Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudom hogy sok tényező befolyá...

Tudom hogy sok tényező befolyásolhatja de mennyi idő körülbelül?

Figyelt kérdés

A lépcsőházunkba lakik egy család. Nyugdíjas anyuka és a 40 éves lánya aki nem dolgozik már vagy 20 éve. A közös képviselő azt mondta hogy bíróság előtt van az ügy mert nem fizetnek semmit. Saját lakás de egy putri,volt jogy eláztatták az alattuk levő emeletet mert eltört a cső de nincs pénzük megjavíttatni és akkor a jegyző is kint volt náluk. A közös költségből akartak pénzt a saját csövük megjavíttatására. Szóval ketten élnek egy nyugdíjból meg azt hiszem az özvegyiből, a fiatalabbik nő régóta nem dolgozik és csak a baj van velük. Állandóan kiabálnak,bunkók mindenkivel, isznak, gyereket elvettek a nőtöl, volt elvonón de most is csak balhézik...

Azt tudom,hogy most április végéig vana kilakoltatási moratórium. Azt viszont sajnos nem,hogy mióta van az ügyük a bíróság előtt a tartozások miatt.


Mennyi idő szokott lenni egy ilyen ügy lefolyása? Elvileg BAR listán vannak és a lakást el akarják árverezni de ezt csak egy itt lakó mondta a közös képviselő nem. A tartozást nem tudják fizetni mert a nyugdíj kevés,munka nincs...

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. febr. 16. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg április végén kirakják őket, addig kitartást hozzájuk (nem panelba lakok, családiba, nekünk is voltak hasonló kaliberű szomszédaink mindkét szomszédos portáról, tudom milyen az élet ilyen típusú szomszédokkal, mint amit leírtál).
2018. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen a panel átka...köszi! :)
2018. febr. 16. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ki mióta nem dolgozik, az az ő magánügye. Neked semmi közöd hozzá.

A cső javíttatása a ti dolgotok (és a ti érdeketek is).

2018. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy kb 20 éve nem dolgozó nő aki állandóan piál,a gyerekét elvették tőle mert nem törődött vele,eláztatja másnak a lakását nehogy már sajnáljam...piára,cigire is az anyjától kér,néha elmegy guberálni...van a városunkban közmunka program, rengetef operátori állás is...tönkreteszi mások életét. Te is ilyen ember lehetsz :) remélem ilyen szomszédokat fogsz ki te suttyó:)
2018. febr. 16. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"nehogy már sajnáljam"


Nem kell sajnálnod. De láthatólag te ettől nagyon messze vagy. Ismétlem, ahhoz neked KUSS, hogy ki dolgozik, és ki nem. Foglalkozz a saját életeddel, a saját hibáiddal, mert van bőven.

Sajnálni egyébként is téged kell, nem őt.

2018. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Azért nehogy már a kérdező hibája legyen, hogyha az a szomszédja ilyen életmódot folytat. Meg nehogy már, hogyha valamit tönkre tesznek akkor a többi lakó fizesse ki.

Amíg nem fogsz ki ilyen szomszédokat (legyen az panelban vagy kertes házaknál) addig nem tudja az ember milyen borzalmas ilyenek mellett lakni.

2018. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

"Azért nehogy már a kérdező hibája legyen, hogyha az a szomszédja ilyen életmódot folytat."


Nem az ő hibája. Mondtam én ilyet? Csak neki a szomszédai életéhez nincs köze.

Ahhoz van, ami rá hatással van. Az, hogy ki dolgozik a szomszédai közül és ki nem, nem ilyen.


" Meg nehogy már, hogyha valamit tönkre tesznek akkor a többi lakó fizesse ki."


Az elektromos és vízvezeték hálózat egy része, a szennyvízvezeték egésze a ház tulajdona és a javíttatása, cseréje is a ház minden tulajdonosának terhe, kötelessége.


Amire egy lakónak (tulajdonosnak) nincs pénze, de más ingatlanára hatással van azt is köteles a tulajdonosi közösség megjavíttatni, amelynek árát természetesen követelheti az érintett tulajdonostól.

2018. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!