Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az anyósom zaklat, hogy...

Az anyósom zaklat, hogy vetessem el a babát. Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Telefonon, smsben, most már postai úton is kapok tőle leveleket. Először az abortusz mellett döntöttem, de most, hogy láttam mozogni már nincs szívem megölni, és nem is fogom. A levélben az állt, ha döntöttem az abortuszról és nem csinálom meg 1 héten belül a többi családtagomat is felkeresi. Szó szerint fenyeget és zaklat. Megtehetem a feljelentést?

2017. júl. 6. 14:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélek, hogy az egészségi állapotomba is beleavatkozik, papírokat követel tőlem, orvos, kórház neveket.
2017. júl. 6. 14:04
 2/23 anonim válasza:
93%
Az smsek ha meg vannak meg a levelek is akkor zaklatasert igen, de miota csinalja? Mert sajnos az is szamit, de azert bemehetsz a rendorsegre erdeklodni. Kedves fia mit szol? Vagy csak meg csinalni tudta es most anyuci szoknyaja moge bujik?
2017. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
távoltartási végzést kérhetsz ellene, ha bizonyítani tudod, hogy tényleg ő küldte a leveleket.
2017. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Anyuci szoknyája mögé bújik. Már egy ideje ez megy. Hetek óta.
2017. júl. 6. 14:04
 5/23 anonim válasza:
92%
Szerintem ez már kimeríti a zaklatás fogalmát, de ha elmégy a rendőrségre, és rákérdezel, ott biztosan megmondják, hogy tehetsz-e feljelentést, az a 100%.
2017. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt iknábba Politika, azon belül pedig törvények/jog kategóriában kérdezd. Ettől függetlenül, ha zaklat, természetesen tehetsz feljelentést és ha jogos, távoltartási végzést is ellene. Eskü nem kötekszem, de ha úgymond még "abortusz időn" belül vagy, sanszosan pár hetes terhesen, nem nagyon láthattál mozogni még semmit, esetlen szívhang már lehetett, mozgólódni lényegesen később kezdenek. Terészetesen a te jogod eldönteni mindezt, a párod mégis miért nem állítja le? Elképesztő mire nem képesek egyesek, bár nem ítélkezem látatlanban, az a biztos.
2017. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
81%
Akkor keresd fel a rendorseget! Mast nem tudsz tenni! 1# voltam
2017. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Oh azóta már 11 hetes vagyok. :) Ez a terhességem elejétől megy.
2017. júl. 6. 14:11
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nem értem mit ugrál még mindig. Ballagj el a rendőrségre, ott mindenről felvilágosítanak, azért egy terhes nő inzultálására már csak lépnek valamit. megtaláltad te is a tuti apának valót kérdező, ha a saját anyjával nem bír, igazán remek szülő válik majd belőle, nem irígyellek...
2017. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Helló!


Ha van kitartásod, várd ki azt a 2-3 hónapot, utána már úgyis mindegy, hogy mit mond.

Leveleit ne olvasd el, SMS-eit töröld olvasatlanul, telefonját ne vedd fel.

A gyerekvállalás a anya és a apa dolga. Másnak nincs még véleményezési joga sem.

Üdv.

2017. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!