Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi zaklatás miatt...

Munkahelyi zaklatás miatt mennyire érdemes feljelentéssel élni?

Figyelt kérdés

A férjemre 1-2 kollégája, akiből az egyik valamennyire felettese is, undorító módon rászállt. Állandóan alázzák a többiek előtt, nevetség tárgyává teszik.

Az újabb témájuk az, hogy azzal cukkolják, biztos azért nincs gyerekünk, mert ő nem tud engem teherbe ejteni, majd ők szívesen csinálnak nekem gyereket - mindezt a fél üzem füle hallatára mondják. Emellett fűnek-fának arról beszélnek, hogy biztos azért volt táppénzen a férjem pár hónapja, mert a "farkát műttette". Sokszor álmatlanul forgolódik itthon emiatt, látom rajta, hogy teljesen kikészíti ez az egész. Próbálom tanácsokkal ellátni, mivel vértezze fel magát ellenük, de sajnos nem használ.

Ő akar feljelentéssel élni, én nem tudom, mi ennek a menete, és főleg: van-e értelme.


2016. dec. 26. 18:55
 1/9 BlodDrunk ***** válasza:
75%

Szólni kell a felettesének,Személyzetis kollégának.

Feljelentés hülyeség,ezt nem bünteti törvény.

2016. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amenyire biciklilopás miatt..

..hahaha.

2016. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molyember ***** válasza:
Ebben soha, senki nem fog neki segíteni. Vagy megemeli a hangját, vagy munkahelyet vált. Inkább váltson, és felejtse el az egészet.
2016. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TR75 ***** válasza:
100%

Egyenlő Bánásmód Hatóság.

De az sajnos igaz, hogy ezt a dolgot nagyon nehéz bizonyítani. És ő már nagyon benne van ebben a játszmában, tehát valószínűleg csak ront a helyzeten, ha a sarkára próbál állni. Segíthet, ha felvételt készít, vagy talál valakit, aki tanúsítja, hogy mi történik.

De a biztos a váltás. Amihez el kell tudni fogadni, hogy vele is megeshet, hogy visszavonulót kell fújni :S

2016. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Használja a telefonját diktafonként, akkor már lesz bizonyítéka. Én már csak azért is k.basznék velük, aztán helyet váltanék. Facebookon is rájuk írhatna, hátha írásos bizonyítékot is sikerül szerezni.
2016. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-össel egyet értek! Ez a legjobb!
2016. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nincs gyereketek?
2016. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbál hanganyagot készíteni a dologról, mert ismerve a magyar mentalitást, tanúskodni tuti senki sem menne.


Kedves utolsó: nem hiszem, hogy ez a kérdés szempontjából lényeges, de valóban nem akar jönni a gyerek, már reprodukciós eljárásban veszünk részt. A problémák viszont nálam vannak. Már azt is felajánlottam a férjemnek, hogy nyugodtan vágja a képükbe, hogy miattam nincs gyereke, hátha akkor max sajnálják, hogy selejtes a felesége, addig sem őt cs*sztetik. Nekem úgyis mindegy, ki mit mond rólam, főleg ilyenek, én elviselem. De ő erről hallani sem akar.

2016. dec. 27. 15:03
 9/9 Whitewolf19 ***** válasza:

Hogy lehet valaki ennyire gyáva.. hogy nem áll ki magáért.. felőlem az atyaúristen is lehetne, ha egy pontot átlép ami már nem vicces számomra.. akkor ott szavak és tettek következménye.

Ne haragudj , én ezt a helytállást nem tartom férfiasnak attól függetlenül, hogy a felettesei is elég gázosak.

2017. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!