Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás behajtása?

Szülőtartás behajtása?

Figyelt kérdés

Milyen törvényes eszközök vannak a szülő kezében, ha be akarja hajtani a gyerekén a szülőtartást?

Kormányszervekhez (NAV, stb.) is fordulhat segítségért?

Tényleg igaz, hogy ez olyan, mint a gyerektartás?

Ha az illető nem fizet, akkor börtönbe is kerülhet?



2018. jan. 14. 10:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"NEm fogja tudni szerintem"

Remélem igazad van!


"De aki perel, azzal nem stimmel valami:("

Nem akarom kiteregetni a családi szennyest, de a "szülő" sok gonosz dolgot követett el nemcsak a gyerekkel, hanem a sajat szüleivel, és testvéreivel szemben is.

Valószínűleg személyiségzavaros.

2018. jan. 14. 15:51
 12/13 A kérdező kommentje:

"EZ kimerítí az érdemtelenségre való okot - ezért ilyen esetben szóba sem jöhet a szülötartás."


Attól fél a gyerek, hogy nem tudja bizonyítani ezt!

A szülő meg majd simán letagadja.

Ezek 25-30 évvel ezelőtt történetek, az akkori felnőtt rokonok, a szülő közeli ismerősei mind meghaltak, vagy nem fellelhetőek.

Én, aki gyerek volt akkor, tanuskodhatok?

Sajnos a szülő beteges, gyakorlott hazudozó, ha nincs több tanú ellene, akkor szerintem siman meggyőzi a bírót.

2018. jan. 14. 16:05
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez kétesélyes.


Egyik ezt mondja, a másik az ellenkezőjét. Egyik sem tudja bizonyítani, tehát a gyerek ugyanolyan eséllyel indul, mint a szülő.

Bizony lehet, hogy Te leszel a kulcs a megoldáshoz, ha tanúként nevez meg a gyerek, és kéri a személyed bevonását az eljárásba. :)

2018. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!