Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki csempészett cigarett...

Ha valaki csempészett cigarettával üzletel mire számíthat?

Figyelt kérdés

Feltüntetem a kérdés kiírásának okát, mert csak elméletben érdekel.


Könyvet írok egy lezüllött tizenéves srácról. Kisebb dolgokat követ el, cigivel, drogokkal kezd kereskedni, stb. A lényeg hogy valósághűen akarom ábrázolni a történteket mikor cigivel elkapják.


17 éves fiúról van szó. Már felnőttként büntethető igaz? Javítsatok ki ha nem.


A pontos mennyiség 30 doboz cigaretta egy hátizsákban igazoltatás során.



2017. febr. 21. 05:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem gúnyolódott a válaszadó, mert hibás a fogalmazásod valóban. Azt írtad, hogy a főhős lépcsőzetesen halad, előbb agyonver embereket, majd kereskedik.

Nos az agyonverni szó jelentése az, hogy megölni valakit, nem pedig az, hogy nagyon megver. A kereskedés ennél nyilvánvalóan kisebb bűn, így a főhősöd visszafelé halad, azaz a legkisebb bűnnel végez: nem köszön a boltban.

Egy teljesen normális hozzászólás volt, felhívta rá a figyelmet, hogy egy írónál nem árt, ha helyesen használja a szavakat.

2017. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de mint látod hajnali fél hatkor írtam ki alvás nélkül és 30 órája voltam már akkor ébren. Előfordulhatott hogy hülyén gondolkoztam, de értelek köszi

ment a zöld

2017. febr. 23. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!