Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lehet megszakítani...

Mennyire lehet megszakítani felnőttként a kapcsolatot a szüleiddel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne pontosan, hogy ha nem kommunikálok velük egyáltalán megüthettem a bokám emiatt valahogy? Vagy tegyük föl, hogy még külön élőként is zsarnokoskodni akarnak rajta, esetleg odajárnak ahol lakok, a rendőrségre mennyire számíthatok ilyen esetben?
2017. jan. 30. 01:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

" hogy ha nem kommunikálok velük egyáltalán megüthettem a bokám emiatt valahogy?"


Nem.

Jogilag semmi közük hozzád (feltételezem, hogy nem vagy gyámságra szoruló).

Akár feljelentést is tehetsz, zaklatás címén.

2017. jan. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, de hol van az a pont amiért feljelenthettem mondjuk őket? Ha odajönnek verik az ajtót? Vagy bármilyen bántalmazás esetén?

Mi van ha nem adom meg a címem, de a rendőrséggel megkerestetnek?

2017. jan. 30. 02:07
 3/17 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Ha odajönnek verik az ajtót?" Ha betöltötted a 18. életévedet, semmi beleszólásuk, hogy hol laksz. Meghívhatod őket vendégként, ha jogosan élsz ott, ahol élsz. De "ajtót verni" nem igazán elfogadott. Ha nem tudod megbeszélni velük, hívhatsz rendőrt.


"Vagy bármilyen bántalmazás esetén?" A bántalmazás minden formája büntetendő. De mire gondolsz? Felpofoznak?


"Mi van ha nem adom meg a címem, de a rendőrséggel megkerestetnek?" Kimegy a rendőr, ha egyáltalán foglalkoznak a dologgal, te elmondod, hogy nem kívánod megadni a lakcímed (amennyiben nem tudják), a rendőr pedig elmegy. Nem vagy a tulajdonuk. Rendőrrel addig tudnak utánad nyúlni, ha bűnt követtél el, nem vagy 18, vagy bármi egyéb, ezt engedélyező dolog áll fenn.

2017. jan. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
elméletben megszakíthatod gyakorlatban meg nem fog ilyesmivel senki foglalkozni. Meg ha majd beperelnek szülőtartás miatt ugyanúgy fizethetsz mintha jóban lettetek volna.
2017. jan. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Meg ha majd beperelnek szülőtartás miatt ugyanúgy fizethetsz mintha jóban lettetek volna."


Ha elfogadjuk azt, amit a kérdező állít, akkor ez kétséges, mert elég jó úton haladnak a szülők affelé, hogy tartásra érdemtelennek nyilvánítsa őket a bíróság.

2017. jan. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha nem adod ki a címedet, a rendőrök röhögve fogják őket elhajtani. A lakcímnyilvántartóból kérhető ki bárkinek a címe (legalábbis itt, Magyarországon), feltéve ha ehhez Ő maga is hozzájárul. Ha nem, akkor lapát.


A zaklatással kapcsolatban: attól is függ, hogy hol tartózkodsz éppen, mert külhonban mások a törvények, de az tény, hogy nyugat-európában elég komolyan veszik az ilyesmit.

2017. jan. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

"Rendőrrel addig tudnak utánad nyúlni, ha bűnt követtél el,"


Ha elmúlt 18 éves, akkor sem a szülei sem mások semeddig nem tudnak utána nyúlni.

A rendőrség nem azért van, hogy bárki a saját igénye szerint ugráltassa őket, a valóság meg az, hogy akkor se nagyon ugrálnak, amikor effektív kéne nekik.

2017. jan. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Amarok Tonrar ***** válasza:
#7 Nem véletlen volt ott a vessző. Arra céloztam, ha pl. lopott a szüleitől, akkor feljelenthetik, amiért jogosan keresheti a rendőrség. Csak felsoroltam eshetőségeket, amikor jogosan tart attól, ami miatt kiírta a kérdést.
2017. jan. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel nyilván tisztában van a kérdező, de nem szerencsés ilyesmivel megvádolni (még burkoltan sem).

Én valszinűbbnek tartom, hogy lány, a szülei pedig nem veszik észre, hogy menet közben felbőtt.

2017. jan. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ne adj plusz jelentést a szavaimnak, amik burkoltan sincsenek ott (nem, ez nem burkolt sértés)! Egy lehetőséget vázoltam, hogy mikor kellene tartania a rendőrségtől. Volt már rá példa, hogy a szülők rendőrségi körözéssel fenyegetőztek (nem, burkoltan sem feltételezem, hogy a szülei fenyegetik), pedig a gyermek nem tett semmit (nem, burkoltan sem feltételezem, hogy a kérdező szent), csak elege lett akár az otthoni bántalmazásokból (nem, itt most nem feltételezem burkoltan, hogy a szülők verték a kérdezőt), vagy körülményekből (nem, burkoltan sem utalok éheztetésre, megaláztatásra, a kérdező nyugalmának direkt megzavarására, vagy kényszerített spenót etetésre).
2017. jan. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!