Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben is kell...

Ebben az esetben is kell fizetnie gyerektartást?

Figyelt kérdés

Gyorsan a story annyi, hogy nem fizetett gyerektartást mert nem tudta miből.

Szóval ezt ráterhelték a házára, ami ma már 1.5 milliónál tart.

Az anyuka akinél van a gyerek, nem engedi meglátogatni az apját, évek óta nem is látták egymást.

Hozzáteszem, az anyuka elköltözött Németországba (talán 2 éve?)

Az apukát nem kérdezte meg, valamint titkolni kezdték. Ezt 1 évig sikerült is nekik.

Egy rokonom "köpte be" őket aki ismerte a közõs gyereket. Nem tudta, hogy titok.

Most az apuka viszont, aladja a házat, és az anyuka követeli másfél millióját. (Pont ennyit ér a ház)

Van joga hozzá? Valamint ez a külföldre költözés mit befolyásol?

Én csak egy külső szemléő vagyok, ha valakit le akartok szidni, vagy oktatni, azt ne velem tegyétek.

Meg amúgy sem értek ezekhez a dolgokhoz.

Előre is köszi



2016. dec. 20. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De olyan nincs, hogy dolgozott, és a pénzt elpiálta. Ha dolgozott, akkor a bíróság által megítélt gyerektartási összeget a munkabéréből kellett, hogy vonják neked, még ha magától nem is akart fizetni.
2016. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocs, azt hittem, te vagy az anyuka... akkor nem neked. Hanem anyukának. De kellett, hogy vonják a béréből, ez biztos.
2016. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem egészen értem, hogy van ez. Ha az anya kapott gyerektartást, akkor mit terheltek a házra? Vagy az állam előlegezte meg? És milyen "ház" az, ami másfél milliót ér?
2016. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1. A biológiai apának kötelessége a gyerektartást fizetni (az, ha elissza a fizetését, magánügye, ez nem mentesíti)


2. Ha a gyerek az anyánál van elhelyezve, akkor neki jár a gyerektartást, függetlenül attól, hogy hol él és ki tartja el, vagy hogy keres-e valamit is.


3. HA a házra ráterhelték, akkor az eladási árból ki kell fizetni az anyának az elmaradást.


4. Adott esetben - ha nem adja el az apa -idövel elárverezhetik a házat (általában erösen áron alul) és a bejött összegböl elöször az anya megkapja a neki járó részt, és csak a maradék - mármint ha van - az lesz az apáé.

2016. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos a törvények rohadt szemetek. Ha egy nő nem tartja be a köttelezettségét, és nem engedi láthatni a gyereket, akkor azt megússza, míg ha egy pasi nem fizet gyerektartást, akkor baromira megszivatják. Én a helyében a német hatóságnál tennék panaszt, ott többet ér el, illetve ezzel párhuzamosan magyar rendőrségi bejelentés, hogy kiadják a gyerekre a körözést. Ha hazajön rögtön lekapcsolják és nem engedik neki ismét kivinni. De ezt miért nem tette meg eddig, rögtön az első elmaradt láthatás után?
2016. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ugy tunik, hogy a munkanelkuli, ivós apuka nagyon kapalozott volna a gyerekert, az viszont eleg vszinu es en is hasonloan cselekednek, hogy egy pias apahoz akiben nulla a felelossegerzet, nem engedem a gyereket (max felugyelet mellett). Az apa ha akart volna feljelenthette volna az anyat lathatas megtagadasa miatt, lathatoan nem tette....

szoval anyanak jogosan jar a penz.

2016. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#13

Nem nagyon ér többet az a ház, mert egy kis faluban van. (Az is lehet hogy tanya, nem tudom pontosan)

Mindegy, én végülis tartózkodom.

Szerencsére nem én vagyok ilyen helyzetben, csak egy haver, azt gondoltam tudok majd neki segíteni, de ezek szerint az anyukának jár a jussa.

2016. dec. 20. 23:06
 18/18 anonim válasza:
0%
A gyerek eltünik nincs kapcsolat 2 éve szegény apuka! Érdekes most hogy gyerektartåst akar fizetni megkerül a gyerek? Sőt az anyuka rögtön azt is tudatja itt a gyerek ės tartozol 1,5 mill.forint gyerektartással!
2016. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!