Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én nem értem ezt az adóparadic...

Én nem értem ezt az adóparadicsomosdit. Ha veszek egy Apple terméket, azon hatalmas ÁFA van, amit én megfizetek, ez nem kerül a Magyar Államhoz?

Figyelt kérdés
Az Apple idei elszámolásai is azt mutatják, hogy a cég az Egyesült Államokon kívüli piacokon elért 44,7 milliárd dollár eredmény után csak 1,65 milliárd dollár adót fizetett be külföldi kormányok költségvetéseibe.

2017. nov. 6. 23:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"mert az ÁFA is adó, amit az Apple termel ki az állam számára, és nem én fizetem be az államnak, hanem a bolt"


Kérdező, láthatóan nem hatnak meg a válaszok. Továbbra is rosszul látod, és rosszul érvelsz.


Az ÁFA adó, amit a vásárló fizet be az államnak a vásárláskor. A bolt csak közvetítő a vásárló és az állam között. Az ÁFA-t nem az APPLE termeli ki.


Nem megyek bele, hogy az APPLE mivel járul hozzá az ÁFA keletkzéséhez, mert félreérted, és megint félremagyarázod.

2017. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Az ÁFA-t nem az APPLE termeli ki."


Már hogyne az Apple termelné ki? Miféle hülyeség ez?

Ha nem készítene mondjuk iPhone-t, akkor az ember nem fizetné ki az ÁFÁ-t, és nem keletkezne bevétele az államnak. Minden egyes elkészített iPhonra az állam x összeget kap. Az teljesen mindegy, hogy az x összeg, ami nyilvánvalóan a vásárlótól származik, az elmegy-e az Apple-höz és ő fizeti be, vagy a vásárló fizeti be, vagy a bolt fizeti be. Bármelyik lehetne a gyakorlat, csak adminisztratív okai vannak, hogy az ÁFA nem jut el az Apple-höz.

2017. nov. 7. 14:45
 13/15 A kérdező kommentje:

"Az ÁFA t mindenki a vásárlóra hárítja, és az teljesen más fajt adó mint amivel az adóparadicsomok foglalkoznak"


Éppenséggel más adót is és minden költséget a vásárlóra hárítanak, kire másra? Te ez nem ide tartozik. Én csak azt mondom, hogy az adó egy részét így hívják, más részét máshogy hívják, egy része erre megy, más része arra megy adminisztratív okokból, de a súlyos torzítás, ha azt mondja valaki, hogy mondjuk minden iPhone előállítása kerül y összegbe, ezt eladják z összegért és (z-y)-nak csak pár százaléka kerül az államhoz

2017. nov. 7. 14:48
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ÁFA-t nem a gyártó ( jelen esetben az Apple ) fizeti, hanem a kereskedő.

Szóval ha te veszel a "Mobilüzlet" nevű cégnél egy iPhone-t, akkor a az ÁFA-t a Mobilüzlet fizeti nem pedig az Apple. Az Apple más fajta adókat fizet, ez lesz az az 1,65 milliárd dollár.

2017. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, neked nem érdemes válaszolni. Kötöd az ebet a karóhoz, a felfogóképességed a 0-hoz közelít.
2017. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!