Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17éves vagyok.2hónap múlva 18...

17éves vagyok.2hónap múlva 18 leszek. Bevitethet apám rendőrökkel az iskolába?

Figyelt kérdés

#bevitethet?
2017. márc. 8. 09:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
1:keresztszalag szakadásom van másrészt gimibe járok és át szerettem volna menni más suliba már réges rég,csak apám zakkant és nem engedi meg... Anyum,családi köröm mind támogatná,csak mivel apám a gyámom így 18 éves koromig ő "baszogat". És mivel a lábam miatt korházba kéne mennem,de fater suliba akar küldeni így gázos a dolog...
2017. márc. 8. 10:52
 12/16 anonim ***** válasza:
Kérdező miért nem ezzel kezdted?
2017. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom mennyire változott a szabályozás, de még mostanában úgy volt, hogy 16 éves korodig vagy tanköteles (illetve a 16 éves korod előtt elkezdett tanévet még köteles vagy végigjárni).

Tehát eszerint már nem vitethet az égvilágon semmivel sem vissza az iskolába. Az más kérdés, hogy mi a péló értelme van ennek.

2017. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, feltűnt-e, hogy Magyarországon jelenleg 16 éves korig vagy tankötelezett.
2017. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kovpet ***** válasza:
Te kevered a rendőrséget a taxival...
2017. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A dilemma tehát az, hogy az állapotod miatt tudsz-e menni, és ha igen, nem hátrányos-e ez. Az apádnak vagy igaza van és már mehetsz iskolába, vagy nincs igaza. Ebben azonban ne illetéktelenek és dilettánsok (mi) mondjanak véleményt, hanem a szakorvos. Ballagj el valahogy a háziorvoshoz, és kérdezd őt. Még az apádnak se kell tudnia róla. És akkor kiderül az igazság.
2017. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!