Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kapják ingyen a vizet a...

Miért kapják ingyen a vizet a romák?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem is értem ebből, hogy lesz újságcikk. Ha nagyon szegények, akkor is van segély vagy közmunkán dolgozhatnak, a vízdíj nem egy egetrengető összeg, ki lehet gazdálkodni. Ha elkölti a pénz sörre, cigire az nem indok arra, hogy a vizet majd ingyen biztosítjuk neki. Ha még arra is képtelenek, hogy egy nyavalyás vízdíjat kifizessenek, akkot távozzanak innen Afrikába ott is elvannak a bantu négerekek akármilyen víz nélkül.

Én meg fizessem a vízdíjat, abban a tudatban, hogy mások ingyen kapják.



2017. aug. 1. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
36%

"te bátorítod őket???? teszel valamit az ügyben? naugye"


Nyilván te bátorítod a gyerekedet, ha betöri kővel a szomszéd ablakát, hogy "de hiszen ő még csak gyerek, megteheti" és megsimogatod szépen a buksikáját, hogy folytassa csak nyugodtan...


"Nem fogjuk tudni megoldani a cigány-kérdést a gyakorin."


Ó, dehogy nem. A probléma nem a cigányokkal van, ők így éltek eddig, minek változtassanak, így fognak élni a gyerekeik is. A probléma azokkal a magukat "emberbarátként" feltüntető vadbarmokkal van, akik kiállnak ez mellett a viselkedésmód mellett, médiavisszhangot csinálnak nekik, telesírják a világot, közben meg azt hiszik magukról, hogy ők a jófiúk.


A cigány csak kihasználja az ilyen barmokat, mert megteheti, ha ilyen hülye a "paraszt", hogy ezt eltűri maga körül, akkor miért ne?! Ez nem a cigány kultúra része, ez MÉLY IGÉNYTELENSÉG, nem tolerálni/támogatni kell, hanem gyökerestül megszüntetni/szankcionálni, mert újratermeli önmagát.

2017. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
18%

"Erre kérdeztem, hogy TE TESZEL VALAMIT ?"


Miből is gondoltam, hogy le fog netán véletlenül esni a "magadfajtának", hogy igazából TI vagytok a probléma gyökere. Nem a cigányokkal van baj, hanem veletek.


Megpróbáltam megtenni a legfontosabb dolgot, amit csak lehet ennek a problémának a megszüntetése érdekében: felébreszteni téged a rózsaszín ködös mámorodból, amiben az életed éled. Ráébreszteni titeket, hogy nem hasznosak, hanem kártékonyak vagytok, még azokra nézve is, akiket megpróbáltok "védeni".


De ahogy látom, nem sikerült.

2017. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
28%

1 ne "magadfajtázzál "légyszíves, mert gusztustalan, és nem ismerjük egymást - könnyen lehet hogy "magunkfajták vagyunk".


2. de rendben, még egyszer nekifutunk:

"ahelyett, hogy bátorítanák őket arra, hogy változtassanak a

prioritásaikon, a körülményeiken!""


ezzel egyetértek! változtatni kellene -csodálatos szó, a "prioritásukon" - és valahogy segíteni hogy változzanak


- de ezt majd a gyakorin megoldjátok, sok sok keserves kísérlet nem vezetett eredményre, a szociológusok csak lesnek, milyen jól megoldjátok itt a gyakorin.


és most koncentrálj, mert :


Erre kérdeztem, hogy TE TESZEL VALAMIT ?


Jó éjszakát, majd reggel gondold át.

2017. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
9%

#24, ha volna egy fúziós gömb kilövőm, hidd el, tennék szívesen valamit. De ezzel szerintem a népesség jelentős hányada így van.

Addig viszont, amíg téged vágnak sittre, ha csak csúnyán is mersz nézni rájuk, nem sokat tehetünk.

2017. aug. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 4 éve is volt egy ugyanilyen eset, azt hiszem, Ózdon. A pár jogvédőnek pár infó:


- Nem azért szokta pont a hőségriadó idején kikötni az önkormányzat, mert direkt szeret szemétkedni, hanem azért, mert a kedves lakóknak tipikusan ilyenkor a kedvenc szórakozásuk, hogy kitámasztják a kallantyút és ömlik a víz egész nap. Ózdon is akkor figyelt fel rá az önkori, amikor egy pár család lakta utcában egy lakótelepnyi víz elfolyt.


