Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kapják ingyen a vizet a...

Miért kapják ingyen a vizet a romák?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem is értem ebből, hogy lesz újságcikk. Ha nagyon szegények, akkor is van segély vagy közmunkán dolgozhatnak, a vízdíj nem egy egetrengető összeg, ki lehet gazdálkodni. Ha elkölti a pénz sörre, cigire az nem indok arra, hogy a vizet majd ingyen biztosítjuk neki. Ha még arra is képtelenek, hogy egy nyavalyás vízdíjat kifizessenek, akkot távozzanak innen Afrikába ott is elvannak a bantu négerekek akármilyen víz nélkül.

Én meg fizessem a vízdíjat, abban a tudatban, hogy mások ingyen kapják.



2017. aug. 1. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
100%
Először is kútfúrásról volt szó nem egyébről. Rádob egy 15 ezres nortont és jön a víz. Kútgyűrű , hidrofor? Most azt hiszed újat mondtál? Semmi sincs ingyen. Bizony be kell fektetni a sikerhez. Jó lenne ezt mind a polgármester állná mi? Egyébként egy épkézláb ember nem vesz kútgyűrűt hanem magának kibetonoz egy aknát azt csá. Igaza van az előttem szólónak nagyon szórakoztató a primitív viselkedésed. Ahogy mented a menthetetlent. Még egyszer megkérdezem mivel magyarázod hogy egy család egy életen át képtelen összehozni egy kutat vagy vizbevezetést? Légyszives válaszolj
2017. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
49%

61. válaszoló!


Látod, újabb hazugsággal buktál meg a „40 ezret” illetően.

Jössz ezzel a „ Semmi sincs ingyen. „ dumával……



„Még egyszer megkérdezem mivel magyarázod hogy egy család egy életen át képtelen összehozni egy kutat vagy vizbevezetést?”


Már megtettem. Technikai feltételek hiánya, pénz hiánya.

Technikai okai vannak. Eleve az ilyen telepeken nincs meg a „gerinchálozta” amire rácsatlakozhatnának. MIRE AKARSZ RÁCSATLAKOZNI?


Illetve nem szerencsés olyan helyen furni ahol a toilett-et egy ásott gödör fabódéval helyettesíti! Gondolom nem kell magyarázni miért.

Nem minden terület alkalmas geológiailag kútfurásra.

- pénz hiánya (főként)


De kérdezhetnéd azt is,hogy: Miért vannak a 21 században tanyák!? Miért laknak az emberek falun? Miért tartanak fennt kiskertet amikor a boltban megvehetik:

Miért vannak beteg/rokkant/magatehetetlen emberek.


Vagy most milyen választ vársz? Azt képzelet, hogy örömükben járkálnak a közkútra +40 vagy -20 fokba, ahelyett, hogy a filléres árú vezetékes vizet kifizetnék? 1m3 –ért 100 kell fordulni. Probáljuk ki: Adok 1000 Ft neked és cipeljed a vödröt 100X.



Kivánom neked, hogy mindig ilyen tökéletes maradj.

2017. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%
Milyen választ várok? Hát azt hogy figyelj igazad van évtizedek alatt azért csak sikerülhetett volna egy családnak összehozni egy kutat vagy vízbekötést akár hogy is. Ha mégse akkor a kifogás csak humbug. És most meg fogsz lepődni ahol közkút van ott gerincvezeték is van amire rá lehet kötni. Az igazság az hogy ingyé van miért kötnék be. Nincs pénz nincs munka ? Segítek én . Küldjetek fényképes önéletrajzot 8 általánossal beszervezek bárkit a munkahelyemre. Ingyen szállás - 150 nettó kezdő plusz egyéb bónuszok juttatások. Van még kifogás?
2017. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
100%

" Van még kifogás?"


Hogy ne lenne:D

Nem látod, hogy mindenki hibás, csak az élősködők nem?:D

Elég átlátszó...

2017. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
49%

„ Az igazság az hogy ingyé van miért kötnék be. „


Ingyé? Sajnálod azt a 2000 Ft amit az önkormányzatnak fizetnie kell az államnak általánydíjként?

Sajnálod azt, hogy +40 vagy -20 fokban 10 kilos vödrökkel szaladgáljanak?

Ráadásul törvényi kötelező előírás.

A fúrt/ásott kúttal rendelkezők ingyé használják az állami vízkészletet. Azt nem teszed szóvá? Hogy Ők is fizessenek adót/általányt vagy szereljenek fel mérőórát? ŐK akkor nem lopják az állami-vizkészletet?

