Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem ítélhetik?

Nekem ítélhetik?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,van egy 8hónapos kislányom! férjnél vagyok(ő 27) éves..el szeretnék válni..de félek hogy elveszítem miatta lányomat ..ugyanis közölte velem ha elköltözök a gyereket nem vihetem sehova..

nekem sajnos csak a családi van és a gyes (de ha minden igaz gyedet is igényelhtnék olyan 50ezer körli összeg lenne) valószínű hogy a nagy szüleimhez költöznénk..a férjem 3 műszakban dolgozik (ugye itt fel merül a kérdés hogy mikor foglalkozna a kicsivel) ..jó a fizetése 200.000körül van minden hónapban..és jelenleg ő kapja a gyedet is munka mellett az 137.000ft..(így én gyest nem kapok) és félek hogy nem is mondana le róla..vagyis nem is tudom hogy ez hogy működik..szerintetek elveheti tőlem??



2017. jan. 22. 18:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Magamnak szültem ezt a gyereket,nem a szüleimnek vagy a nagyszüleimnek! Mindenféleképp én szeretném eltartani..csak azért írtam hogy oda mehetnénk..lakás szempontjábol hogy van hova mennünk ..egyébkénk van szakmám ..bolti eladó vagyok !
2017. jan. 22. 19:19
 12/22 anonim ***** válasza:
Most gyest kapsz es ő gyedet? Nem full világos..de szerinte 3 éves korig nálad helyezik el a picit
2017. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#10: 3 műszak mellett folyamatos bébiszitter kéne. Apuka ezt úgysem vállalja be, és akkor már inkább anyukával legyen a kicsi.

Hogy gondolod? Délután műszakból hazaér apuka hajnai 3 körül, addig bebicsősz, és hajnalban átveszi a gyereket?

Következő héten pedig minden éjjel ott a sitter? EZ irreális havi 200-ból.

8 hónapost nagyon indokolt esetben vesznek csak el az anyukától.

2017. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Estiből reggel 7-re, de nem ez a lényeg...
2017. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ő kapja munka mellett a gyedet es en nem kapom a gyest mert lemondtam rola ..így több pénzünk van..csak hát ez már mindegy..de ha ő lemond róla akkor én bármikor megigényelhetem a gyest ujra vagy a gyedet énis csak nekem ugye kevesebb mert munkaviszonytol fugg :)
2017. jan. 22. 20:16
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha elváltok, akkor az fogja kapni a gyedet, akinél a gyerek van. Olyan nincs, hogy válás után a másik fél kapja.
2017. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Közös számlánk van..és ő a fizetése után kapja a gyedet :/ így szerintem en nem kaphatom meg azt az osszeget
2017. jan. 22. 21:06
 18/22 anonim ***** válasza:

Nézzük reálisan a dolgokat. Gyakorlatilag semmit se tudsz felmutatni; vagy a férjed, vagy a nagyszüleid nagylelkűségén múlna az életed és a babáé (tudom kegyetlenül hangzik, de a bírónak ezt is figyelembe kell vennie). Ha az férjed ragaszkodik a gyerekhez, akkor jóval kedvezőbbek az esélyei.

Gyermekgondozási díjat, két éves korig, a gyermeket nevelő kapja. Eddigiek alapján kétlem, hogy lett volna munkaviszonyod, így legfeljebb a minimum összegre lehetnél jogosult a tanulmányok miatt.


Azt azért ne felejtsétek, hogy nem egy egyedülálló szülő van (akár apa, akár anya), aki még csak rokoni segítségre se számíthat, mégis felneveli egyedül a gyermekét. Ráadásul semmit se tudunk a másik félről ilyen téren.

2017. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18: Ha nem a kérdező kapja a gyereket, akkor el tud menni dolgozni.

Ha az apuka kapja meg a 8 hónapos babát, akkor neki kell otthon lenni vele. Ugyanott vagyunk, csak pepitában.

2017. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19: Nem, egyáltalán nem ugyanott vagyunk. Apuka kap 137 ezer GYED-et, plusz a családi pótlékot, az anyától a gyerektartást. Ebből ugye elég jól el lehet élni kettejüknek, és ha a kicsi nagyobb lesz, akkor szépen megy vissza dolgozni, ugyanis neki van munkahelye.


Az anyának van a gyes, a családi, és a gyerektartás, ami egy sokkal kisebb összeg, és az sincs kizárva, hogy hosszú évekig ebből a nevetséges összegből fog gyereket nevelni, ugyanis még az se biztos, hogy valaha lesz munkahelye. Amit megint csak kisgyerek mellett kell megoldani, tehát semmivel sem lesz egyszerűbb helyzetben, mint az apa.


Ha a pici nem anyatejes, akkor jó esélye van az apának rá, ha igen, akkor meg jó esélyük van arra, hogy örökre ott ragadnak a nagymamánál, és nyomoroghatnak, mert ennyire kevés jövedelemből képtelenség felnevelni egy gyereket tisztességesen.


Azt még azért hozzátenném, hogy az apának fix bevétele van, elvégre van állása.

A kérdezőnek meg a GYES csak a kicsi 3 éves koráig jár, aztán marad a családi (13 ezer) és a gyerektartás (kb. 50 ezer, maximum, a fizetés 20%-a.) Aztán lehet kapkodni, hogy keressen óvodát, bébiszittert, vagy hozzák-vigyék a nagyszülők a gyereket. Bolti eladóként pedig nem fog jól keresni...


Egyébként szinte biztos, hogy a kérdező fogja kapni a babát, és az is biztos, hogy szegénynek sokkal nehezebb élete lesz, mint ha az apja nevelné.

2017. jan. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!