Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha hétvégén fizetetlen munkavé...

Ájron kérdése:

Ha hétvégén fizetetlen munkavégzésre kötelezi a munkaadó az alkalmazottait, azt hol kell feljelenteni?

Figyelt kérdés
Konkrétan azért nem mernek szólni említett munkások, mert akkor elvesztenék a munkájukat... Érdekelne hogy elméletben az ilyet hol kell bejelenteni. Nem mintha a valóságban a munkások megbüntetésén/kirúgásán kívül bármit is el lehetne érni vele, de azért kíváncsi vagyok.
2017. máj. 7. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Már hogy kötelezhetné fizetetlen munkavégzésre? Akkor ilyen alapon a dolgozó is bemehetne a boltba és fizetetlen vihetné el a kenyeret.


Eleve mi az hogy kötelezi? Ilyen a világon nincs. Nem tudom ti hol éltek bzmeg, Észak Koreában?

2017. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon is sok munkahelyen dívik ez itt kelet magyarországon legalább is. Itt valahogy nincs munkaerőhiány. Dolgozol ingyen vagy máris 10-en vannak a helyedre.
2017. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Csak kíváncsiságból kérdezem: ezt a multik, vagy inkább magyar vállalkozók csinálják? Esetleg ez is, az is?
2017. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Milyen ember az akit így lehet "kötelezni"? :D Miért dolgozol ilyen helyen? :D

Óriási hiány van képzett munkaerőből normális munkahelyeken, tanulj valamit, aztán dobbants!

2017. máj. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Ez nem multi, magyar munkáltató.


4. válaszoló: ha majd felnősz megérted. Egy részt ha ott hagyod a munkádat: Miből eteted a családot? miből fűtessz télen?

Az meg hogy képezd magad tovább, szép és jó, de mikor? Hétköznap mikor dolgozol? Délután mikor a háztartást rakod rendbe?

Ne szedd össze az ilyen amerikai jenki hülyeségeket...

2017. máj. 8. 01:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, kifogások mindenre vannak. Szedd össze mennyit tévézel/netezel egy nap és annak a felét töltsd tanulással! Tanulj nyelveket, vagy informatikát! Mindegyikkel jó állásokat lehet találni.
2017. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fájdalmasan naív vagy
2017. máj. 8. 02:00
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Kifogás látom megy.Mint minden proli mentalitású embernél. Tudod, én is voltam szegény, keményen dolgoztam konyhán, mellette testépítő ambícióimról sem mondtam le, így a heti 6 edzésre mindig kellett időt szakítanom. Előre kellett gondolkodnom a kajámról, hisz bármi szemetet nem ehettem. Az egész napom be volt/van táblázva, de volt és van jövő képem, így megéri minden nehézséget. Én nem várom a sült galambot, és láss csodát, sikereket értem el mind a munka, mint a sport világában. Kifogásokat gyártani tényleg könnyebb, mint tenni magadért. Rengeteg embert ismerek, akik család, sport mellett, még tanulnak is, mert akarják valamire vinni az életben! Ha te nem, az nem gond, de akkor ne is hőbörögj, hogy olyan az életed amilyen.
2017. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon is sok munkahelyen dívik ez itt kelet magyarországon legalább is. Itt valahogy nincs munkaerőhiány."


Ebben nincs igazad. Tényleg dívik keleten ez a csicskáztatás - annak, aki hagyja.

Munkaerőhiány itt is van, csak itt inkább áll a munka akár hónapokig, ha nem talál ugráltatható munkaerőt. Semmiképpen nem változtatna a balkáni stílusán a vezetés.

2017. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!