Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az abortuszellenesek mit...

Az abortuszellenesek mit gondolnak az esemény utáni tablettáról?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 16:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

"Pedig már külföldön is próbálkoztunk olyan lehetőséggel, ami pl. itthon nem legális (ott igen)."


Szabad megtudnom, hogy mivel próbálkoztál?

2018. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Petesejtdonoros eljárás.
2018. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
68%

Én hajlandó vagyok elfogadni, hogy valaki azt mondja, bűn az abortusz, joga van ebben hinni. De ez alapján ha az ab-ot elítéli ítélje el az esemény utánit is, mert ha azt mondja, hogy csak beágyazódástól számít, akkor eljutunk oda, hogy csak ekkortól meg akkortól számít, tehát minden hatar pusztán szubjektívvé válik... Aki írta itt, hogy ő így is gondolja: az egyéb fog. gátlókkal az a gond, hogy a) nem szedhet kor vagy egyéb miatt hormonális szert, így marad a gumi vagy a spirál, azon túl, hogy gumival sz*r csinálni (ezt nőként mondom ám!) az is kiszakadhat, ekkor jön b) az esemény utáni... Szóval eljutunk oda, hogy szexelni kizárólag gyereknemzés céljából etikus.... Ez pedig kifejezetten röhej...

Másik dolog: az egyház szemében a lombikosok is bűnt követnek el, mert mennyi embrió látja kárát, nem szabad orvotbiotechnológiai eszközökhöz folyamodni, örökbe kell fogadni.... Namár most ezzel a felfogással nyugodtan visszautazhatnánk a SÖTÉT középkorba.

Én kifejezetten bosszantónak tartom, hogy számos technológia ebben az országban nem hogy nem elérhető vagy etikus, egyenesen tilos: pl béranyaság, petesejt és sperma donáció (értsd: spermabankos felvásárlás), mitokondriális eredetű magzat-anya inkompatibilitás miatti petesejt donáció (csak a mitokondriális DNS származik másik nőtől) és még fene tudja mennyi minden...

Szomorú, hogy mennyire a balkáni gondolkodású ember, félnek a technológiáktól, ami sok-sok embernek hozhatná meg az örömet, gyógyulást...

Mert itt még ott tartunk, hogy egy 8 sejtes valami már rögtön élet és szereti az anyukáját meg a jézuskrisztust, de a nö aki elvetetné a gyerekét, vagy a tini akinek kiszakadt a gumi, ezért eseményutánit vesz be, az pokolra való förmedvény.... A nyomorba született gyerekek sokezrei, vagy az árvaházakban felnövő gyerekek sokezrei, a lelkileg megynomorított gyerekek sokezrei sem tántorítják el az efféle magzatvédőket. Szerintem nagy bajok vannak itt az értékrendekkel egyeseknél.

2018. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó: Az én szemszögemből meg a te értékrendeddel van súlyos gond, akkor most mi van?


Én teljesen vallásellenes vagyok és abortuszellenes is. Egyszerűen ÉLET párti és gyilkosságellenes. Nem etikus szerintem istent játszani mások életével, hadd döntsék el maguk amikor tudják, amíg nem addig meg ne vegyük el azt ami már az övék.


És igen, a szexnek felelősségtelinek kell lennie, azzal a tudattal kell belemenni hogy ez nem egy szórakozás, hanem valójában csak te szórakozol egy nagyon komoly dologgal. Ha valami nem úgy sül el ahogy tervezted akkor legyél annyira felnőtt hogy vállald érte a felelősséget. Az életedet felrúghatja egy biztonságiöv nem bekötése is, ott nincs "vissza" gomb, itt miért legyen? Ha ott választhatnál hogy te halj meg vagy egy vétlen harmadik személy a te felelőtlenséged miatt akkor mi lenne etikus?


Aki a külön petesejtet vagy spermát is embernek tekinti az téved, mert külön sosem lesz belőle ember. Élet az is, de nem több mint egy baktérium, egyedül sose lesz több annál.

Viszont mihelyst egyesültek az már egy EMBER! Csak még nagyon fiatal. Igen, bármikor meghalhat, nem ágyazódik be stb, ez az emberélet bármelyik szakaszában sajnos előfordulhat, 1 hét után a méhben is, vagy 3 évesen vagy 30 évesen vagy 90 évesen. De nem mindegy hogy egy másik ember keze által vagy baleset/betegség által hal meg. Ha másik ember keze által hal meg akkor minimum gondatlanságból történik, ha szándék is van mögötte akkor gyilkosság. Ezt miért befolyásolná az hogy hány éves/hetes az áldozat?

Annak az embernek lehetne egy hosszú élete, családja, élményei és ezt te a saját kényed-kedved szerint ELVESZED tőle!? Csak mert úgy gondolod MOST hogy NEKED ez nehéz? Ezt hogy lehet másképp felfogni? Ráadásul nem csak a gyereket fosztod meg a világtól hanem a világot is a gyerektől! Lehet hogy ő lenne a következő Buddha, vagy az emberiség megmentője vagy akár csak egy ápoló aki élete során ezrek életét menti meg! És mindezt eldobod mint egy darab szemetet ami bekoszolja a kis elképzelt életedet? Te tudsz felelősséget vállalni a tetteidért, akit megölsz az még nem.


Ha megölhetünk egy nagyon fiatal embert azért mert "nem tudjuk megadni neki a teljes család melegét" akkor ennyi erővel ha elválnak a szülők a pici pár éves gyereket is megölhetnénk. Mi a különbség? Ő sem teljesen kifejlett még, csak talán 18-20 évesen lesz az.

