Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkám során furgonnal áruszál...

Munkám során furgonnal áruszállítást végeztem. Tolatásnál meggyőződtem, hogy van-e valaki mögöttem, nem volt. Folytatás a válaszokban?

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 21:00
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Megkezdtem nagyon lassan, felváltva a tükröket nézni.30-40m után azt vettem észre a bal oldali tükörben, hogy egy nénit fellökve nekiesett a terasz dobogójának. Azonnal kiugrottam, odarohantam. Felszíni sérülései lettek és a jobb térde oldala meg volt picit duzzadva. Nem mentem át rajta kocsival! A területet nem mondom el, de teraszos zsúfolt, behajtási engedélyes (ami van a cégünknek). A hölgy kb 70+ éves volt. Meglátogattam a korházban. Zúzódásai lettek, nincsenek eltörve csontjai viszont az oldalát a néninek plasztikázni kell! Mivel idős és a bőre vékonyabb. Tehát 8 napon túl gyógyuló. Természetesen elismertem vétségemet. Kérdésem: Érdemes ügyvédet fogadnom? Mert azt kezdem érezni, hogy a gatyámat is szeretnék. Hangsúlyozom, nem akarom elkerülni a büntetést! Hibáztam, elismerem. Sőt felajánlottam a segítségemet is stb.
2018. márc. 6. 21:01
 2/46 A kérdező kommentje:
A helyszinelő kérdezte,hogy hol mentem neki?Mivel a kocsi hátulja koszos volt és nem látszott semmi árulkodó dolog.Mondtam neki,hogy biztos a közepénél,mert takarásban volt.Nem talált nyomot.Mondtam,hogy nagyon lassan mentem.Nagy nehezen a bal lámpánál talált valamit, amit a kezével picit megtörölt és azt fotózta le.
2018. márc. 6. 21:05
 3/46 anonim ***** válasza:
Indult már ellened bármilyen per?
2018. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg akkor nem te vagy a hibás, mivel ő ment mögéd. Zebra gondolom nem volt tehát nem a zebrán ütötted el. Akkor el se kellett volna ismerned. Tagadj mindent!
2018. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Még nem indult semmilyen per.A helyszinelőknek elismertem írásban.
2018. márc. 6. 21:25
 6/46 A kérdező kommentje:
Mindíg a tolató a hibás.Ha lelépnek mögéd,ha oda parkolnak miközben tolatsz stb... Mivel nem győződsz meg a tolatás biztonságáról.30 fokos szögnél nagyobb holtérrel rendelkező gépjárművek esetén köteles vagy segítő tolatót használni.Ezt is most tudtam meg pl. Azaz ha egyedül vagy,mint ahogyan én is,akkor szólni kell valakinek,hogy segítsen kitolatni....
2018. márc. 6. 21:28
 7/46 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség. Eztet ki mondta neked? És ha nincs a közelbe senki?
2018. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
A rendőr mondta a Kresz paragrafussal együtt.....
2018. márc. 6. 21:33
 9/46 anonim ***** válasza:
Akkor amíg nem indul per, kár paráznod.
2018. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Nem véletlen, hogy a KRESZ külön megemlíti azt az esetet is, hogy mit kell tenni a hátramenet biztonságos végrehajtása érdekében:


„(3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.”

2018. márc. 6. 21:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!