Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem ítélhetik?

Nekem ítélhetik?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,van egy 8hónapos kislányom! férjnél vagyok(ő 27) éves..el szeretnék válni..de félek hogy elveszítem miatta lányomat ..ugyanis közölte velem ha elköltözök a gyereket nem vihetem sehova..

nekem sajnos csak a családi van és a gyes (de ha minden igaz gyedet is igényelhtnék olyan 50ezer körli összeg lenne) valószínű hogy a nagy szüleimhez költöznénk..a férjem 3 műszakban dolgozik (ugye itt fel merül a kérdés hogy mikor foglalkozna a kicsivel) ..jó a fizetése 200.000körül van minden hónapban..és jelenleg ő kapja a gyedet is munka mellett az 137.000ft..(így én gyest nem kapok) és félek hogy nem is mondana le róla..vagyis nem is tudom hogy ez hogy működik..szerintetek elveheti tőlem??



2017. jan. 22. 18:19
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nem változtat semmin,de idegességemben elírtam 19 éves vagyok :)

Egyébként nem tudom hogy számít e de apukának előző kapcsolatából van egy 6 éves kisfia..9hónaposkora óta nincs vele és .a gyerektartast kb másfél éve fizeti rendszeresen (tiltják a fizujából) nem sűrűn látogatja havi 1x vagy 2havobta 1x pár órát ott van vele..azt mondta hogy a gyerek anyja nem engedi stb..de szerintem nem rajta mulik,ott a bírosag..ha annyira akarná a fiát akkor foggal körömmel harcolna ..

2017. jan. 23. 08:28
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem veszik el senktitől a gyerekét pusztán anyagi okok miatt.

A kérdezőnek van jövedelme, van hol laknia és van segítsége.

Még mindig jobb helyzetben van, mint sok szülő.

Attól, hogy az anya nyomorog, a gyereknek még nem kell. Hány olyan család van (én is ismerek egyet), ahol a szülők kb. zsíros kenyeren élnek, de a gyereknek meg van mindene. Kedves apuka meg majd finanszírozza a plussz kiadásokat, a tábort, a különtanárt, a szakkört.

Az anyától akkor veszik el, ha a gyerek éhezik vagy pszichés gondok vannak ill. nem alkalmas a szülőségre és veszélyezteti a gyereket.

Ha minden rendben, csak anyagi nehézségek vannak, nem veszik el. A baba nem fog nyomorogni, én ebben biztos vagyok. Anyuka lehet, de ez nem számít ebből a szempontból.

2017. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!