Vagy mert derékba törné a karrieredet akkor is rendben van mert "nem tudnád megadni neki azt amire szüksége van"? Ennyi erővel a szegénységben élő gyerekektől is "megszabadulhatnánk", ugye?

2018. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan a "vissza gomb" lehetősége az, ami a különbség! Nincs egyensúlyban egy élő ember megölése egy embrió abortálásával -ami, nem fejlettebb abban az állapotában egy csigánál (sőt, a csiga önállóan tud létezni). És ha már életvédő! Mitől ér többet egy ilyen embrió élete egy marháétól, amit levágnak, mert megeszik? Vagy hogy van képed életvédőként szaporodásra bíztatni az embert, amikor a Föld eltartóképességét jócskán meghaladjuk ezzel veszélybe aodorva sok más faj létezését? Kissé képmutató a nagy életvédelmed! Jössz itt azzal, hogy a szexhez tartozzon felelősségtudat! És mindig itt követtek el logikai bukfencet! Ugyanis a legtöbb ab a felelőtlen szexből adódik! Tehát alap felelősségtudat hiányában legyen felnevelve egy gyerek! És nektek "életvédőknek" az már oly mindegy mi lesz vele...

Ha az általatok védett embrió olyan szent és védett lenne, akkor nem volna a nő teste által kivetve a nagyrésze... Szimpla biológia, nem több...

2018. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
4%

Mondom, ennyi erővel "vissza" gombot később is lehet nyomni. Az embrió csiga szintjén van, igen, de a csiga sose lesz a csiga szintje felett! Az embrió meg lenne ha hagynád!

Ennyi erővel a megszületett csecsemő sem éri el a csiga szintjét mert képtelen gondoskodni magáról. Akkor nyugodt szívvel megölhető ha épp olyanod van? Nem látod az érvelési hibádat?


Az hogy valakinek nincs "felelősségtudata" még nem mentesíti a felelősség alól. Ha egy felelőtlen gyerek a kocsi elé ugrik akkor rá nem vonatkoznak a baleset következményei? Az hogy a technológia segítségével olyankor gyilkolsz meg egy embert amikor még nem is látod hogy a szemébe nézhess, akkor az már rendben is van? Ez egy jó megoldás az életstílus megváltozására?


És még nekem vannak bajok az értékrendemmel meg vagyok a sötét középkorban a balkánon.


Az hogy a Föld eltartóképessége milyen az nem teszi elfogadhatóvá a gyilkosságot, más megoldást kell találni.


Ki mondta hogy egy marha élete kevesebb lenne? Nem is kéne enni ilyesmit mivel manapság már elég könnyen megoldható a növényi kaján élés. Többek között ezért sem eszek állati eredetű kajákat már több éve, egészségesen.


És attól hogy egy gyerek "felelőtlen" szülők mellett nő fel már feltétlenül sz*r lesz az élete? Nézz csak meg egy pár hányatott gyerekkorú embert akik nagyon sokra vitték és boldogak lettek (pl Elon Musk). És sokszor egy tervezett gyerek felelőtlenebb szülőkhöz kerül mint amikor egy tini lesz "véletlen" szülő, ezt nem lehet előre látni és még mindig közel sem ok a gyilkosságra!

2018. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
4%
ja és a nő teste az életképtelen vagy beteg embriót szokta kilökni, és az nem egy tudatos döntés tehát egy folyamat, nem egy gyilkosság.
2018. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy én spirál ellenére lettem meg, és ilyenkor teljesen "elfogadott" az abortusz, szüleim is idősek voltak és mégis úgy döntöttek hogy megtartottak és ezért végtelenül hálás vagyok nekik.


Te ezek szerint simán megöltél volna engem, sőt ezáltal a családomat is ami azóta van.

2018. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
81%

Úristen.... Nem kicsit élsz álomvilágban, de ez mindegy is. Áll a hátamon a szőr az ilyen fanatikusoktól, mint te! Messiástudattal osztasz ki mindenkit meg ítélkezel masok felett...Lehetsz vegán nyugodtan, de gondolkozz el rajta, hogy az, hogy ilyen módon is megfelelően táplálkozz szintén nagy környezeti hatással jár: nem szezonális ételek, importált ételekkel járó környezeti terhelés, a megtermelők és az ottani környezet kizsákmányolása, bio élelmiszerek előállítása szép gondolat, csak éppen éhenhalnának az emberek, stb...

Fekete-fehér ahogyan látsz, borzasztó túlzásokba esve. Nem baj, jogod van hozzá, de ahhoz nincs, hogy elítélj bárkit, aki nem így látja. Kb 10 évig éltem így (mmint vegán módon), aztán beláttam, hogy ez csak önbecsapás, ettől sehol senkinek nem lesz jobb. Húst azóta sem eszek, de nem erőltetem rá az elveimet a családomra. Mindenkinek joga van eldönteni, mi fér bele az értékrendjébe. Az általad felvázolt módon etikusan élni nem lehet, pontosan azért, amit szándékosan figyelmen kívül hagysz: a nem kívánt terhességet kényszeres megtartása sosem vezetett jóra. Ki lehet emelni egy-egy kivételt, de sajnos nem ez a több. Téged nem akartak elvetetni! Ez a nagy különbség, amit képtelen vagy fölfogni.

2018. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
81%
És még annyit: honnan tudod te, hogy mi volt az oka, hogy kivetette az embriót az anya teste? Beteg? Életképtelen? Érdekes módon a nem elvetélt beteg életképtelen magzatnak meg van joga "élni"... Hogy is van ez? Ezek szerint Isten csak kockázik? Némely "léleknek" meg kell születni akár várják akár nem, mások meg sajnálatra sem méltók, mert úgyis életképtelen? Kicsit kettős a te életmércéd...
2018. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!