Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ha valaki visszata...

Mi a teendő ha valaki visszatartja egy nála levő eszközömet s nem hajlandó kiadni? Ha feljelentem megsemmisíti, hogy ne maradjon nyomom. Ha én megyek érte s kérem adja ki, ugye nem adja, hisz akkor leve odaadná.

Figyelt kérdés

Még önbíráskodást is rámhúzhatnak, mert csúnyán néztem rá. Ha két rendőrrel megyek oda azoknak nincs joguk bemenni.

Mi a megoldás?


2017. okt. 29. 16:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
konkrétumok nélkül ezt elég nehéz megválaszolni,
2017. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ennél mi lehet konkrétabb? A feljelentés se szólna másképp vagy a két rendőrnek elmondottak se aki velem jönnek.
2017. okt. 29. 16:56
 3/18 A kérdező kommentje:

"Mi a teendő ha valaki visszatartja egy nála levő eszközömet s nem hajlandó kiadni? "


Mi nem elég konkrét ezen?

2017. okt. 29. 16:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki tartja vissza, mit tart vissza, miért tartja vissza, hogyan vette el stb... :). Könnyebb lenne megérteni a helyzetet és javaslatot adni ezeknek a részleteknek az ismeretében.
2017. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hogyan tudod bizonyítani, hogy a tiéd és azt, hogy nála van?
2017. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Pl. gyártási szám és nálam levő számla alapján. persze adásvételi szerződést hamisithat ha van rá ideje, ezért lenne a megoldás két rendörrel azonnal odamenni. De ugye ők nem kutathatnak birósági végzés nélkül.


"Ki tartja vissza," Ha ezt itt leirom azzal sulyos személyiségi jogokat sértek


"mit tart vissza,"

Nem hinném, hogy a tárgy jellege felmenti a jogtalan birtoklás büncselekménye alól.



" miért tartja vissza, hogyan vette el stb... :). "

Nem ismerem az ilyen emberek motivációját nem értem miért nem adja vissza. Ő etetett meg azzal, hogy maradjon nála mert túl nehéz volt a csomagom, s ha kérem postán elküldi de többszörös kérésre se küldte el.



Könnyebb lenne megérteni a helyzetet és javaslatot adni ezeknek a részleteknek az ismeretében


Ezek a részletek semmit se befolyásolnak azon a tényen, hogy csalás útján elérte hogy nála legyen s több felszólításra se adja oda úgy ahogyan ígérte.

2017. okt. 29. 17:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Jó lenne válaszólni a #4-es és #5-ös válaszadók kérdéseire, akkor talán tudunk segíteni.
2017. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
sajnálom de nem vagyok táltos vagy uri geller, hogy azonnal pillanatok alatt leírjam azt a szöveget amit írtam.
2017. okt. 29. 17:14
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért nem adja ki? Talán tartozol neki pénzzel?
2017. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Még lehet azon a ponton belül vagytok, hogy talán meg tudnátok ezt beszélni normálisan, négyszemközt leülve is.
2017. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!