Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor milyen megoldás...

Ilyenkor milyen megoldás jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Anyukám 3 éve meghalt, apukám jó 10 éve alkoholista, és hárman vagyunk testvérek.

A ház 3 felé van osztva, apám haszonélvező.

Igazából az életvitele miatt ő már nem sokáig lesz köztünk, bár nem kívánok neki semmi rosszat.

A bátyám jelenleg nem itt lakik, és vele ha nem is vagyunk rosszba, de jóba sem.

A házat szeretném ha az enyém lenne, anyukám halálakor 25 millió forintra becsülték az értékét.(ez leginkább a fekvésének, és a hatalmas udvarnak köszönhető, maga az épület nem ér többet 8-10-nél)

Eddig tanultam, így a 3 év alatt ha nem is jelentősen, de biztosan romlott az állapota, nem lett rá költve egy forint sem.

Nekem jelenleg nincs annyi pénzem,hogy kifizessem a testvéreimet, de egyikünk sem akarja eladni a házat.

(egyikünknek sincs annyi pénze,hogy kifizesse a másik kettőt)

Egyenlőre patthelyzet van, gondolkozom,hogy felveszek annyi hitelt,hogy legalább a bátyámat kifizessem, bár nem igazán akarok eladósodni.

Ezt azért sem szeretném megtenni, mert akkor nem tudok a házra költeni.

A lényeg pedig itt van, hogy amíg ez a patthelyzet van, addig én szeretnék ezt-azt megcsinálni, ami által értelemszerűen emelkedni fog a ház értéke, de ha tegyük fel, 5 év múlva már 30 milliót fog érni a ház, mert én felújítottam, akkor nem szeretném még azt a részt is kifizetni a testvéreimnek.(ez most csak példa volt, nyilván nem fog úgy emelkedni az ára, hisz nem lesz annyi pénzem, meg hát a ráköltött pénz sem növeli egyenes arányban a ház értékét)

Nekem ígéretes munkahelyem van, talpra esettnek gondolom magam, és gyakorlatilag biztos vagyok benne,hogyha nem bénulok le nyaktól lefelé akkor a jövőben lesz annyi pénzem,hogy valamilyen úton-módon fizessek a testvéreimnek (a munkám amiben már a kezdő fizetésem sem rossz, játszik a telek felének eladása, kiegészítve hitellel (egy kisebbel, nem akkorával amit most kéne felvennem), illetve örökségünk is van anyukámtól egy föld területben, mindezek összessége elegendő lehet akár mindkettőjük kifizetésére is)


Elsősorban a bátyámat szeretném "kiiktatni", mert ő hajlamos a sunyiságra, és simán ideköltözne a családjával is, mint résztulajdonos, persze csak miután a ház olyan állapotban van, és én ettől félek.

A húgommal nincs baj, ő nem csinálna ilyet, abszolút megbízható, és ha esetleg neki nem lenne hová mennie szívesen látnám itt, soha nem dobatnám ki, még akkor sem ha már kifizettem.A bátyámmal ez épp ellenkezőelég van.


Sajnos az ilyen jogi kérdésekben teljesen tapasztalatlan vagyok,már csak a korom miatt is.


2017. máj. 22. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

"Elsősorban a bátyámat szeretném "kiiktatni", mert ő hajlamos a sunyiságra, és simán ideköltözne a családjával is, mint résztulajdonos..."


Ebben semmi sunyiság nincsen, ehhez minden joga megvan.

2017. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Addig nem sunyiság, amíg én nem újítom fel a házat.Utána igen.De nem ez volt a kérdés.
2017. máj. 22. 22:40
 3/3 kovpet ***** válasza:
Az ingatlannal kapcsolatos ügyek intézéséhez amúgy is kötelező az ügyvédi közreműködés, keress fel te is egyet és egyeztess vele.
2017. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!