Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértésért kaphato...

Súlyos testi sértésért kaphatok letöltendőt?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy én ütöttem először, bár hozzáteszem nem a semmiért! A sértettnek fogai sérültek, illetve letört. Utána persze engem is szétcsaptak, valamint fojtogattak. Látleletet nem vetettem, mert úgy véltem volt egy kis incidens annyit nem ér az egész, de azért fotók készültek rólam, rajta a fojtogatás nyomaival, fejem szét volt verve, de nem tört el semmim. Nem tudom, hogy mennyit ér a bíróság szemében a fénykép? Én könnyű testi sértésben részesültem,bár hozzáteszem védekezésre képtelen állapotban voltam már, a fojtogatás pedig nem tudom miért számít könnyű testi sértésnek, hiszen eszméletem vesztettem az oxigénhiány miatt, reflexesen le is állhatott volna a szívem. A rendőrség hivatalból eljárást indított mire számíthatok? Kérem csak a témában illetékes személyek válaszoljanak.

2017. szept. 26. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek megúszták felfüggesztettel.

Másrészt a lényeg hogy ne ugass a bírónak és akkor nem lesz gond, megúszod te is.

2017. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, eléggé igazságtalan lenne szerintem, úgy, hogy engem kb. szarrá vertek ketten voltak am. Neki meg letört a foga. Bár nem voltam ártatlan, de ők sem! Mind1, le kell szűrni a történet tanulságát és kész nem szabad annyi alkoholt inni! Köszönöm a választ.
2017. szept. 26. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, fennáll az esélye, hogy börtönt kapsz.. Az, hogy UTÓLAG mit követtek el ellened, az maximum egy ellenük alapozhat meg később büntetőeljárást, te erre nem hivatkozhatsz. Amikor te először ütöttél, nem voltál jogos védelmi helyzetben.

Enyhítő körülmény lehet majd a büntetlen előélet,és a felróható sértetti közrehatás (ha mondjuk provokáltak). Ez alapján azt mondanám, hogy megúszod felfüggesztettel.

2017. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!