Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség! Az anyósom el...

Segítség! Az anyósom el akarja venni a gyerekem. Nem veheti el?

Figyelt kérdés
Párommal és a 8 hónapos lányommal ott lakunk az anyósomnál. Alapból nem voltam anyósomnak a legjobb mert "az ő fia jobbat érdemel", de mióta megszülelett a lányom mindenbe beleszól, miért ilyen ruhát adok rá miért így fürdetem stb. De ezt csak akkor csinálja amikor a párom nincs otthon, előtte meg adja a szépet és a jót. Elküldött a házából de alig engedte hogy a kis lányomat magammal hozzam. Anyukámékhoz költöztünk mert a párom az anyjának adott igazat. És most olyanokat talált ki hogy nem adok neki enni, inni, hogy nem fürdetem, és az a legdurvább kitalálta hogy meg akarom ölni a saját lányomat, ezért elakarja venni tőlem alaptalanul, a gyámhatóságra akar menni. Minden hónapba viszem a védőnőhöz, aki szintén mondja hogy tökéletes a súlya a 8 hónapos gyereknek, nincsen semmi baja, orvoshoz is viszrm rendszeresen. Ilyen kamu vádakkal csak nem veheti el a gyerekemet ugye?.. Válaszokat Köszönöm előre is.

2017. dec. 4. 10:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen rendezd a gyerekelhelyezét, mert addig elvileg az apa bármikor elvihetné magával.

Beadod a bíróságon a kérvényt, sürgösségi ügyintézést kérsz és utána nyugtod van.

2017. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tegnap be kellett mennem vele az ügyeletre mert egész nap lázas volt és a lázcsillapító se vitte lejjebb. Ott a doktornő is alátámasztotta hogy nagyon is jól van a gyerek mind súlyba mind hosszba. És csak a foga miatt lázasodott be. De a kórházba is utánunk jött az anyósom és a várónál is elkezdte kiabálni hogy éheztetem meg nem törődöm vele.. Persze az orvos rácáfolt de nem hitte el és folytatta.. Félek mert kitudja mire képes az a nő..
2017. dec. 4. 10:47
 13/26 anonim ***** válasza:
96%
Mondd meg neki, hogy feljelented zaklatásért, ha nem száll le rólad.
2017. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Még a prolémás családokból is sok idő, hogy kiemeljenek egy gyereket, nincs okod félni.

Ha rendesen ellátod, akkor a kutyát nem fogja érdekelni anyósod rágalmazása.

Amúgy ha apuka is ilyen semmirekellő és nem érdekli a gyerek, akkor miért lakik nálatok? Vagy ezt nem értem teljesen, együtt vagy vele?

Amennyire tudod szakítsd meg a kapcsolatot ezzel a családdal szerintem, a kötelező láthatáson kívül ne nagyon erőltesd velük a dolgot.

Támaszkodj a saját családodra és próbálj ebből a helyzetből jót kihozni.

2017. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudta meg anyósod, hogy beteg a gyerek és hogy mikor viszed az ügyeletre?
2017. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
Nézd Kérdező, ha a kórházban hisztizett, és erre van tanú, simán jelentsd fel zaklatásért a nyomorultat...
2017. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Párom mondta el neki hogy az ügyeletre vittem. A párom meg mindenbe igazat ad az anyjának. De még az is csak engem zavart hogy a gyerek mellett cigizik.. Párom egy szót sr szól az anyjának..
2017. dec. 4. 12:15
 18/26 A kérdező kommentje:
Amikor meg kiveszem a kezéből ordibál hogy, hogy mertem kivenni a kezéből. De őt egyátalán nem zavarta hogy a gyerek mellett cigizik..
2017. dec. 4. 12:16
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
En csak azt nem ertem miert szultel gyereket ilyen idiota csaladba?
2017. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
Először is nem vagy fiatal. Nagykorú vagy. Pár évtizeddel ezelőtt még az volt a normális, hogy 20 évesen szültek a nők. Szóval ez egyáltalán nem hátrányos tényező a gyereked nevelésénél. Te vagy az anyja. Ha normálisan ellátod, mint ahogyan eddig is tetted, nem lesz semmi baj. Az anyóst meg érdemes leállítani, hogy nyugalom legyen. Ha te nem tudod, segíthetnek benne a szüleid.
2017. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!