Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nővérem 2007-ben haszonélvezet...

Nővérem 2007-ben haszonélvezetet jegyeztetett be a lakásomra, hamis papirok alapján. Mit tehetek hogy visszaszerezzem a lakásom?

Figyelt kérdés

2014-ig anyukám lakott benne, mint haszonélvező. A halála után, 2014 végén derült ki, hogy a nővérem lett a haszonélvező. Az aláírásomat hamisította, a szerződés nem volt ellenjegyezve, sem hitelesítve, a földhivatal mégis elfogadta. Kerestem egy ügyvédet, bepereltük a földhivatalt, 2 évig tartott az hogy a bíróság visszadobta az egészet azzal, hogy nem fognak ezen változtatni, és az tanácsolták hogy a forduljunk a rendörséghez. Ez meg is történt, a rendőrség viszont azt válaszolta, hogy elévülés miatt megszünteti az ügyet. Az elévülést 2007-től számoljak, nem akkortól amikor kitudodott. Ilyen alapon bárki lophat egy lakást, vagy haszonélvezetet, csak a megfelelő alkalmat kell kivárni.

Én külföldön élek, így a nővéremnek nem volt nehéz dolga a hátam mögött ügyködni. Még hozzátartozik az, hogy előtte mindenki megbízott benne, igy senki sem gyanakodott semmire.

Az ügyvédem még utána néz ennek az elévülés dolognak, de az is furcsa, hogy egy ügyvéd ezzel ne lenne tisztában?!


Ha valaki tud ebben tanácsot adni azt nagyon megköszönném



2017. aug. 10. 05:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva....Nem irigyellek.
2017. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottad el, hogy nem a foldhivatalt kellett volna beperelni, hanem a noveredet kozokirat hamisitas buncselekmenyevel.
2017. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javasolnám, hogy a nővéredet személyesen pereld be. Mutasson be hiteles dokumentumot a haszonélvezet bejegyzéséről. Nem fog tudni, nyoma nem lesz az egésznek.
2017. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ede1219 ***** válasza:

"Mutasson be hiteles dokumentumot a haszonélvezet bejegyzéséről. Nem fog tudni, nyoma nem lesz az egésznek."


Meg kell "kínálni" csalással, okirat-hamisítással, jogtalan haszonszerzéssel, meg amit még az ügyvéded talál, hogy esetleg megáll. Mivel ezek még mindig folyamatban vannak -kivéve az okirat-hamisítást- nem évülnek el.

2017. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ártana több szem többet lát alapon más ügyvédhez is elmenni, egy konzultációs díjat megér. Hihetetlen történet egyébként, a sajtóhoz, a tv csatornákhoz is érdemes lenne fordulni ha ennyire furcsán nyilvánulnak meg a hivatalok és hatóságok.
2017. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" bepereltük a földhivatalt, 2 évig tartott az hogy a bíróság visszadobta az egészet azzal, hogy nem fognak ezen változtatni, és az tanácsolták hogy a forduljunk a rendörséghez."


Azért erről a határozatot szívesen megnézném..

2017. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ja én az ügyvédtől elkérném az iratanyagot hogy a szememmel lássam, meglehetősen sánta a sztori, biztosan megbízol benne?
2017. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bár kevés az infó, de egy törlési pert mindenképpen indítani kell, hiszen a bejegyzés egy nem létező megállapodáson alapult, illetve egy kártérítési peren is érdemes elgondolkozni a földhivatallal szemben, bár ott az elévülést ezerszer át kell járni, hogy miért is nem évült el, annak ellenére, hogy az érvénytelen bejegyzés kb. 10 éve történt.


Büntetőeljárás gyakorlatilag elúszott. Itt még annyit tudnék elképzelni, hogy a földhivatal elleni perben tanúként kérhetitek megidézni a nővéred, ahol nyilván össze-vissza hazudna, és erre lecsapva felnyomni hamis tanúzásért.

2017. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hogy kiegészítsem a történetet, tehat adva van a nővérem, ill féltestvérem, akit anyukám 5 éves korában örökbe fogadott. A nővéremmel jó volt a kapcsolat egészen anyukám haláláig.

A nővéremnek zűrös élete volt, az elmúlt 20 év pereskedéssel telt el,(gyerekelhelyezés, gyerektartás)


Én már 20 éve kölföldön élek. 2007-ben anyukám kijőtt hozzánk látogatóba több, mint 2 hónapra. Pont akkor amikor ez a hamisitott szerződés be lett adva a földhivatalnak.

A nővéremnek kulcsa volt a lakáshoz,hogy gondozza a növényeket, átvegye a postát. És ezt nyilvánvalóan meg is tette, mert annak a tértivevényes postának amit a földhivatal kiküldött annakidején hire hamva sincs.


A bíróság utasította a földhivatalt, hogy állítsa ki ujra a határozatot, meg is tették, ugyan azt kiállították újra, semmit nem változtattak, azzal az indoklással, hogy 30 napom volt a fellebezéshez.

Csak éppen nem tudtam róla, de ez a földhivatalt nem érdekelte.

A rendőrség pedig elévültnek tekinti, mert 2007-től számítja.

Szeretném tudni, hogy akkor is a dokumentum keletkezésétől számítják-e, ha a haszonszerzés csak 2015-től kezdödött?

A lakásom kb 50 M ér. És a magyar jog szerint 50M-t csak úgy büntetlenül ellehet lopni? Ezt nem tudom elhinni.


A nővérem nem hajlandó nyilatkozni, a család többi tagjával sem beszél, mert amikor rákérdeznek erre, akkor azt mondja hogy nem tudja hogy keletkezett ez a haszonélvezet - pedig az ő ügyvédje adta be, ez rajta van a szerződésen, vagy ha nagyon firtatják, akkor egyszerüen elrohan becsapva az ajtót maga mögött.

A rendőrség meg nem hajlandó nyomozni.


Külföldről nagyon nehéz intézni bármit is, keresnék egy jobb ügyvédet is akinek ezen a téren van gyakorlat.

Ha valaki tud ajánlani egy jó ügyvédet azt nagyon megköszönném!

2017. aug. 12. 03:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta intézned valamit?
2018. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!