Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fegyvertartási törvény...

A fegyvertartási törvény szigorításáról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 11:23
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
55%

Vagy ott vannak a vadászok. Szokott történni olyan, hogy vadászat közben lelőnek egy-két embert, mégsem tiltják be a vadászatot egész Magyarországon.


És igenis, általában szombat este kint vagyunk a tagsággal. Zene szól, ég a tábortűz, főzünk, sütünk, éneklünk, eszünk, nagyon családias a hangulat.


Vannak gyerekek is, akiknek már egészen kicsi koruk óta megtanítjuk, hogy a fegyver nem játék, mivel az első szabály, hogy nincs töltetlen fegyver, vagyis nem hadonászunk vele mindenfelé, még akkor sem, amikor nincs benne töltény.


Ezt nagyon sok felnőtt nem tudja, mikor odajött hozzánk. Legutóbb viccelődésből az egyik vendég éppen a felesége irányába hadonászott vele, hogy ráijesszen, még szerencse, hogy nem volt töltve, de úgy kellett kikapnunk az idióta kezéből.


Ha azok a kisgyerekek megnőnek, akik jelenleg is ott vannak velünk, ők biztos nem fognak ilyet tenni, mert megtanulják már akkor, hogy nem lehet.


Amúgy pedig a jó hangulatomat az egyesületnek köszönhetem, mert eddig szinte csak robotolásból állt az egész életem, és ott őszinte barátokra leltem.


Ennyi. És én nem voltam előítéletes, csak a tapasztalataimat mondtam el, nem úgy, mint egyesek, akik éppen az előítéletek ellen tüntetnek és magyaráznak folyton.

2010. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 doboszoli ***** válasza:
55%

Tipikus problémakezelés Magyarisztán módra: nem tudunk megoldást a problémára, nosza "ticcsuk be".

De sorolhatnám, a petárdát, , stb.

Ebben a nagy büdös demokráciában, hagy én döntsem már el, hogy ha alkalmas vagyok mentálisan, fizikálisan, biztonságtechnikailag,stb. az önvédelmi fegyver tartására, akkor akarok-e tartani.Ne kelljen végignéznem

tehetetlenül, hogy a lakásomban a feleségemet/lányomat megerőszakolják, kifosztanak, mert nincs lehetőségem megvédeni őket.Ja, majd a rendőrség! Muhahahaha.

Értsük már meg, hogy gyilkos fegyver nem létezik, csak gyilkos ember. Annak a kezében minden fegyverként szolgálhat.

Illetékes elvtárs nyilatkozik, hogy nem kell fegyver a posztrónak, mert még nem volt rá példa, hogy valaki fegyverrel megvédte magát. Nem hát idióta, hiszen Kádár óta minden hatalom rettegett a nép fegyverhez jutásától.

Illetékes elvtársat testőrök védik...

Gázfegyver? Nevetséges játékszer.Van itthon néhány darab, nem bíznám rá az életem. Talán még a gumilövedékes

ér valamit.

Mondom mindezt 32 éves vadász múlttal a hátam mögött. A

gyerekeim fegyverek közt nőttek fel, megtanulták tisztelni, tudják, hogy ha hibázol, nincs lehetőség bocsánatkérésre, de nem félnek, nem misztifikálják a fegyvert. Inkább ezt a vonalat kellene erősíteni.

2010. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan, 72. Védje magát az gázpisztollyal, akire gázkéssel támadnak.
2010. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
50%

Álljon itt egy kép ahogy ma kik hordhatnak szabadon,retorzió nélkül fegyvert az utcán:


[link]


Vajon ha ennél a két szerencsétlennél lett volna egy pisztoly valószínűleg még mindig élnének:


Bozótvágóval mészárolt Salgótarjánban: mindkét áldozat meghalt

[link]

2010. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
55%

Magyarországon ígyis a világ egyik legszigorúbb fegyvertartási törvények vannak.Szlovákia,románia,horvátország, finnország, svájc stbstb mind liberálisabb fegyvertörvényekkel.Mégsem hallunk tömeges mészárlásokról híradásokat.


Plusz ez a szigorítás gyakorlatilag tönkrevágta a sportlövészetet,és ha netán betörnek a lőtérre akkor viszik az összes tag fegyverét,ebbe nem gondoltak bele a "szakértők"?

Mindent el is mond a magyar "demokráciáról": az állam úgy fosik a néptől mint vámpír a szenteltvíztől.És valaki magyarázza már el nekem miért tud mindent jobban az állam hogy mi jó a polgároknak mint maga a polgár? Hm? Ti is úgy álltok hozzá a sportlövészekhez mint akik vérben forgó szemekkel lesik az utcán az embereket hogy "melyik legyen a következő".


Szánalmas, tipikus média által agymosottak vagytok.(Régen csak a rabszolgáknak nem lehetett fegyverük).


13:24 ez tényleg tipikus magyar megoldás:ne az okot kezeljük hanem az okozatot, meg ez a "tilcsukbe" mentalitás

Sőt, tilcsukbe az autókat is:


2010.05.21. 09:39 - Az úton ült, halálra gázolták

2010.05.20. 21:24 - Kamion és személyautó ütközött a 82-es főúton, egy utas meghalt

2010.05.19. 21:19 - Halálra gázoltak egy bicikliző gyereket

2010.05.19. 19:01 - Gyerekeket gázolt egy motoros Budapesten

2010.05.19. 13:14 - Két furgon ütközött a 4-es úton, egy ember meghalt

2010.05.18. 11:41 - Teherautó ütközött kerékpárral, egy kétéves gyerek meghalt

2010.05.18. 08:16 - Halálos baleset az üllői vasúti felüljárónál

2010.05.17. 12:19 - Személyautó és nyergesvontató karambolozott a 31-es főúton, az autó sofőrje meghalt

2010.05.07. 20:03 Ketten haltak meg a felborult kamionban

2010.05.07. 08:20 - Motoros baleset a Soroksári úton

2010.05.03. 15:13 - Vonat elé hajtott egy autós, négyen megsérültek Debrecenben

2010.04.30. 07:55 - Halálra gázoltak egy gyalogost az M7-esen

2010.04.27. 09:02 - Busz ütközött autóval a Ferenciek terén

2010.04.24. 10:33 - Biciklist gázoltak halálra Kapuvárnál

2010.04.23. 11:44 - Vezetés közben olvasott, öt autót tört össze egy autós

2010.04.23. 10:23 - Frontális ütközés Nyíregyháza határában

2010.04.22. 14:29 - Gyereket gázoltak el Debrecenben


forrás: Velvet.hu

2010. máj. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
71%
Fegyverpárti vagyok! Természetesen megfelelő pszichológiai vizsgához, rendszeres edzésekhez(!) kötném a szabad fegyvertartást és csak egy bizonyos kaliberen belül. Addig senkinek nincs joga megtagadni az önvédelem jogát, amíg ezt az állam nem garantálja. Másrészt minden bűnözőnek van fegyvere, csak nekem nem lehet? Miféle igazság ez?
2010. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
12.44 az olyan felelőtlen emberek miatt kell szigoritani, mint Te. Hiába maflázol m,előled ugy elvették a fegyvert, ahogyí illik. Akko miről beszélsz hülye gyerek ?
2010. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
olyan lesz mint a szesztilalom: a maffia majd meggazdagodik belőle és megerősödik a feketepiaci forgalom
2010. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!