Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Posta takarékoskönyvre rátehet...

Posta takarékoskönyvre ráteheti a kezét a bírósági végrehajtó?

Figyelt kérdés

Ha az adós nevén van.Ez elvileg egy olyan megtakarítási forma,ami életbiztosítás,ahhoz pedig nem nyúlhatnak,nem?

Vagy mégis?

Nem tudom,hogy a posta takarékoskönyvre vonatkozik-e a mentesség?


2018. jan. 12. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
természetesen azt is viheti
2018. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, így van.

Simán inkasszózható (foglalható) az ilyen okiraton alapuló pénzösszeg is.

2018. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az adósnak annyi esze nincs hogy kivegye azonnal (mivel megtehető)...akkor viheti igen.
2018. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Pedig én úgy hallottam hogy a biztosítási összeg mentes a végrehajtás alól
2018. jan. 12. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy erre a megtakarítási formára nem lehet végrehajtást kérni mert van benne egy minimális balesetbiztosítás és így bizony ehhez a végrehajtónak semmi köze nem lehet!!
2018. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem

Én is ezt gondolom,csak érdekelt más véleménye is

2018. jan. 12. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok.


Vht. 7.§ (3) bek. b) pont.


A mindenkori öregségi nyugdíjnak megfelelő összeget hagyja csak békén a végrehajtó(28.500, - Ft)-


Az ezen összeg fölötti rész és ennek a négyszerese közötti összeg 50% - a vonható végrehajtás alá.


Míg a négyszerese fölötti rész korlátlanul végrehajtás alá vonható.

2018. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Heteske!! És hogy jön ez a kérdéshez??? Nem a tartozás összege most a kérdés hanem az hogy biztosításban félretett összegből végrehajthatnak-e. A válasz az hogy NEM.


Ha paragrafussal jössz akkor írhattad volna a 92-est:



"92. § Mentes a végrehajtás alól:


a) a kitüntetéssel, kitüntető címmel, díjjal, jelvénnyel, oklevéllel együtt járó összeg,


b) a BIZTOSÍTÁSI ÖSSZEG, a lefoglalt ingóságért járó összeg kivételével,


c) a szakszervezet sztrájkalapjába helyezett összeg."


... és mivel a takarékoskönyv pont az említett minimális biztosítás miatt biztosításnak minősül, így nem vonható végrehajtás alá!

2018. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 -as!


Értelmezni kellene a kérdést, meg érteni a jogszabályokhoz!


Te biztosítási összegről beszélsz, ami valamilyen BIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉS alapján jár(hat) a delikvensnek.


A takarékbetétkönyv azonban teljesen más!


A nevéhez híven - bár van benne egy minimális baleset-biztosítás - valójában kizárólag takarékbetétként funkcionál.


Na ezért!



Az végrehajtás alá vonható, az általam írt korlátozásokkal.

2018. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Értelmezni kellene a kérdést, meg érteni a jogszabályokhoz!"


A kérdés értelmezésével szerintem nincs baj, nem is értem miért írtad le...


"A takarékbetétkönyv azonban teljesen más!"


Na inkább rád férne a kérdés értelmezése mert nem takarékbetétkönyvről van szó amit egy banknál vezetsz, hanem a "takarékos könyv" nevezetű postán vásárolható, határozatlan tartamú folyamatos díjas életbiztosításról. És ez a kulcsszó: Életbiztosítás.



"A nevéhez híven - bár van benne egy minimális baleset-biztosítás - valójában kizárólag takarékbetétként funkcionál."


Ez igaz, de a minimális biztosítása miatt jó a végrehajtó ellen.


"... meg érteni a jogszabályokhoz"


Akkor idéznék a jogiforum.hu-ról:


"A Posta Takarékoskönyv egy biztosítás. Kicsit megtévesztő a neve, de ez egy sima élethosszig tartó rendszeresen fizetendő életbiztosítás. Nem végrehajtható, ebből nem tilthatnak le. Viszont ha felveszed, és Te pénzzé teszed, akkor persze igen."


Ezt ott Dr. B. József írja, bár ez nem jelent semmit de ha ezen az oldalon válaszolgat a kérdezőknek akkor valamit konyíthat a dologhoz.

[link]


Ezt most találtam de nekem is ez a véleményem. Ja és a postán dolgozom és oktatom a postai termékeket.


A többivel egyetértek amit írtál :))

2018. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!