Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvérem gyermekei az örökösö...

Testvérem gyermekei az örökösök anyám halála után. Részemre megítélt a közjegyző jogos hagyatéki terhet de ők nem akarnak fizetni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 5. 13:29
1 2
 11/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Mit nem értesz? A teljes közjegyzői díjat ő fizette és az örökös-társak nem akarják neki a rájuk eső részt megfizetni.
2017. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A kötelesrész neked is jár. Ezt nevezed hagyatéki tehernek??? Vagy mit?
2017. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem csak én nem értem ....
2017. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Be kell adni a fizetési meghagyást, ennyi
2017. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
a közjegyzői díjat kifizettük ott helyben. a köteles részről lemondtam a javukra. a temetési költséget fizettem halyettük és volt még lakásfelujitási költség melyeket a közjegyző megitélt sőt még a biróság is helyben hagyott ugyanis egyikük fellebzett. tehát a nekem járó temetési költséget és lakásfelujitási költséget nem hajlandók kifizetni minezek ellenére sem
2017. szept. 9. 15:25
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg nem jött le a kérdésedből.

Szerintem a temetési költség kb. ugrott, ha nem tudod bizonyítani, hogy volt valami megállapodás a költségviselést illetően.

A ház felújítási költséget miért neked kellett fizetni? Van róla számla stb.? Vagy ha nem értelek félre, ebben már pert nyertél ellenük, de mégsem fizetnek. Ebben az esetben én azt tenném, hogy még utoljára egyszer felhívom őket, hogy egy héten belül fizessék ki egy összegben az egészet, vegyenek fel hitelt az örökölt lakásra, ha nincs készpénz, vagy a végrehajtót küldöd rájuk a jogerős bírói végzéssel, aminek a költségét is nekik kell állniuk, és azzal sokkal rosszabbul járnak majd. (Ha nem akarsz ennyire jófej lenni, akkor figyelmeztetés nélkül teszed.)


Ha viszont full jófej akarsz lenni, akkor azt teszed, hogy elmész hozzájuk, és megkérdezed egyenként külön őket, hogy mi a probléma, mert neked ez jár, és ha nem fizetnek, akkor bizony pórul járnak, de nagyon. Lehet, hogy az van, hogy nem tudják elintézni, segítségre van szükségük, vagy az egyikük köti az ebet a karóhoz, és akkor már a többi sem akar fizetni, valójában egymással civakodnak, egymásra mutogatnak. Helyzettisztázás esetén lehet, hogy sikerülne őket egyenként meggyőzni őket arról, hogy ők egyenlő részben adósok. Már az is valami, ha az egyikük kifizeti a sajátját, mert akkor a végrehajtó az ő ingóságait már nem foglalja le. Ha négyből hárommal ezt sikerül megértetned, már te is sokkal jobb helyzetben vagy, kevesebbel lesz hosszú távon harag...

Látom, már régi a kérdés. Ha még nem emelkedett volna jogerőre, akkor én bizony azt mondtam volna, hogy fellebbezek a határozat ellen, és visszavonom azt, hogy lemondok a javukra a kötelező részről.

2018. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!