Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem ítélhetik?

Nekem ítélhetik?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,van egy 8hónapos kislányom! férjnél vagyok(ő 27) éves..el szeretnék válni..de félek hogy elveszítem miatta lányomat ..ugyanis közölte velem ha elköltözök a gyereket nem vihetem sehova..

nekem sajnos csak a családi van és a gyes (de ha minden igaz gyedet is igényelhtnék olyan 50ezer körli összeg lenne) valószínű hogy a nagy szüleimhez költöznénk..a férjem 3 műszakban dolgozik (ugye itt fel merül a kérdés hogy mikor foglalkozna a kicsivel) ..jó a fizetése 200.000körül van minden hónapban..és jelenleg ő kapja a gyedet is munka mellett az 137.000ft..(így én gyest nem kapok) és félek hogy nem is mondana le róla..vagyis nem is tudom hogy ez hogy működik..szerintetek elveheti tőlem??



2017. jan. 22. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, ő nemcsak a te lányod. Egy apának is ugyanannyi joga van hozzá, neki is hiányozhat a gyerek. Ilyenkor nincs egyenlőség ?
2017. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Neked ítélhetik, ha rendezett a családi háttered. Apuka sem keresne 200 ezret, ha otthon kéne lennie egy 8 hónapossal.

Amúgy 3 műszak mellett hogyan akar ellátni egy csecsemőt? Vicces.

Miért nem te kapod a gyedet, mikor te vagy a gyerekkel? Ezt rendezd le.

2017. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

" Ilyenkor nincs egyenlőség ?"


De van. Kérdés, apuka ott akarja-e hagyni a munkáját. Biztos vagyok benne, hogy nem.

2017. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Mi a f@**ért kellet ilyen rohadt fiatalon megházasodnod és gyereket vállalnod? Normális vagy?
2017. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
#4: Nem ez a kérdés. A helyzet adott. Amúgy igazad van, de nyilván nem tervezték. Ne menjen már el a kérdés megint a "miért nem húzott óvszert" témába, még akkor se, ha jogos a felvetés.
2017. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

'De van. Kérdés, apuka ott akarja-e hagyni a munkáját. Biztos vagyok benne, hogy nem."

Az apukának legalább van mit otthagynia. A gyerekre vigyázhatnak az ő szülei is ennyi erővel.

2017. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

#5. Tisztában vagyok azzal, hogy nem ez volt a kérdés, de jobban belegondolva a kérdezőnek 18 évesen van egy 8 hónapos kislánya, azaz a kérdező gyerekfejjel esett teherbe és gyerekfejjel vállalta a gyereket, már csak az a kérdés, hogy gyerek fejjel ment bele ebbe az értelmetlen házasságba. Eléggé meggondolatlan dolog volt tőle.

Amúgy a kislányod még csecsemő és szüksége van az anyjára, az apuka pedig sokat dolgozik. Amíg a gyerek kicsi, addig biztos, hogy nálad lesz, ráadásul van hova menned. Azalatt az idő alatt, mikor a nagyszüleidnél tartózkodsz, a babázás mellett próbálj elvégezni valami OKJ-t, hogy könnyebben szerezz egy viszonylag jól fizető állást, azzal a fizetéssel pedig albérletben is meg tudnál élni a gyermekeddel és még e mellé jön a családi pótlék és a gyerektartás. Bár bátram föltételezem, hogy nincsen érettségid. Akkor beszoptad. Csak legyen elég erőd ahhoz, hogy ezt mind végigcsináld.

2017. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
A gyereket inkább az anyja nevelje, ha van neki, ne a nagyszülők. Ennyi erővel a kérdező szülei is nevelhetik és a kérdező elmegy dolgozni.
2017. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

" A gyerekre vigyázhatnak az ő szülei is ennyi erővel."


Ja, mert ők nem dolgoznak?

2017. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

Az apa is ugyanolyan jól tudja a gyerekét nevelni, min t az anyja. Ha nála marad a gyerek, akkor fogadhat bébiszittert is.

Miből akarnád eltartani és felnevelni 18 éves koráig? Ha kapsz is Gyest, CSP-t, 20.000.- gyerektartást, az nem elég semmire. Kisbaba mellett pedig alig hiszem, hogy kapsz majd munkát!

2017. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!