- A víz a közhiedelemmel ellentétben nem ingyen van, valaki fizet érte. Ha nem azok, akik felhasználják, akkor majd a többi előfizető. Nekem se lenne kedvem munkanélküli naplopók ingyen pancsolását finanszírozni.


- Ha az az 57 lájkoló, 78 kommentelő és 1500 megosztó mind fejenként csak 1000 Ft-ot fizetne erre a jótékony célra, akkor valszeg az egész cigánysoron sikerülne bevezetni a vizet belőle. Ja, hogy ezt nem akarnák amúgy se, mert onnantól fizetni kellene érte?


- A gyámügy miért nem néz körül azoknál, akik víz nélküli házban gyereket nevelnek?

2017. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
66%
tegnap 22:37 Mit kellene tenni értük. Köttessem be neki a vizet az én pénzemen vagy mire gondolsz. El kell menni dolgozni aztán bevezettetni a vizet mint ahogy más normális ember teszi
2017. aug. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
39%

Inkább adom a rászorulóknak a vizem, mint a gazdagnak a pénzem.

Akinek nem tetszik, hogy a kormány/önkormányzat segíti a szegényeket, az nyugodtan elköltözhet külföldre. :)

2017. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
100%

"Erre kérdeztem, hogy TE TESZEL VALAMIT ?"


Rossz hírem van barátom: nem NEKEM kell TENNEM valamit azért, hogy a cigányok legalább megpróbáljanak integrálódni a társadalomba. NEM az a megoldás, hogy addig tömjük őket "ingyen" pénzzel, amíg egyszer csak úgy döntenek, hogy integrálódni akarnak.


Az én dolgom annyi, hogy megpróbáljam ráébreszteni a többségi társadalom azon álomvilágban élő tagjait, akik azt hiszik, hogy ez a megoldás, meg hogy "ez a cigány kultúra része és ezt tiszteletben kell tartani". Nem, mint írtam: az igénytelenség nem része egyik kultúrának sem. Ezek az emberek egészen addig ezt az életet fogják választani, amíg VAN RÁ LEHETŐSÉGÜK.


Hányszor de hányszor megpróbálták már, hogy a putriból normális körülmények közé telepítették őket, hátha majd látják a jó példát és integrálódnak. Nem, mindig az lett az eredmény, hogy lelakták az "ingyen" házat, felélték az "ingyen" adományt és amikor elfogyott, újra kezdődött a nyomor és az önsajnáltatás, plusz még a környezetükből is egy nagy rakás fekáliát csináltak.


Magyarországon számtalan kisebbség van, mindenki megkapja a lehetőséget, de furcsa mód csak egy problémás: a cigányság. Véget kell vetni a kettős mércének végre és ha önszántukból nem szeretnének integrálódni, akkor meg kell szüntetni azokat a lehetőségeket, amiket kihasználva folytathatják ezt az életvitelt. Rájuk is vonatkozzanak ugyanazok a szabályok amik a többségi társadalom tagjaira. Ha elnézőek vagyunk velük, csak ártunk nekik hosszútávon, sohasem lesz integráció, újra és újra ugyanazokat a köröket járjuk több száz éve.

2017. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
24%

"Akinek nem tetszik, hogy a kormány/önkormányzat segíti a szegényeket, az nyugodtan elköltözhet külföldre. :)"



Szerintem meg neked kellene elköltözni a "szegényeiddel" a jólétben dúskáló nyugatra ;)

Csak nehogy hamar itthon találd magad :D

2017. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:

,,Szerintem meg neked kellene elköltözni a "szegényeiddel" a jólétben dúskáló nyugatra ;)

Csak nehogy hamar itthon találd magad :D"


Miért nekem? Engem nem zavar, ha az adómból fizetik nekik a vizet. Téged zavar. Bármennyire is nem tetszik, most ez van. ;)

2017. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!