Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drogelvonó programon vagyok,...

Drogelvonó programon vagyok, egy buliban tudatomon kívűl bedrogoztak, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egyszer kipróbáltam a füvet nem jött be megbántam, később betegség miatt kórházba kellett mennem tudtam, hogy az elvonóprogramot fogom kapni nem zavart mert tudtam, hogy nem fogok többé drogozni. Szilveszteri buliban részeg voltam és valószínűleg egy füvescigit adtak nekem rendes cigiként, vagy beleittam valamibe amiben nem csak pia volt, nemtudom. Kérdés az, hogy most mit tehetek? 18 még nem vagyok de már büntethetőnek számítok. Próbáljam meg valahogy kiüríteni a szervezetemből, vagy jogilag mit tehetek most? Az elvonóprogramon rendszeres drogtesztek vannak és hamarosan tesztre kell mennem, mit tegyek? SOS

2018. jan. 2. 18:35
 1/6 anonim válasza:
79%

Szia! Nem értem, egyszeri kipróbálásért miért kaptál elvonót? Rosszul lettél tőle?

Szerintem az elvonó pont arról szól, hogy leszoktassanak. A legjobb az őszinteség... mondd el, hogy akaratod ellenére bedrogoztattak... de csak szilveszterezni szerettél volna, drogozni nem...de részegen valószínű bekínált valaki cigivel, te meg nem tudtad, mibe szívsz bele... Az őszinteség a legjobb megoldás. mindig...

2018. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Feltehetően felfázás, de lehet hogy a fűtől mert egy hét telt el a fű és a kórház között vért vizeltem. Ezért van az egész és a kőrháznak kötelessége volt feljelenteni. A baj hogy 16 éves vagyok így az is bökkenő, hogy "Miért voltam részeg?" Nem szeretném anyáékat bajba keverni ezzel ezért ilyen nehéz....
2018. jan. 2. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Hmmm ... ez a történet így az elmondásod alapján kísértetiesen hasonlít egy 2014-es esetre.

Nevezetesen a mosonmagyaróvári Karolina Kórház sajátos jogértelmezésbe kezdett, és önmagukra nézve jelentéktelennek értékelték az egészségügyi adatok kezeléséről szóló hatályos törvényeket. Ők is kötelességnek érezték, valójában nem tehetnék.


Ami a problémádat illeti. Az "Egyszer kipróbáltam a füvet" és a "Szilveszteri buliban részeg voltam" ez két külön eset?

Ha igen, akkor a Btk. 180. § (1) miatt jársz elvonóra?

Ha igen, akkor az "Egyszer kipróbáltam a füvet" mennyi ideje volt?

2018. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

November vége fele kipróbáltam az miatt vagyok elvonón.

A szilveszteri buli (nyilván) 31.-én volt.

Már mennem kellett volna egyszer de áttették mésik időpontra pontosabban 1-2 héten belül kell mennem. Ennyit tudok pontos dátumot sose mondtak csak annyit, hogy január elején. Viszont a Nem kötelességük feljelenteni, az mit takar, mert a kórházós néni ódákat zengett mennyire fel kell jelentenie engem.

2018. jan. 2. 21:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Drog nem volt a tulajdonomban és egy harmad ecstasy-t és szinte jelentéktelen (0,4-0,6 gramm volt a cigibe ebből 6-8 slukkot szívtam) mutatott ki. Az eky-t egy hónappal előbb vettem be mint a fű, később a teszt volt.
2018. jan. 2. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

1997. évi XLVII. törvény


7. § (1) Az adatkezelő - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel -, továbbá az adatfeldolgozó az orvosi titkot köteles megtartani.

(2) Az adatkezelő mentesül a titoktartási kötelezettség alól, ha

a) az egészségügyi és személyazonosító adat továbbítására az érintett, illetve törvényes képviselője írásban hozzájárult, az abban foglalt korlátozásokon belül, valamint

b) az egészségügyi és személyazonosító adat továbbítása törvény előírásai szerint kötelező.


Egészségügyi adatok átadására több esetben is kötelezettsége van, ám saját maga bejelentést csak a 24. § szerint tehet. Ezt nem másolom be, hosszú, jogtárakban utána lehet olvasni. Két jelentősebb pontja: feltehetően bűncselekmény miatt bekövetkező 8 napon túl gyógyuló sérülés; gyermekbántalmazás. Ennyi, pont!

Javaslom ez ügyben felkeresni a betegjogi képviselőt.



Ami a fogyasztást illeti.

Hát nézd, nem áll jól a szénád. Ha a 180. § miatt nem büntettek meg, akkor nem érdemes halogatni a dolgot, ügyvédet szerezni piszok gyorsan, vele őszintének lenni (őket meg az ügyvédi titoktartás köti), és mihamarabb feljelentést tenni a rendőrségen. Arra kell az ügyvéd, hogy megmondja mi legyen a feljelentés tárgya, meg esetleg védhet is, lehet hogy kelleni fog. Ha tudtodon kívül fogyasztottad a szert, akkor a bűnös az, aki azt neked adta, és azért nem lehet érte felelősségre vonni. Ha elhallgatod, a teszten úgyis fennakadsz. Kicsit kellemetlen az ügy, mivel már volt hasonló eseted.

2018. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!