Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkám során furgonnal áruszál...

Munkám során furgonnal áruszállítást végeztem. Tolatásnál meggyőződtem, hogy van-e valaki mögöttem, nem volt. Folytatás a válaszokban?

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 21:00
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Milyen hatósági eljárás folyik ellened?
2018. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Ha büntetőeljárás lezárásához fizetsz nekik kártalanítást azt neked biztosító nem tériti meg. Más esetben meg nincs értelme nekik fizetned kártalanítást.


Az, hogy az autó kötelező biztosításától sikerül-e néninek szép kártérítést kiharcolnia lányának vagy sem, azzal neked nem kell foglalkoznod. A lényeg, hogy kártérítést csak a biztosítótól követelhetnek, őket perelhetik, téged nem.


A kártalanítás és kártérítés két különböző dolog. Ha fizetsz kártalanítást a néninek azért, hogy kiengeszteld amiatt, ha terhére közlekedési vétséget követtél el, az egy fillérrel sem befolyásolja a biztosítónál a néni kártérítési ügyét.

2018. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Akkor most elvesztem :D Csak,hogy jól értem-e: Ha bíróságig menne az ügy,akkor a kgfb fizeti a bírói ítéletet + szabálysértés miatt fizetnék.Viszont ha peren kívüli lenne,akkor saját zsebből fizetés + szabálysértés?
2018. márc. 26. 21:55
 34/46 anonim ***** válasza:

Szabálysértési eljárás csak? (Nem lett 8 napon túl gyógyuló a sérülés?) Akkor örülj!


Ez esetben néninek nincs miért fizetned, nincs velük értelme beszélned sem semmiről. Magánügyük, hogy az autód biztosítójától milyen kártérítést sikerük kiharcolniuk, téged nem perelhetnek!

2018. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
pontosabban: az általad vezetett céges autó KGFB biztosítójától
2018. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elírtam.8 napon túli.
2018. márc. 26. 22:11
 37/46 anonim ***** válasza:

Ha szabálysértés, akkor az eljáró hatóság a rendőrség, végén határozatban szab ki maximum 100 ezer, de lehet hogy csak 50 ezer pénzbírságot és 6 büntetőpontot.


Ha büntetőeljárás lenne (8 napon túl gyógyuló sérülés), akkor jön az az opció, hogy elmarasztalásod nélkül lezárható (azaz bíróság nem szab ki pénzbüntetést és eltiltást), ha mediációban kártalanítod (na rzt nem fizeti meg biztosító).


Bárhogy is alakul, a néni egészségkárosodással kapcsolatos kártérítési igényével kapcsolatban neked semmi tennivalód sincs, ha kevesli, amit biztosító ajánl, akkor biztosítót perelheti polgári peres eljárásban.

2018. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
És milyen papírt kaptál eddig rendőrségtől?
2018. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Jaaa értem! Tehát az elmarasztalós opció az az,h eltiltás + büntetés és megszab egy összeget a bíróság nekik. Idézést kaptam jövő hétre.
2018. márc. 26. 22:23
 40/46 A kérdező kommentje:
Mi van akkor,ha olyan összeget kérnek,amennyit nem tudnék fizetni?
2018. márc. 26. 22:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!