Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit bíróságon kártéríté...

Ha valakit bíróságon kártérítésre köteleznek, de nincs miből visszafizesse az okozott kárt mi történik?

Figyelt kérdés

Pl. ha egy részvénytársaság nekem okozott 5 millió forint kárt, de a cég mindenestől csak 2 millió forintot ér, akkor a részvénytársaság csődbe megy, és én maradok a kárral?


Vagy ha egy nincstelen ellopja a telefonomat, de a rendőrök mire elkapják már nincs miből behajtani akkor is én maradok a kárral?



2017. jan. 9. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
behajthatatlan. nekem van 4,4 milla megítélt károm, és természetesen csaló úrtól semmilyen módon nem lehet behajtani.
2017. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez nyugati világban is így megy? A kárt okozó nem kellene ledolgozza az összeget valamilyen formában?
2017. jan. 9. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

"A kárt okozó nem kellene ledolgozza az összeget valamilyen formában?"

És ha ledolgozná, attól neked megtérülne a károd? Nem.

Amúgy ha nem fizette meg a károdat, akkor van végrehajtás, azonban ha valóban előre látható, hogy nincs miből behajtsák rajta, akkor nem érdemes belemenni, mert fizetned kell érte és lehet, hogy többet fogsz fizetni magáért a végrehajtási eljárásért, mint amennyi károd van. Vagy feleslegesen fizetsz, mert úgysem tudják behajtani rajta.

Szóval nehéz.

Amit tehetsz, hogy jól meggondolod, hogy kinek, mit és mennyit adsz, milyen körülmények között, hogy megelőzd azt, hogy ilyen helyzetbe kerülj, illetve jól odafigyelsz az értékeidre.

2017. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen kölcsönökre gondoltam, pl. a purdé az utcán a kulcsával megy végig, s a kocsik oldalán nagy karcot húzza végig, egyenként 100.000 ft körüli kárt okoz minden következmény nélkül?


Erre nem lenne megoldás hogy 3 lehetősége lenne? Elmegy dolgozni, és amit keres 100%-ban adja oda, míg vissza nem juttatja a kárt, perköltséget stb. 100%-ban (ha nem kap munkát akkor közmunkázik), amennyiben meg nem hajlandó a büntetését tisztességesen elvégezni, abban az esetben a hatóságokkal ellenkezik, börtönbe kerül. Majd mikor kijön kezdődhet a procedúra elölről.

2017. jan. 9. 20:27
 5/6 A kérdező kommentje:
2 lehetősége lenne*
2017. jan. 9. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"Elmegy dolgozni, és amit keres 100%-ban adja oda, míg vissza nem juttatja a kárt, perköltséget stb. 100%-ban (ha nem kap munkát akkor közmunkázik), amennyiben meg nem hajlandó a büntetését tisztességesen elvégezni, abban az esetben a hatóságokkal ellenkezik, börtönbe kerül. Majd mikor kijön kezdődhet a procedúra elölről."


Mindkét dologgal van gond.

Az egyik, hogy elmegy dolgozni és odaadja neked. Na, ja. Szerinted ha nem akar fizetni és tudja, hogyha jövedelme lesz, akkor abból végrehajtásra kerülhet a kártérítés, akkor szerinted el fog menni dolgozni, vagy bejelentetten fog dolgozni? Hát, nem.

A közmunkáról meg annyit, hogy arra sem hívnak ám be mindenkit.


A másik meg, hogy ha a büntetését nem hajlandó elvégezni, akkor mehet a börtönbe? Milyen büntetésről beszélsz? Az, hogy a bíróság polgári jogi igényt állapít meg, az nem büntetés. Ergo nem lehet érte börtönbe küldeni senkit, ha nem fizeti meg.


Egyetlen lehetőség van ilyenkor ahogy már mondtam, hogy végrehajtást kezdeményezel. Csak annak meg nem sok értelme van.

Szóval szívás, de ez van.

2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!