Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat egy jogosítvánnyal rendelkező, okmányok nélküli autót vezető sofőr, ha elkapják?

Figyelt kérdés
Sajnos túl későn születtem, és így nem tapasztalhattam meg a 80-as, 90-es évekbeli kocsik nyújtotta vezetési "élményt", pedig mindig is szerettem volna. Van egy olyan fétisem, hogy a régi, ütött-kopott kocsik tetszenek a legjobban. Szervó nélküli kormány, kockás, puritán beltér, baltával faragott kaszni, egyszerűen lenyűgöz, de életem első kocsija amit vezettem, egy 2009-es Nissan volt, és azóta is csak újabb kocsikat vezethettem. Szeretnék már végre egy jó ócska csotrogányt is vezetni, és jópár ilyet 20-30-40 ezerért dobálják a lakótelepen, persze rég lejárt papírokkal. Régi Opel, Szuzuki Maruti, Lada, stb. Nagy a kísértés, hogy vegyek egy ilyen kocsit, csak tudnom kell, mire számítsak, ha egy ilyennel elkapnak? Persze, nem nyaralni akarok menni velük, csak pár kört a lakótelepek körül, de akkor is, bármikor beüthet egy büntetés.

2017. nov. 25. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bő százasért találsz olyat is, aminek vannak papírjai...
2017. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy így is van már két kocsi a nevemen, meg három motor, úgyhogy évente csak a biztosítások meg az adók elég sokba vannak nekem. Jó lenne egy afféle hülyéskedő autó is.
2017. nov. 25. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:
És ki fizetne utána adót a szerencsétlen akitől megvetted és az adásvételi "lemaradna?"
2017. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!