Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2.400. 000 Ft öröklése esetén...

Kriszti83 kérdése:

2.400. 000 Ft öröklése esetén kb. milyen összegű közjegyzői díjra számíthatok?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a közjegyző majd megírja a levélben a kb. összeget,de addig is úgy kalkulálnék anyagilag.Köszönöm.
2008. okt. 16. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. nalunk is ennyi az orokseg es a kozjegyzo 3*60.000 Ft-ot kert. Mivel mondtuk, h egyszerre nem tudunk fizteni, ezert kell harom reszletben.

Igaz, ez meg csak az, h atirja az ocsem es az en nevemre a hazat es anyukamnak bejegyzi az ozvegyi jogot. Ez utan fog meg jonni az orokosodesi ado, amit meg nem tudok mennyi lesz es azt sem, hogy kell-e meg egyaltalan olyat fizetni.

Szoval jol keszulj fel, mert bazi sokat kell fizetni.

2008. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek,nem a kérdésre válaszolok,csak egy idevágó esetre szeretném a figyelmet felhívni.

Ha az elhunytnak volt x számú számlaszáma,illetve volt más formában pénze bankintézetnél,de ennek a száma nem ismert,vagy az értékpapír nem került elő,akkor ezek az adatok,értelemszerűen nem lesznek benne a hagyatéki leltárban.A pénzintézet nem értesül a betétes haláláról,egyébként sem kötelessége az örököst értesíteni.Tehát,ha tudván tudom,hogy az örökhagyónak volt egy számlaszáma a xxx pénzintézetnél,de erről nincs közjegyzői végzésem,hogy a számlaszámot is én örököltem,akkor a bank lenyelheti a pénzemet.Én így jártam,szerencsére jött egy levél a FVM-től,hogy utaltak pénzt a számlaszámra.Ekkor mondták a bankban (ez egy falu,ahol mindenkit ismernek),hogy rengeteg ilyen pénz és számlaszám marad bent,amiről az örökös nem is tud.

Javaslatom.:Még a hagyatéki leltár előtt mindent átnézni,könyvekbe,újságokba belelapozni,a betörő alaposságával még a spaiz legalsó polca alá is felkukkantani,nincs-e oda felragasztva.Mert a pénzintézet nem fog szólni!

2008. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megkaptam az idézést,egyenlőre 16000 Ft-ot kell vinnem a közjegyzőnek,remélem ennyi marad a végösszeg :) Köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 24. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!