Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok a feljelentő és...

Ha én vagyok a feljelentő és a tárgyaláson kérdezni akar tőlem a feljelentett ügyvédje köteles vagyok válaszolni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 24. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
ha tanúként vagy beidézve akkor köteles vagy válaszolni. (talán magad illetve a családod ellen nem kell tanúskodnod bár az is lehet, hogy csak túl sok amcsi sorozatot nézek)
2017. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor tanúként kihallgatnak, akkor természetesen köteles vagy a kérdésre felelni, ugyanis a tanúvallomást nem lehet jogosulatlanul megtagadni.

Csak olyan kérdésben nem vagy köteles választ adni, amiben magadat, vagy hozzátartozódat bűncselekmény elkövetésével vádolnád, illetve ha közeli hozzátartozód ellen kéne vallomást tenned, akkor is megtagadhatod.

De nyilván nem erről van szó, hisz ha közeli hozzátartozódat jelented fel, akkor minek kérnéd az eljárás lefolytatását, ha nem vagy hajlandó a bizonyítást elősegíteni?

2017. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!