Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az abortuszellenesek mit...

Az abortuszellenesek mit gondolnak az esemény utáni tablettáról?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 16:39
1 2 3 4 5
 1/41 Gál Zoé ***** válasza:
32%
Szerintem nem ellenzik, hacsak nem valami nagyon hülye vallási fanatikusok.
2018. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
20%
Az még oké, de az abortusz egy ember életének elvétele, ami már nem megengedhető!
2018. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
57%

2# Attól függ, mikor történik meg a terhesség során.

Szerintem az anya döntése, hogy helyes-e az abortusz számára. Ha 15 éves lányt megerőszakolnak, akkor teljesen érthető, ha nem szeretné a gyereket.

2018. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Mert ugye az esemény utáni tabletta magát a beágyazódást lehetetleníti el.

Viszont már ilyenkor a petesejt és a hímivarsejt találkozhattak,megtörténhetett az egyesülés.

2018. febr. 5. 17:20
 5/41 anonim ***** válasza:
52%

Az agyam eldobom az abortuszellenességtől....


Tudjátok, a párommal évek óta szeretnénk gyermeket, nem sikerült még. Pedig már külföldön is próbálkoztunk olyan lehetőséggel, ami pl. itthon nem legális (ott igen). Szóval hogy lássátok, gyermek- és családpárti vagyok.


Nade.


Az, hogy egy nem tervezett gyermek megszülésére kötelezze magát egy olyan pár, akik akár nem is terveztek közös életet, csak nem sikerült jól védekezniük.... Hány gyermek születik rossz helyre? Hány olyan gyermek nő föl, akinek nincs igazi törődésben része?


Tudom, tudom, a keresztény elvek alapján az embrió élet. Ember ezt ne írja felül. Csakhogy: ha jól tudom, a keresztény hit még nem kötelező. Szerencsére. Úgyhogy akik az abortusz ellen törtetnek, azoknak azt üzenem, hogy egyúttal azt is nyilvánítsák ki, hogy mindenkinek kötelezővé (?) kellene tenni a keresztény hitvallást. Na ugye hogy ez mennyire baromságnak hangzik. Pontosan annyira baromság, mint beleszólni abba, hogy valaki felelőssége tudatában vállal-e egy gyermeket, vagy nem. Hát ennyi.


Bocs a kicsit offért, kijött.

2018. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem,hogy a kereszténységnek úgy mi köze az élet szentségéhez.


Az abortusz ellenzők nem hinném,hogy feltétlen hívők vagy keresztények.


A mi kormányuk is elviekben keresztény,aztán mégis meg lehet nézni hogyan állnak a beteg emberekhez,az egészségügyhöz vagy a hajléktalansághoz.


Szerintem elég álszent érvelés,hogy egy embrió már élet egy olyan világban vagy gazdasági rendszerben,ahol élő,kifejlett emberek halnak meg vagy lesznek öngyilkosok.


Ugye akik ellenzik az abortuszt,azok már az emberió is életnek tartják.

Az esemény utáni tabletta ugye pedig a rendes kifejlődést gátolja a megtermékenyülés után.

Ez mennyiben különbözik az abortusztól?


Vannak akik már a különálló petesejtet vagy hímivarsejtet is élőlényként kezeli.

Szóval ezért kérdeztem,hogy ők mit gondolnak erről.

2018. febr. 5. 18:14
 7/41 anonim ***** válasza:
51%

Ha a nőt nem zavarja az a több oldalnyi egészségügyi mellékhatás és kockázat amit a tabletta okoz, akkor felőlem használja.

Morálisan nem találok benne kivetnivalót (ha erre gondoltál)-

2018. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

Mivel az emberi élet a fogantatástól kezdődik, ezért az esemény utáni is ezt az életet oltja ki. A spirál is ugyanez. A fogamzásgátlásnak más eszközei is vannak, ami egy létrejött életet pusztít.


"egy abból a pár millió nagyon sötét vallási fanatikusból"

2018. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%

*bocsánat

NEM egy kezdődő életet pusztít

2018. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
6: igazad van, hogy nem feltétlen keresztények hajtják ezt az anti-abortusz témát. Csak az utóbbi időkben itthon is főleg a katolikus egyház részéről voltak kirohanások, így leginkább tőlük van ez a levegőben időnként. Csak ennyit akartam hozzáfűzni. Az pedig valóban álszent dolog, hogy védjük itt az embriókat agyra-főre, de a magyar kórházakban naponta tucatnyian halnak meg pusztán a higiénia hiánya miatti kórházi fertőzésekben.
2018. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!