Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lehet megszakítani...

Mennyire lehet megszakítani felnőttként a kapcsolatot a szüleiddel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne pontosan, hogy ha nem kommunikálok velük egyáltalán megüthettem a bokám emiatt valahogy? Vagy tegyük föl, hogy még külön élőként is zsarnokoskodni akarnak rajta, esetleg odajárnak ahol lakok, a rendőrségre mennyire számíthatok ilyen esetben?
2017. jan. 30. 01:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

1. A szülökkel nem kell tartani semmiféle kapcsolatot jogilag.


2. A szülök kiába akarják a lakcímedet, a rendörség nem adja meg nekik, mert semmi közül hozzá.


3. Ha zaklatnak, verik az ajtót, stb, akkor te hivhatsz rendört és öket figyelmeztetik/büntetik meg.

2017. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt csak a 12-es kommentelőknek címeztem. Mindjárt írok egy kicsit bővebben, csak elolvasom még egyszer a válaszokat....
2017. jan. 30. 20:53
 13/17 A kérdező kommentje:

Szóval a többieknek köszönöm a válaszokat!

Igen valóban nem szép a szüleim viselkedése, de sajnos nem nagyon tudok ez ellen semmit tenni. :((((

A kérdést azért tettem fel mert egyrészt nem ismerem annyira a jog szabályokat(nem ez a szakmám se) csak hallok hébehóba dolgokat: szülőtartás, a nagyszülőnek joga van látni az unokákat, a múltkor láttam a híradóba hogy valakit azért csuktak le mert meghalt az idős anyukája és hogy gondozhatta volna....... Szóval ezeket szerettem volna megtudni bővebben, ugyanis nem mindegy pl. mondjuk kiküldenek nekem egy határozatot hogy fizessek ennyit meg annyit a szüleimnek és ha onnantól nem teszem, az jár büntetéssel vagy nekem kötelező azt is számon tartanom(mindkettőnek ugye) hogy ők hogy élnek és utólag is megbüntethetnek ha kiderül, hogy ennyi meg annyiból éltek....

Mivel ismerem a szüleimet, és látom a bátyámmal is mi csinálnak aki már nem él itt, ezért tudom jól hogy az első olyan alkalomkor, amikor nem az lesz amit ők mondanak, minden megfognak tenni amit csak lehet, így már most a legrosszabbra szeretnék felkészülni. pl. nem mondom meg a címem vagy egyszer nem veszem fel a telefont feljelentek valamivel, vagy fenyegetőznek stb.( Beszélni sajnos nem lehet velük.) És nem soha nem követtem el még bűncselekményt életembe, de pl. szoktam hallani olyanokat, hogy nem jelentik be magukat az albérletbe....Nem tudom mi van akkor ha olyankor megkerestetnek a rendőrrel..... Említette valaki a lopást is(természetesen erről sincs szó akármilyen meglepő is) de most felmerült bennem, hogy a cuccaim nagy része még nyilván tőlük van hiszen azok még onnan vannak amikor ők tartottak el. Paradézhatnak pl. ilyen miatt hogy az az övék konkrétan? Elvihettem ilyenkor minden cuccomat vagy csak ami konkrétan a saját keresetemből lett már megvéve vagy másoktól kaptam ajándékba? Lehet tényleg nevetségesen hangzik a kérdés, de nem én választottam sajnos hogy ilyen szüleim legyenek és abban reménykedem, hogy aki kicsit is ismer ilyen embereket megérti( gondolom ebbe nem tartozik bele a 12-es kommentelő).

2017. jan. 30. 21:18
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen bántalmazás alatt a fizikai bántalmazást értem (annak is vannak fokozatai ugye).
2017. jan. 30. 21:21
 15/17 A kérdező kommentje:
Nő vagyok igen, 18 felett.
2017. jan. 30. 21:24
 16/17 anonim ***** válasza:

"felmerült bennem, hogy a cuccaim nagy része még nyilván tőlük van hiszen azok még onnan vannak amikor ők tartottak el."


Semmi közük hozzá. A tartási kötelezettségük fennállása alatt neked vásárolt tárgyak tulajdonjogilag a tiédek.

Amit ajándékba kaptál tőlük, az is a tiéd, de szélsőséges esetben előfordul, hogy az ajándékozó elvárásokat fogalmaz meg a megajándékozottal szemben, vagy ha a megajándékozott érdemtelenné válik, akkor az ajándék visszakövetelhető, de ehhez az ajándékozót meg kell verni, lopni, szégyeníteni, stb. Tehát a passzivitás önmagában nem elég.


Neked kötelezettséged nincs a szüleid felé, még akkor sem, ha ők kenyéren és vizen élnek. Ha bírósági határozat születik, hogy tartási kötelezettséged áll fenn velük szemben, akkor annak a határozatban jelölt pénzösszeg átutalásával eleget is tettél. Egyéb kötelezettséged továbbra sincs.

2017. jan. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm a választ!

2017. jan. 31. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!