Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi folyik ebben az országban?...

Mi folyik ebben az országban? 16 éve szavazatszámláló bizottsági tag vagyok - többi lent

Figyelt kérdés

Szóval 16 éve szavazatszámláló bizottsági tag vagyok, kormányok jöttek-mentek, jegyzőkjöttek, buktak, mentek -én mindig, minden szavazásnál ott voltam, tisztességesen végeztem a munkám, meg is köszönték - az utóbbi időben már elnökhelyettes voltam több szavazásnál is. Most DECEMBERBEN - soha ilyen korán még nem kérték - decemberben kérték a jelentkezést, időben leadtam, stb. Ma kaptam az értesítést, hogy a ... képviselőtestület úgy döntött, hogy PÓTTAG leszek. A dolog "szépsége", hogy tüdőműtét előtt állok, direkt kértem az orvost, hogy a szavazatszámlálás ekkor meg ekkor lesz, addig nem műtsön, nehogy kórházba legyek és ne tudjak menni. ERRE KIGOLYÓZNAK ÉS PÓTTAG LESZEK???

Illetékeseket felhívtam - jogorvoslatnak lehetősége nincs. Illetékesék azt mondták, hogy hát "ha póttag vagyok, akkor még lehet, hogy mehetek... Oké, mondom, és akkor az orvosnak majd mondjam meg, hogy lehet, hogy megműthet, lehet, hogy nem? MIÉRT "JÁTSZANAK" EMBEREK ÉLETÉVEL???? 16 évig jó voltam, most nem??? Mire gondoljak ezek után??? Túl jól számoltam a szavazatokat??? :D Ezentúl a 2+2 már nem 4 lesz vagy mi van???



2018. márc. 14. 14:02
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

"Ehhez képest simán kötelet raknál bárki nyakába aki nem a te nézeteidet vallja. "


Na akkor most megkérlek, hogy olvass vissza légy szíves: nekem ugrottatok, elmondtatok mindennek ( követelőzőnek, sajnáltatom magam, mártírnak, irigynek, stb) és én végig higgadt stílusban válaszolgattam, senkivel nem személyeskedtem, senkit nem sértettem meg - ellentétben néhány itteni válaszolóval - és ezek után TE mondod nekem, hogy kötelet raknék bárki nyakába??? :D :D

2018. márc. 15. 20:21
 32/40 anonim ***** válasza:

"Bazz! Ezért pénz jár?

Esküszöm azt hittem, hogy full önkéntes a dolog!"


Már miért kéne ingyen csinálni? Te ingyen dolgozol? Elég kemény nap hajnal kb fél 6-tol éjfélig. Ilyen kis múltkori migransos szavazásnál mondjuk 22-re simán otthon voltam, de országgyűlési választásnál egyrészt többen mennek el, több papíron szavazunk, van vagy 20 párt. Szóval sokkal több munka, éjfél előtt tuti nem végzünk.

Igaz, másnap nem kell dolgozni menni! A teljes fizetést, járulékokkal együtt az állam fizeti aznapra, így se nekem, se a munkahelyemnek nem kerül pénzbe, hogy a hétfőt pihenéssel töltöm majd.



Amúgy kérdező póttagnak is kell lenni valakiknek! Az is fontos dolog! Tudod nálunk megtörtént, hogy az utolsó pillanatban, reggel derült ki, hogy baleset miatt nem tud jönni az egyik választott tag. És nekünk kötelező 3-an lennünk. Azonnal riasztva lett egy póttag és reggel 6-kor előírások szerint tudtunk kezdeni.


"az utóbbi időben már elnökhelyettes voltam több szavazásnál is"

Én 4 éve voltam először de egyből szavazat számláló bizottság elnöke lettem. :)

Ugyebár minket is 4 évre választanak.

Most újra megválasztottak. De ha mégis lemondják akkor se fogok hisztizni.

Elhangzott itt mindenféle összeg, én nettó 16 ezer körül kaptam. Plusz választás napján ebéd illetve hideg kaja reggeli, vacsora.

2018. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Nos, tény és való, hogy amikor kiírtam a kérdést, akkor meglehetősen feldúlt állapotban voltam.


Azóta kissé tisztult a kép...

Megpróbálom összefoglalni higgadtan, hogy hogy látom az én szemszögömből.

- 16 éve minden választás előtt kb. 2 hónappal megkerestek levélben, válllalnám-e, stb. Most nem 2 hónappal ezelőtt, hanem november végén és nem levélben, hanem telefonon kerestek (még sosem hívtak telefonon). Én ebből azt a következtetést vontam le, hogy akkor ez most fontos dolog, "szükség van rám". Ezt támasztotta alá, hogy nem volt elég ember, többször meghosszabbították a jelentkezési határidőt (én rögtön az elején jelentkeztem), stb. Nevessetek ki, de ez számomra tényleg nem a pénzről szól, hanem a "hasznosságról".

- 4 évvel ezelőtt "kissé" át lettek variálva a szavazókörzetek, sokkal kevesebb szavazatszámlálóra lett szükség, sokan kiestek - én nem, de ha akkor kiesek, azon kevésbé csodálkoztam volna - most, a fent leírtak miatt rosszabbul érintett.


