Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy streaming szolgáltatásnak...

Egy streaming szolgáltatásnak a megrendelési dátuma bizonyító erejű egy szerzői jogi ügyben?

Figyelt kérdés

Korábban már leírtam a részleteket, de az most nem lényeg.


Üzemeltetek egy internetes rádiót, fizetem a jogdíjakat. Két éve lefoglalták a szolgáltató szervereit mivel mások ipari méterekben sértettek rajta szerzői jogot.


Mikor vitték a szervert és rátaláltak a rádiókra, a rendőrség hivatalból megindította ellenük is az eljárást, és annak ellenére, hogy már a lefoglaláskor is élő Artisjus és MAHASZ szerződésem volt, idén nyáron engem is gyanúsítottként idéztek be, 600 ezer forintos kár okozásával vádolva. Elmondtam, hogy én mindig tiszta voltam, elküldtem a nyomozónak a számlákat, szerződéseket. Ennek ellenére mégis elutasították a panaszomat a gyanúsítás ellen. Az lehet az oka, hogy a papíron (azaz amit az ig. ügyi info. szakértő megállapított) másfél évvel korábbi dátum van megadva az adás kezdetének, mint mikor megkötöttem a közös jogkezelőkkel a szerződést. Igen, előbb rendeltem meg a szolgáltatást, teszteltem, szórakoztam vele, örültem neki mivel marha olcsó volt. (meg akkor teszt jelleggel egy évig ment rajta egy helyi rádió streamje próbából, nekik is dolgoztam akkor, de ők is teljesen tiszták és azok is voltak)

Ezt a szolgáltató ügyvezetőjének a lefoglalt gépén található ügyfél-adatokra alapozza, ahol hónapra lebontva szerepeltek a befizetések és az ügyfelek adatai.


Mikor volt a lefoglalás körbe kérdeztem mindenkit, hogy lehet-e ebből bajom. Mondták, nem mivel tiszta vagyok, de arra számítsak, hogy tanúként majd meg fognak hallgatni. Mondom, oké, azzal semmi bajom, mert ez tényleg egy elég mocskos dolog.


Kérdéseim: Mikor vitték a szervert miért kerültem be a sárosok közé annak ellenére, hogy élő szerződésem volt akkor már 3 éve?

Miért állították azt, hogy fizetett hirdetések voltak a rádió honlapján, holott csak a tárhelyszolgáltató logója és pár futó műsor bannere volt kint?

A bíróságon/ügyésznél bizonyító erejű egy szolgáltatás megrendelésének az időpntja? Vagy nekik inkább az Artisjusos papírok lesznek azok?


Ha elítélnek akkor ebből marha nagy balhét csapok. De ilyen esetben ki ellen élhetek majd panasszal? HA tényleg elítélnek. Szerintem ez már nagyon vastagon hamis vád.


Ezek után én már csak külföldi szervert fogok használni, még így is, hogy vannak engedélyeim, fizetem a zenék után, amit kell. Magyar jogbiztonság: 0.



2017. nov. 19. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Ügyvéded van?
2017. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!