Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetek bírósági végrehajtó?

Hogy lehetek bírósági végrehajtó?

Figyelt kérdés

Jogi diploma kell hozzá?

8 osztályos vagyok, pályaválasztás előtt..

Kiváló tanuló vagyok.

Ezen gondolkodom, meg a közgazdászon...



2018. jan. 3. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
2018. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A linkelt oldalról,még nem tudtam meg,hogy jogi diploma kell hozzá? És semelyik más oldalon...

Vagy ""csak"" "elég" hozzá egy ..pl:gazdálkodás-menedzsment; agrármérnök; Nav pénzügyi projektmenedzser ...

? Még mindig ez a kérdés..

2018. jan. 3. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:

A bírósági végrehajtó csak jogi végzettséggel lehetsz.


De már végrehajtó - helyettesnek is ez kell.


A végrehajtó szakvizsga az elvárás a kinevezéshez sok más egyéb feltétel mellett, de a jogi szakvizsga - ami lényegesebben nehezebb a végrehajtói szakvizsgánál - bizonyos könnyítést jelent a kinevezésnél.

2018. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Komolyan??

Sok végrehajtó van aki nem jogász...

Nem viseli a dr'-i titulust,pedig jogi egyetemeken a nevedhez adják..

2018. jan. 3. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan??"


Igen. Komolyan.



"Sok végrehajtó van aki nem jogász..."


Volt. Valamikor. 2011 környékén változott a szabályozás, azóta kinevezési feltétel. 2022. év végéig kell jogi végzettséget szereznie annak, akinek nincs.



"Nem viseli a dr'-i titulust,pedig jogi egyetemeken a nevedhez adják.."


Ez semmit nem jelent.


Én sem viseletem a Dr. címet a nevem előtt, míg a végrehajtásban dolgoztam.

De ügyvédjelöltként már kellett, kötelező volt.

2018. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azta!

Te ügyvéd vagy!!!

Istenem!!!

Nem gondoltam volna,hogy ilyen nagy emberek is ide "járnak" válaszolni!

Félreértés ne essék. Nem rossz indulatból mondom..

2018. jan. 3. 17:05
 7/10 anonim válasza:
11%
Én végrehajtóként dolgoztam, érettségivel.Egyéves tanfolyamot végeztem és végrehajtóként dolgozhattam. A Végrehajtási törvényeket elég ha csak ismered és abban lévő § sokat használod az okirataidon.Ha bármilyen törvénysértést elkövettél a bíróságok kifognak menteni a perből, ha kárt okoztál akkor is a bíróság eljárásával ki ment legfeljebb a végrehajtó kötelező biztosítása alapján a kárt megfizeti a biztosító. Ma már úgy tudom még érettségi sem kell ahhoz hogy valaki végrehajtó legyen. A legjobb foglalkozás mert akármilyen súlyos törvénysértést elkövet a végrehajtó felelősségre vonás nincsen.
2018. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó elég rosszul tudja, az önálló bírósági végrehajtóknak ma már nemhogy érettségi, de jogi diploma kell.
2018. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%
Végrehajtóknak nem kell a jogi diploma egyáltalán, sőt tudok olyan végrehajtóról akinek még az általános iskolai végzettsége nélkül végrehajtóként tevékenykedett. Pl egy bírónak a fia. Most végzi a dolgozói általános iskolai végzettségét. Vigyázni kell a választ adókkal mert jelentős választ adó végrehajtó és védi magukat és bemesélnék azt hogy egy végrehajtónak milyen iskolázottnak kell lennie. Ön dicséret büdös ezt mindenki tudja. Ma a végrehajtók nagy része a bírók családtagjaik, rokonai,vagy rendőr tiszt vagy ügyész fiai hozzátartozóikból állnak.Én tudom mert végrehajtóként mentem nyugdíjba.Vannak jogi diplomás végrehajtók ezek azok akik ügyvédként nem tudnák a kenyerüket megkeresni, azt bedobják végrehajtónak ott csinálhassa a hülyeségeit a törvénysértéseit károkat okozhat a bíróságnak kötelessége a végrehajtót minden perből kimentenie.Ez a tiszta igazság.
2018. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó elég régen mehetett nyugdíjba.

Javaslom, olvasd el a Vht. vonatkozó bekezdését. Kétszáznegyven körül, fejből nem vágom. Csak jogi diplomával rendelkező személy lehet vegrehajtó, de helyettes is.

Akinek nincs diplomája (korábban valóban nem kellett), annak 2022.12.31-ig meg kell szereznie.

2018. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!