Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fegyvertartási törvény...

A fegyvertartási törvény szigorításáról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 11:23
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
11:35: a gázpisztolytól nem csak megijed (j-vel, nem ly-nal) a támadó. A lőfegyveredet meg előbb veszi el tőled a baltás, mint hogy megvéd magad vele, hiszen különleges képzést ígényel, hogy valaki vészhelyzetben szakszerűen használja. De ha félsz, akkor tarts magadnál Te is egy baltát.
2010. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
Nem neked szólt, Kérdező.
2010. máj. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
67%

11:35: a gázpisztolytól nem csak megijed (j-vel, nem ly-nal) a támadó. A lőfegyveredet meg előbb veszi el tőled a baltás, mint hogy megvéd magad vele, hiszen különleges képzést ígényel, hogy valaki vészhelyzetben szakszerűen használja. De ha félsz, akkor tarts magadnál Te is egy baltát.



Mea culpa, igen, elírtam.

Amit meg írsz, az nem teljesen igaz, egyszerűen nem kell félni a fegyvertől, meg érdekelne, hogyan definiálod a szakszerű használatot. Szerintem az a szakszerű használat, ha így vagy úgy ártalmatlanítom a támadót. A gázpisztoly pedig egy fából vaskarika. Majd ha megtámadnak gázkéssel, meg gázbaltával, akkor én is használok olyat. Aki veszélyezteti az életem, és a vagyonom, azzal nem akarok finomkodni.

2010. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

[link]

akit érdekel olvassa el.

Aki nem űzte még ezt a sportot azoknak a nagy többségük mindig is a gyilkolásra alkalmas eszközt fogja látni egy lőfegyverben,nem pedig a sporteszközt,nekik hiába is magyarázz az ember.Furcsa nekem megvan a fegyvertartási engedélyem sport célra és még soha nem fordult meg a fejemben hogy másra is használjam fegyverem a sporton kívül!Nekem is és nagyon sok sporttársamnak ez egy hobbi,szórakozás amit biztonságos körülmények között űzünk lőtéren,és elég sokan közülünk versenyzői szinten lövünk.

2010. máj. 21. 11:43
 15/48 A kérdező kommentje:
Igazából lelehet fikázni azért mert ez a véleményem,a pszichológiai vizsgálattal egyetértek,de ez a 3 év olyan hülyeség.3 évig a lőtéri fegyvert használhatod ami sok esetben szarrá van lőve,meg egy ember szeméhez be van állítva azzal a másik ember biztos hogy nem fog tudni pontosan lőni.
2010. máj. 21. 11:47
 16/48 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség.


Aki akar fegyvert szerezni, az úgyis megteszi a Józsefvárosin, mint ahogy eddig is.

Mert a bűnözők eddig sem legális fegyverekkel rendelkeztek, legális fegyverei éppen azoknak voltak, akik meg akarták magukat védeni a szemétládák ellen, vagy éppen a sportlövőknek.


Amúgy meg itt nem a fegyverekkel van a baj, hanem az emberek fejével. Hiába lennének fegyverek, ha normális, gerinces, becsületes emberek élnének hazánkban, akik szintén normális, becsületes, gerinces embertársuk ellen nem használnák a fegyvert.

2010. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

Én is sportlövő vagyok, de soha nem gondoltam a fegyveremre úgy, mint egy gyilkolásra alkalmas eszközre. Ez a sport rendkívül szórakoztató, közösségépítő, és józanságra alapul. Itt nincs az, hogy az ember megiszik 4 sört és úgy lő, hanem mindenki a legjobbját igyekszik nyújtani, és közben vigyáznak is egymásra. Aki igazán ismeri a sportlövőket, az pontosan tudja, hogy ők a legfelelősségteljesebb állampolgárok, hiszen tudatában vannak, mivel jár egy lőfegyver tartása.

A gázpisztoly ennek többnyire ellentéte, azt bármelyik proli megveheti az első fegyverboltban, és keménykedhet vele a kocsmában. A sportfegyver nem ilyen.

Szóval csak azért, mert egy szerencsétlen eset történt, még nem kellene ezt a szép hagyományokkal rendelkező sportágat sújtani.

2010. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Gondolom, most jönnek majd a nagy vélemények, hogy a magyarok azért akarnak fegyvert tartani, mert mindannyian nácik...


Egy ilyennek mindig kell lennie.

2010. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
56%

mondok nektek valamit sportlövők.

Majd ha el tudjátok intézni, hogy ne legyen köztetek csókos aki elmebaj ellenére is fegyvert kap, akkor lehet mondani, hogy enyhíteni lehet.


A fegyvertartás felelősséggel jár. Felelősséggel tartoznak érte a sportlövők, a sportklubok, stb.


Majd ha nem lesz sehol semmi gond a sportlövőkkel, nem lesz köztük olyan aki átcsúszik a pszicho egyéb teszteken, meg nem lesz olyan, hogy a gyereke kiveszi az asztalfiókból a fegyvert, stb, akkor lehet mondani, hogy okés minden.

2010. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Ez már csak kukacoskodás, mert már leírták sokszor, hogy egyéb eszközzel(kés, balta, vascső) sokkal több gyilkosságot követnek el, mint pisztollyal. Legközelebb az lesz, hogy úgy akarják megakadályozni a verekedéseket, hogy levágják az emberek kezeit-lábait.
2010. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!