Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ha valaki visszata...

Mi a teendő ha valaki visszatartja egy nála levő eszközömet s nem hajlandó kiadni? Ha feljelentem megsemmisíti, hogy ne maradjon nyomom. Ha én megyek érte s kérem adja ki, ugye nem adja, hisz akkor leve odaadná.

Figyelt kérdés

Még önbíráskodást is rámhúzhatnak, mert csúnyán néztem rá. Ha két rendőrrel megyek oda azoknak nincs joguk bemenni.

Mi a megoldás?


2017. okt. 29. 16:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Miért nem adja ki? Talán tartozol neki pénzzel?"

Semmi más nincs mint amit leirtam, így tartozás se.



"Még lehet azon a ponton belül vagytok, hogy talán meg tudnátok ezt beszélni normálisan, négyszemközt leülve is."


Ha ez többször megtörtént sikertelenül, most miért lenne másképp? Nem lehet az idők végezetéig csak beszélgetni hátha ezúttal sikeres lesz az ami eddig nem volt az.

2017. okt. 29. 18:37
 12/18 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést!
2017. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 19:46


De leírta hogy nem tehet, mert akkor az a valaki elégeti az eszközét...

2017. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

"A kérdező kommentje:"Mi a teendő ha valaki visszatartja egy nála levő eszközömet s nem hajlandó kiadni? "

Mi nem elég konkrét ezen?"

Semmi!

Még valami kérdés?

2017. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13, hagyjuk már, akkor majd kifizeti az árát
2017. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"#13, hagyjuk már, akkor majd kifizeti az árát"


De ha az a valaki elégeti azt a valamit, amit elvett valamiért a kérdezőtől, akkor nem lesz bizonyíték arra nézve hogy az a valaki elvette azt a valamit, vagyis a rendőrségnek nem lesz mi alapján kötelezze

az eszköz valamekkora árának a kifizetését...

2017. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, jól látod, kösz hogy elmagyaráztad a többieknek. Mellesleg nem olyan jellegű tárgy hogy ne felelne meg nekem az ára is. De értelemszerűen ha visszaadni nem akarja kifizetni se fogja akarni...

Amúgy a megsemmisítés alatt nem elégetést értek. Egyszerűen kidobja bárhova, erdőbe, szemetesbe, tóba, stb. stb. s fogalmam sincs megtalálom e valaha, vagy ha valami szerencse folytán mégis, akkor milyen állapotban. Szóval nem valami különleges, pótolhatatlan, stb. tárgyról van szó, csak nekem pénz lenne újravásárolni.

2017. okt. 29. 21:50
 18/18 anonim ***** válasza:

Elmész hozzá megint, visszakérni. A zsebedben lesz egy diktafon vagy telefon vagy bármi, amivel fel tudod venni a beszélgetést. (Előzőleg leteszteled, hogy érthető-e a szövegelés.) Ha azt mondja, hogy nem adja oda, ezzel elismeri, hogy nála van.

Ezen az alapon a rendőrség megkaphatja a házkutatási parancsot. Főleg akkor, ha jelzed, hogy szerinted az illető a tárgy megsemmisítésére készül. Tényleg, a múltkor mondta is... :)

2017. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!