Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2013-ban voltunk végrehajtónál...

2013-ban voltunk végrehajtónál, gyerektartás elmaradás miatt. Novemberben jött a levél az ítélésről, erre a héten felkeresett minket apám, hogy mi azt jogtalanul kapjuk. Mi ilyenkor a teendő? ( Kicsivel bővebben lent! )

Figyelt kérdés

2013 nayrán járkáltunk a bíróságra és a végrehajtóhoz, hogy nem fizet apám. 2015novemberében jött a levél a végrehajtótól, hogy megítélt több, mint 100ezret, amit havonta vonnak le tőle részletekben. Ezen a héten, felkeresett apám a lakásunkon, hogy az jogtalanul kapjuk, meg hogy csekkekkel tudja bizonyítani, hogy fizettek..

Na mármost, ha megkaptuk volna, nyilván nem járkálunk 1 hónapot ez ügyben, és nem mentünk volna végrehajtóhoz. A végrehajtó meg utána néz a dolgoknak, nem? Illetve mit lehetne csinálni? Postán meglehet nézni azt, ami bizonyítja , hogy kaptunk e valamit is tőlük egy adott hónapban? Bíróságra menjünk?

Már eléggé idegesek vagyunk miattuk.

Szombaton eljönnek "beszélgetni" , azt várják el, hogy 100at fizessünk neki vissza a kb 160ból...


Még annyit hogy 2013(!) nyarán voltunk a végrehajtónál, és tavaly, 2015(!) nyarán végeztem a tanulmányaimmal! Mert még ezt is belevették , h már nem tanulok, ezért sem kaphatom. De nem értik, h ezt '13ban indítottuk, és most lett eredménye.



2016. márc. 10. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Apádnak a bíróságon kellett volna bizonygatnia az igazát, nem civilben.


Fizetésből tiltást ugyanis csak a bírósági ítélet után rendelhetnek el. Ha ott akkor nem tudott bizonyítani semmit akkor ennyi volt, jogos a pénz amit kaptatok.


Ha őt ezek után továbbra is úgy gondolja, hogy nem jogos akkor indítson ellenetek pert és bizonyítsa ott az igazát.

2016. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most szombaton jönni akar "beszélgetésre", és azt várják, h adjunk vissza 100ezret..
2016. márc. 10. 19:40
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja azt írtam is.

Csak úgy felidegesít, hogy nem rendesen fizette, aztán meg ő jön itt cirkuszolni.

2016. márc. 10. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldjétek el és kész. Ki ő, hogy csak úgy jön és kéreget? Mondtam, menjen bíróságra ha azt hiszi igaza van.
2016. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pláne majdnem 3 év után.. Úgy fel van háborodva, mintha eddig nem tudott volna , hogy végrehajtás van ellene.
2016. márc. 10. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nektek semmit nem kell se magyarázni, se megbeszélni. Végrehajtás volt aminek előfeltétele, hogy jogszerű legyen a követelés. Őszintén szólva én szóba sem állnék vele erről, jó eséllyel megfélemlít, és kiszedi belőletek a pénzt. Ha mindenképp beszélni akartok, legyen ott más ismerős vagy barát is.
2016. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem szándékozok egy forintot se fizetni, mivel ha a végrehajtó talált volna rá bizonyítékot, hogy ők már pedig fizettek, akkor gondolom nekünk írt volna, hogy alaptalan a követelés. De ők itt követelik , h mutogassuk a csekkeket, mert h ők megtudják.

Arra is gondoltam már , h lehet hamisakat szed elő,h "igazolja".. vagy nemtudom.

2016. márc. 11. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, itt neki kell bizonyítania, nem nektek. Ha jogos lenne, akkor nem hozzátok menne, hanem a bíróságra.
2016. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!