- Tekintettel arra, hogy közben kínlódok az orvosi vizsgálatokkal meg a tüdőmmel, így nyilván nem érintett jól, hogy azt mondom az orvosnak, hogy a választásokig semmiképpen ne műtsenek, aztán meg lehet, hogy nem is kell mennem - nem szoktam kácsa seggét csinálni a számból és ez így elég rosszul érintett.

Az, hogy "miért játszanak emberek életével az nem arra vonatkozott, hogy "halálos beteg" vagyok, hanem arra, hogy sajnos a Fidesz kormányzása alatt számtalanszor ittam meg a levét a hirtelen hozott döntések következményeinek - többek között az 5 évvel ezelőtti első kórházba kerülésem is ilyen miatt volt (ezt most nem részletezném,mert hoszú, de szintén a tüdőmmel kerültem kórházba)


- én még sosem kaptam nettó 16 ezret ezért - nem tudom, az hogy jött ki.


- sajnos, nekem nincs olyan szerencsém, hogy másnap nem kell menni dolgozni - ugyanis én vállalkozó vagyok és olyan jellegű a munkám, hogy nem tehetem meg.


A kérdés kiírása óta kicsit tisztábban látok: rájöttem, hogy a jelentkezéskor nem a tizensok éve ott dolgozó csapat volt az irodában (mint akár 4 éve is), hanem vadidegen emberek egytől egyig (nem, nem egy ember ment el/lett lecserélve, hanem mindenki új).

Ezen kívül kiderült, hogy ebben a választókörzetben indul Bajkai István, az Orbán család ügyvédje, így aztán szép lassan megtanulok semmin nem csodálkozni.


[link]


32-esnek meg köszönöm a támogató hozzászólást:

"Amúgy kérdező póttagnak is kell lenni valakiknek! Az is fontos dolog!"

Ugyan még nem döntöttem, de az utolsó bekezdésben írtak miatt lehet, hogy nem akarok póttag sem lenni.


A többi normális hozzászólónak is köszönöm a hozzászólást, pl. akik azt írták, hogy az egészségem fontosabb, mint a választás - és igazuk van :-)


Lehet, hogy most már akkor sem fognak hamarabb műteni, de tényleg inkább az egészségemmel fogok törődni :-)

2018. márc. 16. 15:59
 34/40 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ki indul. Ettől biztosan nem függ! Hidd el, nem te vagy az egyetlen aki tud számolni, más is el tudja látni ezeket a feladatokat. De lehet, hogy így is szükség lesz rád póttagként, nem lehet előre tudni.


Egyébként én 4 éve pont azért kerültem be a csapatba mert már fiatalitani akartak. 20 éve általában ugyanazok ültek ott és az önkormányzat úgy gondolta inkább keres újakat, fiatalokat.

2018. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Na, alakulunk, alakulunk... :-)

Mit ad Isten, pont ebben a választókörzetben történt meg az, hogy 341 ajánlás egyezik a Fidesz és Lévai Katalin ajánlóívein:


[link]


Azt hiszem, ez az a pillanat, amikor én már nem is kívánok részt venni az efféle választásban, illetve a szavazatszámlálásban.

2018. márc. 21. 13:20
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:


Ne folytasd, mert elbőgöm magam..

2018. márc. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

A szavazatszámlálást (póttagságot) még oktatás és eskütétel előtt lemondtam, bár 10 napig rágódtam rajta.

Most már tudom, hogy jól döntöttem, akkor még csak azt éreztem, hogy ez nem lesz oké, ezen a választáson, így már nem szeretnék részt venni - nem lenne meg benne a békességem. A választás lezajlott, ahogy lezajlott, pont a mi választókörzetünkben volt az Eötvös u-i balhé is, hogy még 10-kor is ott álltak az utcán az emberek.


De most egy érdekes sorra bukkantam egy cikkben:


""Ebben nyilván belejátszott az is, hogy a választásokra az önkormányzatok lecserélték a szavazatszámlálóbiztosokat újakra, akiknek nem volt rutinjuk a választás lebonyolításában." ( a dejtári "tévedés")

Forrás: [link]


Azóta találkoztam több volt "kollégámmal" - egyik sem vett részt a szavazatszámláláson, mert nem vették be őket. A kerület választási irodájában is le volt cserélve a teljes gárda.

NO KOMMENT.

2018. máj. 3. 23:05
 38/40 anonim ***** válasza:
47%
Igen, most így utólag már minden a közelgő választásokkal kapcsolatos furcsaság értelmet nyert :(.
2018. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
25%
Ezt a sok hülyeséget.. Érdekes, nálunk nagyrészt ugyanazok voltunk mint 4 éve. Senki nem akart minket lecserelni.
2018. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

39-es: nyilván mert ti hű szavazók vagytok, a körzetetekben eleve a fideszes jelölt volt az esélyes.

Csakhogy nálunk egy DK-s jelölt nyert 4 éve és idén Ú állt szembe az Orbán ügyvédjével, Bajkai-val. Szóval nem kicsi volt a tét... S bár kis különbséggel ugyan, de most is nyert :D (nem vagyok DK-s)

2018. máj. 5. 07:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!