Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kábítószerrel való visszaélés,...

Kábítószerrel való visszaélés, legközelebb börtön?

Figyelt kérdés

Elkaptak engem,meg az egyik haveromat füves cigivel előállítottak csekély mennyiségű kábítószer birtoklás és kábítószerrel való visszaélés gyanújával.Bevittek kellett vizeletet adni,aztán vallomást tenni,majd rabosítottak utána házkutatás.Ezután aláírattak velünk egy papírt hogy vállaljuk az elterelést,ezt követően megszűnik a priusz.


A kérdésem az,hogy ha még egyszer lebukunk ilyesmivel akkor az már garantált börtön?


2018. jan. 4. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne szívj amíg nem legális és nem lesz gáz.
2018. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Állítólag a rendőrök figyelik ezt a kategóriát, de válaszolni nem fognak.
2018. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam semmi illegálisat,amiért a rendőröknek érdemes lenne figyelni engem.Szimplán annyit kérdeztem hogy egyszer lehet -e élni az eltereléssel,vagy sem.
2018. jan. 4. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Én csak azt nem értem, hogy tud valaki lebukni fűvel? :D
2018. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
A kategóriát figyelik nem téged ._., állítólag
2018. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Az egész gyakorit
2018. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A törvény lehetőséget biztosít arra, hogy elterelésre járjál, ha csekély mennyiségű kábítószert birtokolsz / kábítószert fogyasztasz (amennyiben nem dílerkedsz, nem adsz kábítószert kiskorúnak, nem iskola területén fogyasztod stb stb), és így nem lesz priuszod se. VISZONT ha 2 éven belül újra elköveted ezt a bűncselekményt akkor ez lép érvénybe:


"Btk. 178. §

(6) Aki kábítószert fogyaszt, illetve csekély mennyiségű kábítószert fogyasztás céljából megszerez vagy tart, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ez azért nem hangzik olyan jól...

2018. jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erre voltam kiváncsi.Koszonom a valaszod
2018. jan. 5. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!