Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emailben bejelentést tettem a...

Emailben bejelentést tettem a gyámhivatalnál, hogy a gyermekem apja a kiskorú gyermekünk szeme előtt bántalmazott. Egy hónap múlva a gyámhivatal levélben értesített, nem indít eljárást, mert emailt nem fogadnak el. Ezt valóban megteheti?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 10:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
30%

A zseniális 18--as nem adott semmi tanácsot, csak idejött lepontozni mindenkit. Ezért tart itt az ország.

takarodj innen 18-as!

----------

Fogadd el, hogy értelmetlen ez: az ország másik végéből egy zokogó emailt küldeni. A helyi hatóságnál kellett volna kezdeni, látlelettel, tanukkal.

Az kevés, hogy utálod a volt szerelmedet és nem akarod hogy a gyereket lássa. Azért nem fognak rohanni segíteni a gyámügyisek sem.

2017. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Te nem tudsz olvasni?

NEM A HELYI GYÁMHATÓSÁG ILLETÉKES, HANEM AZ ÁLLANDÓ LAKÓHELY SZERINTI. Hiába írok a helyinek, továbbítják az ügyet a 250 km távolságra lévőre, mert az az illetékes a jogszabályok értelmében.

Te olyan sötét vagy, hogy ha 50x leírom, akkor is ugyanazt fogod fújni.

2017. márc. 28. 18:49
 23/28 anonim ***** válasza:
37%
jól van elég lesz
2017. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
a helyi rendőrségen kell kezdeni, ha vernek
2017. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

És ha vernek, aminek szemtanúja egy kiskorú gyermek, akkor szerinted annyi a gyámhivatal felelőssége, hogy "nem megfelelő formában jelezte", és ezzel le van tudva? Semmilyen intézkedést, tájékoztatást nem kell tőle elvárni? Még azt sem, hogy "előbb a rendőrségre menjen el"? Alapvetően ezzel a hozzáállással van bajom: nem is érdekli őket, mi van a gyermekkel. EGY HÓNAPPAL az email elküldése után jön levélben a válasz, hogy nem indítanak eljárást, mert emailben küldtem be a bejelentést. Szerintem ez ahhoz túl súlyos ügy. Nem a kapcsolattartás szabályozása vagy a gyerektartás csökkentése a kérdés, ami esetleg jobban ráér.


Ezért írtam ki a kérdést, hátha a jogban jártasak válaszolnak. Ehelyett elsősorban sértegetéseket, személyeskedéseket kaptam.


Volt, aki azt írta, azért nem jó az email, mert nem biztos, hogy én írtam. Ezt azért nem értem, mert ha egy levelet kapnak a postán, arról honnan tudják, hogy én írtam? Írhatta a szomszéd gyerek is a nevemben poénból, nem? Ismeri a hivatal az aláírásomat? Egy levél miért lenne meggyőzőbb? A tárgyaláson pedig így is, úgy is személyivel kell a feleknek igazolniuk magukat.


És ezt nem kötekedésből kérdezem, csak szeretném megérteni a gyámhivatal "álláspontját". Tényleg megteheti, hogy jelzést kap bántalmazásról, és nem foglalkozik vele? Aztán ha mondjuk az apa egy fél év múlva a gyereket összeveri, akkor senki nem veszi elő a gyámhivatalt, hogy miért nem foglalkozott a bejelentéssel? Azért éppen elég tragédia történt már ebben az országban a gyámhivatal mulasztása miatt.

2017. márc. 28. 22:03
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"És ha vernek, aminek szemtanúja egy kiskorú gyermek, akkor szerinted annyi a gyámhivatal felelőssége, hogy "nem megfelelő formában jelezte", és ezzel le van tudva? Semmilyen intézkedést, tájékoztatást nem kell tőle elvárni? "


Mi tájékoztattunk. Nem ez a menete, hogy az ország másik feléből küldesz egy emailt. Ez van.

Most már tudod, a te felelősséged, hogy intézkedsz.

Hány éves a gyerek?

Van elég visszaélés ilyen téren, hogy ne vágtassanak szirénázva hozzád.

Borzasztó megütni egy másik embert, bűn. Nőt megütni nagyobb bűn, gyerek előtt még nagyobb bűn.

Ideiglenes lakcímedhez (remélem van) tartozó rendőrség, orvos látlelet -utána EZEK BIRTOKÁBAN gyám.

És hiába állítod, hogy semmi előzménye, kötelesek az is megvizsgálni.

2017. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
még valami, a jövőre nézve, tanulság neked, ha még egyszer ilyen lenne (bár reméljük nem lesz): egészen máshogy vették volna a leveled, emailt is, ha mellékelve, bescannelve a rendőrségi és orvosi jelentés, arról hogy mi történt.
2017. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehette volna meg, de mivel a gyámhivatali ügyintézők is kb. annyira ismerik a jogot, mint te, ezért fingjuk nincs az egészről.


Amúgy mit kaptál? Sima tájékoztatást vagy végzést?

2017. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!