ilyenekre van esze néhánynak tizenévesen.


Nem foglalkoztunk vele hogy kik látták, ha a rendőrök is lettek volna a helyszínen ugyanúgy megteszem és szépen elmondjuk hogy történt. Mi is pénzért dolgozunk, és azért ennyi összeg nem kevés főleg ünnep előtt.


2016. dec. 9. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A felelőtlenség és figyelmetlenség számlájára írható a lopás, hidd el más is felvette volna a pénzt nem csak a gyerek. Aztán bizonyítsd hogy a tied....gondolom ha egy 120 kg-os ember áll előttetek nem veritek fejbe mert nem meritek.
2016. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Önbíráskodás, garázdaság az ami felmerülhet

De tuti hogy egy falusi púrdék nem fog a rendörségre szaladni mert elkapták lopás közben ugy hogy nyugi.

2016. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért az erős túlzás hogy más is elvitte volna a pénzt. Beismerem én is ejtettem el boltban is aprót, meg nagyobb címletet, mégis vissza adták.
2016. dec. 9. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így tényleg grízes.
2016. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenesetre örülök hogy valaki lekent egyet egy paraszt kölyöknek. Olyan pofátlanok, elképesztő. Lassan már a "cigány" gyerekek és a magyarok között nincs különbség. (romák ne vegyék magukra). Sokszor elképedek mekkora arcuk van.



Amúgy igen, megbüntetnének. Elgáncsoltad és ön bíráskodtál. Helyes eljárás maximum az lett volna hogy utána futsz, megállítod, és amennyiben nem adja vissza rosszabb esetben elveszed. Rendőrségre ekkora címlettel nincs miért menni sajnos. És ez tényleg egy olyan lehetetlen helyzet hogy csak rosszul jöhetsz ki belőle. Elvileg ki se szabadna tépd a kezéből, persze azt csinálni hogy most menni a rendőrségre, szemtanúkat keresni stb. az értelmetlen.

2016. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendőr nem hülye, a normálisabbja még jól ki is röhögte volna a purdét.

Az emberijogiaktivisták szoktak ilyenkor ajvékolni.

Miért nem zártad be rendesen, azért raboltak ki.

Miért nem zártad le rendesen, azért loptál el.

Miért öltöztél kihívóan, azért erőszakoltak meg

2016. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért lopta el, azért verték agyon.
2016. dec. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utólagos fejencsapást leszámítva teljesen jogosan jártál el, önbíráskodás fel sem merülhet. Ez az ún. jogos önhatalom esete.


Btk 368. § (3) bekezdés: Nem valósul meg önbíráskodás, ha az erőszak vagy a fenyegetés alkalmazása az igény érvényesítésének megengedett eszköze.

2016. dec. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!