Ott miért nem írod, hogy: „ Az igazság az hogy ingyé van miért kötnék be. „


Ugyanaz az állami vízvagyon van ott is meg az utcai kútakban is.

Az összes hozzászólásod koncepciózusan szegényellenes.

„Nincs pénz nincs munka ? „

Ott a köz(rabszolga)munka. Kevesebb mint havi kemény 200 euróért. Mi ez ha modern kori rabszolgatartás? Szerinted örömükben vannak ott? Probáld meg csak napi 8 órában, (a +40 vagy -10 fokban), hogy kint vagy az utcán szégyenmellényben, miközben mindenki „leanyáz”. Még akkor is ha egy kapavágást nem csinálsz.


A munkaajánlatot pedig egy kicsit konkrétabban (!!!) írd meg ha lehet, mert ilyen feltételekkel akár 10 embert is tudok beszervezni.( Nem, hogy 8 osztállyal de szakmával is rendelkeznek)

Egyébként leinformálható romák is mehetnek 100% -ra biztosan? Mert akkor tudok segíteni a munkaerő gondokon.

2017. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
100%
Na ne fárassz már lököd itt a hülyeséget. Még egyszer leírom hátha felfogod. A kút fúratás legális és a vízhasználat is. Ne állítsd be ezt lopásnak. Miért teszed ezt? Fúrathat bárki a cigányok is és nem kell a 40 fokba (ingyé )vizet hordani. Munkáról annyit hogy millió ilyen ingyen szállást biztosító munka van . Neten ha akar valaki 2 perc alatt talál. Én visszavonom az ajánlatom nem szervezek be senkit pedig 25 ezret kapnék emberenként. Ha az ismerőseid is olyanok mint te én inkább nem járatom le magam. Akkor jöjjenek inkább az Ukránok.
2017. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
93%

66. válaszoló!


„A kút fúratás legális és a vízhasználat is.” A közkut használata is legális. Törvény írja elő.


Munka


Nem kell beszervezned senkit. Elég ha kiteszed az a valós (?!) 150 000 munkalehetőség hírdetését amit írtál. Nem kell felelősséget vállalni senkiért. Bárki megtalálhatta akár a neten a hírdetést. Vagy akkor nem is létezik az állás és megint hazudtál?

Számonkérsz valakit, hogy csak köz(rabszolga)munkás, lealázod a szegényket, mutatsz egy lehetőséget, hogy így kellene, és most kifarolsz. Ez milyen hazugság már megint? Kamu 150 000 állásokról hadoválsz? Miért nem 300 000 írtál?

Az, meg hogy az ukránokat akarsz betelepíteni Magyarországra, hogy elvegyék a magyar állampolgárok elől a munkát egyszerűen kimeríti a hazaárulást.

2017. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok betelepíteni senkit . Hozza a munkáltatóm magától. Nem nem farolok ki azelől amit mondtam csak a nevem nem adom hozzá. Mint írtam 25-öt kapnék érte ha valakit beszervezek de inkább nem. De a melóhelyet szvesen belinkelem. [link] Lehet jönni bárkit felvesznek
2017. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
100%
Azért birom mikor a munkakerülők nyavajognak panaszkodnak sajnáltatják magukat és a sorstársaikat. Aztán mikor az ember munkát ajánl eltünnek mint szürke szamár a ködbe. Ez még mindíg így volt itt a Gyakorin. Ez annyira jellemző
2017. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
49%

69. válaszoló!


1. Mit ért az alatt, hogy eltűnnek? Még egy órája sem válaszolt, nem napok teltek el.

2. Én magamat nem sajnáltattam, csak a szegényebb szerencsétlenebb honfitársaimért, és a kettős mérce ellen emeltem szót.

3. Nem „sorstársaim” csak honfitársaim, nekem van munkám, diplomás közalkalmazott vagyok.


Megnézve a bemásolt oldalt, mondjuk 150- ért napi 12 órában, éjszakai műszakkal, távol a családtól, munkásszálon, szalagmunkáért azért az nagyon durva. Nem csodálkoznék, ha magas lenne a fluktuáció, és azon sem, hogy ukránokat vesznek fel ilyen körülményekre ilyen bérezéssel. 3 napig 12 óra, éjszakai műszakkal, nagyon rossz bér/munka arány.

2017. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!