Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eljárás indult illegális...

Eljárás indult illegális szoftverhasználat miatt, ha fizetek kártérítést a jogtulajdonosnak, meg tudom úszni a bíróságot és azt, hogy priuszom legyen?

Figyelt kérdés

2018. jan. 25. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, az eljárás már hivatalból végigmegy. Így jártál.
2018. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják peren kívüli megállapodásnak, de ez a másik fél jóindulatán múlik.
2018. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy buktál le?
2018. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogyan? Koleszos szobatársam drog ügyletbe keveredett, kijött a rendőrség, vitte az én gépemet is, mialatt suliban voltam. Egy tört Windows 10 Pro volt rajta, más nem (jó hogy 3 éve csak libre officet használok), de ez is illegális sajnos. :| Papírt még nem kaptam, hogy 100% hogy fogok egy idézés formájában.
2018. jan. 25. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezt hívják peren kívüli megállapodásnak, de ez a másik fél jóindulatán múlik."


Hát nem ezt hívják peren kívüli megállapodásnak.

Ne vezesd félre a kérdezőt.


Peren kívül megállapodni csak polgári per alapját képező ügyben lehet. Büntetőügyben ilyen megállapodásnak helye nincs.


A kérdező esetében az egy jó pont lehet az eljárás során, ha vásárol egy jogtiszta példányt és a tárgyalásra is magával viszi, ott bemutatja a számlával együtt.

Amúgy pénzbüntetésre számíthat, de priusza nem lesz. Az csak letöltendő büntetés esetén játszik.

2018. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmiféle priuszod nem lesz egy Win miatt, kapsz 200e büntit és csókolom.
2018. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
Régen mintha központilag vettünk volna licencet, hogy a diákoknak jogtiszta Windowsuk legyen. Már nincs ez így?
2018. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!