Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet bejelenteni, hogy...

Hol lehet bejelenteni, hogy egy polgármester választáson csalás volt? Most jutott tudomásomra egy dolog, hogy a Szelestei Polgármester fát ígért annak, aki rá szavaz.

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ebben hol van a csalás? A választási kampány arról szól, hogy a jelöltek elmondják mit fognak tenni a városért, ha ők nyerik meg a választást. Ha valakinek fa kell, akkor ő rá fog szavazni.
2018. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Egyes! ugye te csak trollkodsz? Mert ha ez komolyan gondoltad akkor vagy fideszes vagy, vagy egy idegrendszeri sérült.
2018. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én független vagyok, csak a kérdésre válaszoltam. Az nehogy már az én hibám legyen, hogy egy teljesíthetetlen ígéretre szavaztak az ott lakók...
2018. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tehát azt ígérte, hogy megszavazása esetén tűzifát kapnak a rászorulók? Ha ezt nyilvánosan tette akkor szerintem nem gond.
2018. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A választási csalás esetén a helyi választási bizottsághoz kell fordulni - 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról, 44. § (2) bekezdés.
2018. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nyílt kampányígéret volt, akkor ez nem csalás.

Akkor a 13. havi nyugdíj ígérete is csalás lenne,

hiszen ott is ígérnek pénzt az embereknek.

2018. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden ilyen csalást kivizsgálnának akkor talán végeznének 20 év múlva a hatóságok.

De ez még semmi, máshol durvábban tolják ezt.

Nyaktilós Tamás Barnabás Putnok polgármestere is fényévekkel elhúzott már ilyen szempontból. Ő ingyen focijegyet, ingyen sört, ingyen krumplit osztogatott, utóbbihoz még külön autót is bérelt, hogy gyorsabban tudják kiosztani, stb.

Arlón anno az országgyűlésin egy sörért és egy felesért vettek szavazatokat.

2018. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az embereknek, ha rá szavaznak, kapnak fát.. tehát.. ha te szavaztál rá, kaptál fát.. aki nem rá szavazott nem kapott.
2018. jan. 30. 11:01
 9/13 anonim ***** válasza:
No és mégis hogy a búbánatba tudta ellenőrizni, hogy ki az aki tényleg rá szavazott? Utánuk ment a fülkébe és kukucskált? Bárki mondhatta azt, hogy rá szavazott (már amennyiben ingyen fát akart). Persze ez attól még nem szabályos és megvan erre a protokoll, de azt már linkelték előttem.
2018. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azt mondta az embereknek, ha rá szavaznak, kapnak fát.. tehát.. ha te szavaztál rá, kaptál fát.. aki nem rá szavazott nem kapott."


Aha, és ezt szerinted el is hisszük? Azt még mindig nem sikerült elmondanod, hogy ez kampányígéret volt vagy sem.

2018. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!