Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás jogszerű-e ezt jogosult a munkáltató eldönteni vagy csak a bíróság mondhatja ki?

Figyelt kérdés

Ha egy már rég nem próbaidős alkalmazott felmond azonnali hatállyal és felmondását ahogy kell írásban indokolja, akkor a munkáltató kijelentheti hogy az indok nem jogszerű és így a felmondás sem az? És követelheti a munkavállalón kártérítésként azt a pénzt amit normál esetben (nem azonnali felmondás) a felm idő 30 napjára ő fizetett volna a munkavállalónak?


Szerintem az hogy egy azonnali felmondás jogszerű indokot nyugszik-e azt csak a munkaügyi bíróság döntheti el és jelentheti ki.

A munkáltató vélelmezheti hogy nem jogszerű és akkor fordulhat a bírósághoz az megtárgyalja majd eldönti és kijelenti az volt vagy nem az volt. És folyományként megítélhet pl kártérítést is a munkáltatónak (ha és amennyiben...).


De addig míg ez a bírósági döntés meg nem születik addig senki sem jelentheti ki pláne nem követelhet semmit (ill követelhet amit akar csak aztán ha beintenek neki és kiröhögik akkor az is az övé...)


Ugye az ügy nincs bíróságon, per pillanat nem is akarja senki odavinni, a munkavállaló felmondott azonnalival írásban indokolva a munkáltató veri a mellét hogy nem fogadja el nem jogszerű és követeli a pénzt, a munkavállaló meg elküldte az anyjába. Per pillanat itt tartunk.


2017. szept. 30. 15:30
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdés, hogy a felmondásod megalapozott volt-e (neked kell bizonyítanod), és hogy a munkakörödet átadtad-e a távozásod előtt. Ellenkező esetben nem fogják kiröhögni, ellenben veled szemben kártérítési igénnyel léphet fel.
2017. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha az azonnali felmondás jogszerűségét vitatja a munkáltató, és a dolgozóra néző következményeire igényt tart, akkor azt csak bírósági úton követelheti, ha egyébként a dolgozó önként nem teljesít.


Milyen következményei lehetnek a dolgozóra nézve?

Felmondási időre járó távolléti díj, valamint a munkáltatónak járó, az azonnali felmondás miatti kár megtéríttetése.


Ez visszafele is igaz. Jogszerű dolgozói felmondás esetén a munkáltató köteles a felmondási időre járó távolléti díjat, valamint - ha egyébként is járna - végkielégítést fizetni neki. Ha ezt a munkáltató önként nem teljesíti, a dolgozó szintén bírósági per keretén belül követelheti.


Bármelyik fél indít pert, annak a felmondás közlését követő 30 napon belül a bíróságon kell lennie. A határidő jogvesztő!

2017. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Akkor összességében jól sejtettem nekem volt (van) igazam.

AKármelyik fél akármit mondhat vélhet kijelenthet követelhet de ha a másik fél erre azt mondja hogy lófütyi a seggedbe akkor semmit se lehet tenni csak bíróságra menni. És oda meg "furcsa" módon nem akaródzik menni a munkáltató.


Per pillanat ott tartunk hogy a cég küldözgeti a leveleket (már azt se...) hogy nem jogszerű és ennyit meg annyit fizessünk.


Mi meg visszaírtunk hogy küldjön még pár levelet jó lesz télen begyújtani vele.

2017. okt. 1. 14:52
 4/23 A kérdező kommentje:

" és hogy a munkakörödet átadtad-e a távozásod előtt."


Na ne, Azonnalinál azt mégis hoyg? Hogyan mikor....

Az azonnali úgy néz ki hogy egyik nap beadom másnap már nem is jövök.

Hogyan mikor is adnám át.... és KINEK főleg... mert az hogy ki lesz az utódom az meg nem az én komptenciám az meg a cég dolga lenne de mire a cég feleszmélt hoyg TÉNYLEG felmondtam nem csak vicceltem vele addigra már sehol se voltam.

Bírom az ilyne bölcseket.

2017. okt. 1. 14:54
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Bírhatod, viszont a Mtv--ben benne van. Ha mégis bíróságra megy, máris nem volt jogszerű a felmondásod. Persze lehet, hogy nem érsz nekik annyit, hogy pereskedjenek, de abból amit leírtál, nem hiszem hogy te nyernél.
2017. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Ha mégis bíróságra megy, máris nem volt jogszerű a felmondásod. "


Magam is utánanéztem. 30 napja van illetve lett volna erre.

Addig vitathatta volna az azonnali felmondást bíróságon. Ezt túllépte akkor b**-hatja.

2017. okt. 1. 19:13
 7/23 A kérdező kommentje:

"Ha mégis bíróságra megy, máris nem volt jogszerű a felmondásod."


ez a kijelentés meg így ahogy van baromság. azzal hogy bíróásgra megy még nem lesz jogszerűtlen---- attól lesz az hogy bíróságra megy ÉS !!!! a bíróság is úgy dönt hogy jogszerűtlen. de ez már lefutott téma. ez a vonat elment.

2017. okt. 1. 19:17
 8/23 anonim ***** válasza:

"Bírom az ilyne bölcseket"


Ha bírod, ha nem, ez tényleg benne van az MT-ben.


Gyakorlatban ez úgy kivitelezhető, hogy az azonnali hatályú felmondásodba belefogalmazod, hogy a munkakörödet kinek adod át. Név szerint megnevezed az illető személyt.

Általában az azonnali hatályú felmondásra készül az ember, nem hipp-hopp lépi meg, hiszen kemény jogkövetkezményei lehetnek, ráadásul határidőket is tartani kell.

Vagyis normális esetben nem úgy megy, hogy "eldobod a kalapácsot", és kirohansz. :)


Én is mondtam fel ilyen módon. Este megérett bennem, hogy eddig bírtam. Nekem nem volt közvetlen kollégám, így az egyik külső vállalkozás könyvelőjével számoltam el, neki adtam le mindent és írattam alá vele, hogy átvette Tőlem az X. Y. dolgokat. Ezt beleírtam a felmondásomba, mellékeltem az átvételi listát és úgy adtam át a munkáltatómnak. Tehát előbb elszámoltam, utána benyújtottam a felmondást. Aztán kisétáltam az életükből...

2017. okt. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatban ez úgy kivitelezhető, hogy az azonnali hatályú felmondásodba belefogalmazod, hogy a munkakörödet kinek adod át. Név szerint megnevezed az illető személyt. "


Atyaúristen!!!!! ATYAÚRISTEN!!!!!!!


Ha én ezt megtettem volna (nem tettem meg) na az lett volna csak a 100% jogSZERŰTÉEN felmondás!!!


Én nem vagyok a munkálttaói jogok gyakorlója nincs JOGOM kijelölni felelősséget feladatot átruházni senkire!!


Ha ezt megtenném na az lefutott ügy lenne a bíróságon.

Az biztos bukta.


Atyaúristen ezt a sötétet.

2017. okt. 2. 08:20
 10/23 A kérdező kommentje:

"Vagyis normális esetben nem úgy megy, hogy "eldobod a kalapácsot", és kirohansz. :) "


Normális esetbe nem.... de ha már azonnali az helyből nem normális eset..


Olyan dolgok történtek a cégnél többedszerre hogy megmondtam a főnönek MÉG EGY ESET és azonnal felálltam.

Csak legyintett mondta ezt már más is gondolta.


Megtörtént az ominózus dolog még egyszer én abban a pillantban felálltam odakúrtam elé az előre megírt papírt aktuális dátummal és leléptem.

Még az aznapot se vittem már végig.

2017. okt. 2. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!